, czwartek 25 kwietnia 2024
Zostanie zamknięty wjazd na Rynek
Zostanie zamknięty wjazd na Rynek fot: Halyna MalynovskaDodaj do Facebook

Zostanie zamknięty wjazd na Rynek

Halyna Malynovska
Zostanie zamknięty wjazd na Rynek od strony ulic: Matejki, Szerokiej oraz Menniczej.

Roboty na Rynku przesuwają się w rejon Domu Narodowego. Jeżeli będą dobre warunki do połowy marca wykonawca jest w stanie zamknąć układanie kostki na płycie wewnętrznej i przejść do robot na wysokości Kamienicy Konczakowskich i Hotelu “Pod Brunatnym jeleniem”. Także w marcu zaplanowane są badania archeologiczne w rejonie budynku Domu Narodowego oraz Poczty, co spowoduje nowe zmiany w ruchu ulicami dochodzącymi do Rynku.

• Aby zamknąć wjazd na Rynek od strony ulicy Matejki, my musimy najpierw rozprzęgnąć kweście wjazdu w rejonie ulicy Głębokiej i przejazdu do ulicy Menniczej - mówi Przemysław Major, wiceburmistrz Cieszyna.

Roboty archeologiczne w pobliżu Ratuszu trwały około 2 tygodni, władze Cieszyna zakładają, że badania od strony Domu Narodowego nie potrwają dłużej. Nie są w tym miejscu także spodziewane historyczne odkrycia. Same badania archeologiczne są jednak ważnym elementem procesu renowacji jednej z najstarszych mieść Cieszyna.

Nadal otwartym tematem postaje kwestia terminu robót pod podcieniami, ponieważ te przestrzenie nie należą do miasta i na razie nie ma niezbędnych uzgodnień z wszystkimi właścicielami kamienic.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama