, czwartek 25 kwietnia 2024
Energetyka Cieszyńska w strukturach Tauron Ciepło
Podczas poniedziałkowej konferencji prasowej podkreślono, że sytuacja, w jakiej znalazła się Energetyka Cieszyńska, wymagała szybkich działań naprawczych. fot: Marcin MońkaDodaj do Facebook

Energetyka Cieszyńska w strukturach Tauron Ciepło

MM
Spółka Energetyka Cieszyńska, która dostarcza ciepło mieszkańcom Cieszyna, została włączona w struktury Tauron Ciepło. To efekt podpisanego w sierpniu porozumienia pomiędzy samorządem Cieszyna a Grupą Tauron.

- Priorytetem podczas rozmów oraz podejmowanych działań w sprawie Energetyki Cieszyńskiej było zapewnienie bezpieczeństwa oraz ciągłości dostaw ciepła i ciepłej wody dla mieszkańców Cieszyna w najbliższym i kolejnych sezonach grzewczych. Dzięki konkretnym decyzjom mieszkańcy Cieszyna mogą być spokojni, zgromadzone i zakontraktowane paliwo węglowe gwarantuje dostawy ciepła w całym sezonie grzewczym - mówi Paweł Szczeszek, prezes zarządu Grupy Tauron. 

Sytuacja spółki EC wymagała szybkich i zdecydowanych działań naprawczych, a przede wszystkim przygotowanie planu naprawczego i udzielenia wsparcia finansowego niezbędnego do zabezpieczenia dostaw paliwa węglowego. - Przed nami jeszcze dużo pracy i koniecznych zmian proceduralnych oraz organizacyjnych, związanych z całkowitym włączeniem EC w struktury Grupy - wyjaśnia Marcin Staniszewski, prezes zarządu Tauron Ciepło. 

- Ciężko pracowaliśmy z naszym wspólnikiem, by poprawić sytuację spółki i zapewnić ciepło mieszkańcom. Tak też się stało - mówi Gabriela Staszkiewicz, burmistrz Cieszyna. 

- W tej chwili nie ma żadnego zagrożenia dostaw ciepła dla mieszkańców. Niezagrożone jest również dalsze funkcjonowanie EC - wyjaśnia Wojciech Frank, prezes zarządu Energetyki Cieszyńskiej. 

Włączenie Energetyki Cieszyńskiej do Grupy Tauron było możliwe po umorzeniu udziałów stanowiących własność gminy Cieszyn. 

 Więcej na temat włączenia Energetyki Cieszyńskiej w struktury Tauron Ciepło przeczytacie w nadchodzącym numerze miesięcznika „Tramwaj Cieszyński”.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama