, wtorek 5 marca 2024
Magiczny wieczór z Tramwajem Cieszyńskim
Tego dnia na ulicach Cieszyna i Czeskiego Cieszyna będzie można także przypomnieć sobie o miejscach, w których ponad 100 lat temu zatrzymywał się Tramwaj Cieszyński. fot: mat.pras.Dodaj do Facebook

Magiczny wieczór z Tramwajem Cieszyńskim

Wideomapping zaplanowany na 22 czerwca, na godz. 22.00, przy ul. Menniczej 44 odbędzie się w innym terminie!

"Niezależne od nas problemy techniczne oraz ostrzeżenia pogodowe zmusiły nas do odwołania zaplanowanych na sobotę, 22 czerwca projekcji wideomappingu oraz plenerowej wystawy. Z uwagi na to, iż zaplanowanie nowego terminu wydarzenia wymaga wielu przygotowań i pozyskania nowych pozwoleń, najbliższy realny termin naszego wydarzenia to koniec wakacji. Zapewniamy jednak, iż Tramwaj Cieszyński wróci! Przepraszamy za powstałe komplikacje, licząc na zrozumienie."

Fundacja Lokalsi, Stowarzyszenie Člověk na hranici

W sobotę, 22 czerwca o godz. 22:00, na budynku przy ulicy Menniczej 44 poczujecie klimat sprzed lat!

Tego dnia do Cieszyna w formie wideomappingu przestrzennego oraz plenerowej wystawy wróci Tramwaj
Cieszyński!

- Jesteśmy gotowi, by zaprezentować owoc naszej pracy, mającej na celu przywrócenie Cieszyńskiego Tramwaju na stare, a jednak nowe, bo wirtualne tory! W sobotę, 22 czerwca zapraszamy na krótką „przejażdżkę” Tramwajem Cieszyńskim na trawnik przed Teatrem im. Adama Mickiewicza w Cieszynie. Punktualnie o godz. 22:00, na elewacji budynku przy ulicy Menniczej 44 ukaże się tramwaj, który stał się już nieoficjalnym symbolem łączącym miasta Cieszyn oraz Czeski Cieszyn – zaprasza Wojciech Krawczyk, prezes fundacji Lokalsi odpowiedzialnej za realizację wideomappingu przestrzennego w ramach projektu „Tramwaj Cieszyński wrócił!”.

Tego dnia na ulicach Cieszyna i Czeskiego Cieszyna będzie można także przypomnieć sobie o miejscach, w których ponad 100 lat temu zatrzymywał się Tramwaj Cieszyński. Umożliwi to dwujęzyczna wystawa, której poszczególne elementy zlokalizowane zostaną na dawnych przystankach tramwajowych. - Wystawa będzie ściśle związana z liczbą przystanków zlokalizowanych na trasie liczącej 1793 metrów i obejmować będzie materiały dotyczące cieszyńskiego tramwaju tj. grafiki, zdjęcia oraz niepublikowane dotychczas materiały wspomnieniowe związane z tramwajem. Obejmą one także pocztówki i zdjęcia, przez lata kolekcjonowane przez Renatę Putzlacher, która 15 lat temu wraz z Jaromírem Nohavicą, Radovanem Lipusem i Tomášem Kočko wystawili spektakl „Těšínské niebo - Cieszyńskie nebe”, który rozbudził fascynację cieszyńskim tramwajem – wyjaśnia Petra Slováček Rypienová - dyrektorka wykonawcza stowarzyszenia Člověk na hranici.

Projekt "Tramwaj Cieszyński wrócił! / Těšínská tramvaj se vrátila!" od samego początku jest transgraniczny, łącząc ze sobą Polaków i Czechów. - Do realizacji projektu udało się nam włączyć wielu miłośników cieszyńskiego tramwaju, w głowach których zrodziły się już kolejne pomysły jak kultywować pamięć o tramwaju, który podobnie jak nasz projekt łączył mieszkańców z obu stron Olzy – wyjaśnia Stefan Mańka, koordynator projektu „Tramwaj Cieszyński wrócił!” ze strony stowarzyszenia Člověk na hranici i dodaje, iż udział w projekcji wideomappingu przestrzennego, który wyświetlony zostanie na elewacji budynku przy ul. Menniczej 44, jest bezpłatny. Dodatkowo zapis z projekcji zostanie zarejestrowany i wraz z wszystkimi materiałami graficznymi, które znajdą się na wystawie zostanie opublikowany na stronie www.cloveknahranici.eu.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama