, poniedziałek 15 lipca 2024
WINOWAJCY - podróż po krainie smaków
WINOWJCY - podróż po krainie smaków fot: mat. prasoweDodaj do Facebook

WINOWAJCY - podróż po krainie smaków

ART. SPONSOROWANY
Na kulinarnej mapie Cieszyna są od dawna. Zmiana właścicieli w 2019 r. tylko umocniła ich pozycję. Restauracja Winowajcy, bo o niej mowa, ma nowe miejsce dla gości - zarówno na ul. Srebrnej, jak i w świecie wirtualnym.

Zapraszają na „pięterko”

28 kwietnia oficjalnie otwarto przestrzeń na piętrze lo-kalu. – Od początku naszym marzeniem było zagospoda-rowanie tych pomieszczeń. Udało się, za nami pierwsze imprezy, czyli komunie – mówi Magdalena Jachnicka, współwłaścicielka restauracji.

Nowe miejsce umożliwia organizację wydarzeń okolicznościowych, warsztatów, szkoleń. Jednocześnie mogą się tam odbywać trzy mniejsze spotkania. Jest przytulnie, klimat nawiązuje do wystroju głównego Wi-nowajców, a jednocześnie funkcjonalnie. Właściciele są otwarci na różne pomysły korzystania z tych wnętrz.

Jedzenie i wino w roli głównej

Magdalena Jachnicka i Bogdan Gałuszka z powodze-niem tworzą to miejsce od 2019 r. Od poprzedniego właściciela przejęli cały pomysł na restaurację, od sie-bie dodając zaangażowanie i pasję. – Nadal nasza karta menu opiera się na autorskiej kuchni. Proponujemy dania zarówno z kuchni śródziemnomorskiej, jak i polskiej. Nasi goście doceniają nasze makarony, ravioli, wytrawną tartę, dania z owocami morza, ale równie popularna jest kaczka – zauważa pani Magda.

Winowajcy reklamują się hasłem „WINNI Dobre-go Smaku” i to właśnie wina stanowią równie ważną propozycję dla gości. W tym obszarze swoją pasję reali-zuje pan Bogdan, dbając by w tym specjalnym składzie znajdowały się wina z całego świata, trafiające w bardzo różne gusta gości. Jest też osobą, która z przyjemnością pomoże w doborze butelki wina, dopasuje ją do zamó-wionych potraw, tak by całość stanowiła prawdziwą ucztę i rozkosz dla podniebienia.

Własne wyroby

Pandemia pokazała, jak może zmienić się funkcjono-wanie restauracji, gdy są wprowadzone zakazy i ogra-niczenia. To był właśnie moment, kiedy właściciele Winowajców zaczęli szukać dodatkowych możliwości działania. Tak zrodził się pomysł do poświęcenia więk-szej uwagi własnym wyrobom i uruchomienia sklepu internetowego. Już można zamówić i zakupić ciasta, ciasteczka, ale także pieczywo, sery rzemieślnicze czy przetwory – zarówno na słodko w formie konfitur, jak i wytrawne pasztety. Osobną kategorię stanowią gotowe dania – np. zupy. – Sery to pasja naszego szefa kuchni. Ich produkcja odbywa się w ograniczonej ilości z uwagi na niewielkie rozmiary naszej serowni – podkreśla pani Magda. Zarówno dania serwowane w lokalu, jak i sprzedawane produkty przygotowywane są z zachowaniem najwyż-szych standardów, z naciskiem na wysoką jakość.

Siła tkwi w zespole

Na stałe Winowajców tworzy zespół składający się z trzech osób realizujących serwis, czterech kucharzy, cukiernika, dodatkowe wsparcie w przygotowywaniu słodyczy i planowaniu stanowi pani Magda. Bogdan Gałuszka zajmuje się wsparciem serwisu i doradzaniem w tematyce dobrego wina.
– Zawsze chciałam karmić ludzi, marzeniem Bogdana było mieć restaurację. O sile tego miejsca stanowią ludzie, pełni pasji, zaangażowania, ale także lubiący tę pracę i sie-bie w niej – podkreśla Magdalena Jachnicka.

Winowajcy w przestrzeni wirtualnej

Od niedawna restauracja ma nową stronę internetową – www.winowajcy.com.pl To właśnie tam znajduje się sklep internetowy, gdzie można zamawiać ich wyroby. Strona jest funkcjonalna. Pozwala zapoznać się z menu, poznać filozofię właścicieli, obejrzeć galerię zdjęć, a tak-że ułatwia kontakt.
Strona internetowa, wirtualny sklep a także odno-wiona i oddana do użytku przestrzeń na piętrze po-wstały dzięki wsparciu ze środków unijnych. Projekt „Modernizacja restauracji Winowajcy w Cieszynie w celu zwiększenia atrakcyjności świadczonych usług, aby cieszyć się wolnym czasem i podróżować po kra-inie smaków” uzyskał dofinansowanie w wysokości 794 764,88 zł

Restauracja Winowajcy znajduje się na
ul. Srebrnej 3 w Cieszynie.
Zaprasza od wtorku do niedzieli.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama