, niedziela 25 luty 2024
Więcej miejsc parkingowych przy basenie w Czeskim Cieszynie
W zeszłym roku z kąpieli na basenie w Czeskim Cieszynie skorzystało ok. 39 tys. osób. Wśród nich liczną grupę odwiedzających stanowilo Polacy. fot. Wojciech Trzcionka Dodaj do Facebook

Więcej miejsc parkingowych przy basenie w Czeskim Cieszynie

STEFAN MAŃKA, mat. pras.
Brak miejsc parkingowych w pobliżu kąpieliska w Czeskim Cieszynie, wymusiło zmiany w organizacji ruchu drogowego. Ulica wzdłuż której znajduje się basen, na wybranym odcinku, stała się drogą jednokierunkową.
Od wczoraj (15 lipca) obowiązuje częściowy ruch jednokierunkowy na ulicy Górniczej, od domu nr 487/21, aż do parkingu przy basenie w Czeskim Cieszynie. Zmiana organizacji ruchu wymuszona została przez problemy z parkowaniem samochodów w okolicy kąpieliska. Dzięki zastosowaniu takiego rozwiązania powstały dodatkowe 24 miejsca parkingowe.

Oprócz tego w upalne dni, kiedy ruch w okolicach basenu wzrasta kilkakrotnie, organizacją ruchu drogowego zajmą się strażnicy miejscy.
- W momencie, gdy parking przy kąpielisku będzie pełny, zmotoryzowani odwiedzający basen, kierowani będą na okoliczne, osiedlowe parkingi - mówi Petr Chroboczek, komendant straży miejskiej w Czeskim Cieszynie.

Jak informuje Dorota Havlíková, rzecznik prasowa Urzędu Miejskiego w Czeskim Cieszynie, w zeszłym roku z kąpieli na basenie skorzystało ok. 39 tys. osób. Wśród nich liczną grupę stanowili Polacy.

W tym roku nowością czeskiego kąpieliska, cieszącą się ogromną popularnością, jest 200 plastikowych leżaków, udostępnianych bezpłatnie. Nieodpłatnie można również korzystać ze zjeżdżalni oraz rynien, czyli głównych atrakcji dla dzieci i młodzieży. Z myślą o nich Rada Miasta Czeskiego Cieszyna, obniżyła w tym roku cenę biletu w kategorii wiekowej od 7 do 18 lat, która wynosi obecnie 20 koron. Osoba dorosła za wstęp na basen w Czechach musi zapłacić 60 koron, natomiast dzieci do 6 lat mogą skorzystać z basenu bezpłatnie.
Komentarze: (9)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Na jakiej ulicy jest ten basen ? Jak tam dojechać z rynku w Cieszynie ? :D

Ci Cieszyniocy to sie maja dobrze. Jak sie im znudzi w Cieszynie to sie ida popluskac w innym kraju! To jest dopiero! A z jelonkiem to prawda...

No langosz po kąpieli jest idealny! :)

tam sie poradzi nie tylko łokompać ale ai poklejzać na takich długich slizgawkach i dobrze pojeść, popić i ni ma tak ciasno, choć ludzi moc...

zdecydowanie lepiej tam chodzić, znowu Czesi wypadają lepiej...

bardzo atrakcyjny basen, bardziej od naszego...od czasu zniszczenia unikalnej trampoliny...

Co chcesz od jelonka jest "piękny" i to w jakim miejscu !
A na naszym basenie ojciec dyr.mosir-u wyremontował kibelki ,jest pięknie,kafeleczki eleganckie w basenie .....

stare zdjęcie z łyńskiego roku, kaj som nowe?
Pane Hawranek, to se ma jak Jerzyn z Bazin ?

i ch...

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama