, poniedziałek 20 maja 2024
Cieszyńskie święto alternatywy
The Analogs, fot. Wiktor Jaskowski Dodaj do Facebook

Cieszyńskie święto alternatywy

Festiwal Gotta Go wpłynął już co najmniej na jedno pokolenie słuchaczy. Jest to jedna z największych w regionie alternatywnych imprez muzycznych, która w tym roku wchodzi w drugą dekadę. 

Festiwal Gotta Go wpłynął już co najmniej na jedno pokolenie słuchaczy. Jest to jedna z największych w regionie alternatywnych imprez muzycznych, która w tym roku wchodzi w drugą dekadę.

Przed nami 11. edycja wydarzenia, które już na stałe zadomowiło się w muzycznej przestrzeni miasta. Nazwa festiwalu, nawiązująca do jednego z utworów legendy sceny hc/punk, formacji Agnostic Front, doskonale oddaje jego muzyczny klimat, balansujący pomiędzy hardcorem, punkiem a metalem. Dziś jednak to nie podziały gatunkowe są ważne, najważniejsze jest bowiem ogóle przesłanie tego specjalnego październikowego wieczoru. – Już 8 października spotkamy się po raz kolejny, aby celebrować dobrą muzykę, wspierać niezależnych artystów, wytwórnie muzyczne oraz fundacje na co dzień zajmujące się ochroną praw zwierząt i promocją bezmięsnego stylu życia – przekonują organizatorzy. I stawiają na sprawdzoną festiwalową formułę, gdzie obok weteranów sceny nc/punk pojawią się młode formacje. – Stylistyczny miszmasz to jedna z najbardziej tożsamych cech dla naszego festiwalu. Dbamy o to, aby mimo pierwotnej wizji koncertu skupiającego nurtu z pogranicza hc/punk, każdy odnalazł coś dla siebie, niezależnie czy będzie to metal, reggae czy mieszanka rocka oparta na funkowym pulsie – dodają organizatorzy.

Na Gotta Go usłyszymy zatem legendarną punkową formację The Analogs, na scenie pojawią się również: Mentor (hc/black/punk/zabawa), Darek Dusza i Demony (rock/punk), We are Idols (punk’n’roll), Castet (silesia hardcore punk), Pale Path (metalcore) oraz Last Penance (ex-The Lowests, metalcore). Festiwal odbędzie się w sobotę 8 października w cieszyńskim Gregory Campus Club, otwarcie bram o godz. 18, start o 18.30. Bilety kosztują 60/70zł.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama