, piątek 21 czerwca 2024
Zaginiony turysta... w okolicach Ustronia
fot. OSP Mnich Dodaj do Facebook

Zaginiony turysta... w okolicach Ustronia

Ubiegły weekend był wyjątkowo pracowity dla służb ratowniczych. W nocy, z soboty na niedzielę, miała miejsce akcja ratownicza mająca na celu odnalezienie zaginionego w okolicach Małej Czantorii.

Akcja przebiegła pomyślnie. Ratownicy rozpoczęli poszukiwania w okolicy ul. Akacjowej w Ustroniu.
– Na miejscu koncentracji zebrano wywiad, dotyczący zaginionego, ustalono prawdopodobne miejsce, w którym ostatni raz widziany był mężczyzna. Zespoły poszukiwawcze pracowały w ciężkim terenie. Dzięki zaangażowaniu ratowników udało się dotrzeć do osoby zaginionej. Jak zwykle towarzyszył nam program SIRON – wspierając poszukiwania zaginionych. Nasi ratownicy, którzy dotarli do zaginionego, rozpoczęli udzielanie pierwszej pomocy, następnie z pomocą ratowników GOPR osoba została zabezpieczona termicznie, po czym rozpoczęto ewakuację w kierunku punktu koncentracji – informuje strażak z OSP Mnich.

Zaginiony trafił pod opiekę ratowników medycznych z Cieszyńskiego Pogotowia Ratunkowego, a następnie został przetransportowany do Szpitala Śląskiego w Cieszynie.

Warunki pogodowe ostatniego weekendu były trudne i sprawiły, że temperatura mężczyzny drastycznie spadła. Pomoc dotarła do niego w ostatniej chwili. W całej akcji brali udział strażacy z Ustronia oraz z pobliskich OSP, policjanci i GOPR.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama