, czwartek 20 czerwca 2024
Teatr im. Adama Mickiewicza w Cieszynie ma nową dyrektorkę.
Podczas konferencji prasowej Burmistrz Miasta Cieszyna Gabriela Staszkiewicz przedstawiła nową dyrektor Teatru im. A. Mickiewicza w Cieszynie - Katarzynę Dendys-Kosecką.  fot: mat. pras.Dodaj do Facebook

Teatr im. Adama Mickiewicza w Cieszynie ma nową dyrektorkę.

Podczas konferencji prasowej Burmistrz Miasta Cieszyna Gabriela Staszkiewicz przedstawiła nową dyrektor Teatru im. A. Mickiewicza w Cieszynie - Katarzynę Dendys-Kosecką.

Pani Katarzyna Dendys-Kosecka znana jest cieszyńskiej publiczności przede wszystkim jako dyrektorka organizacyjna Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego ,,Bez Granic”. Jest wokalistką, aktorką, reżyserką, występuje na scenie muzycznej i współtworzy muzyczne wydarzenia takie jak koncert „Michał Urbaniak i górale. Atma na stulecie niepodległości ”, czy koncert Bobby McFerriniego w NOSPR w Katowicach w 2019r.

W trakcie głosowania komisja zgodnie wskazała panią Dendys-Kosecką. Kandydatka ma przed sobą zadanie pozyskania środków na gruntowy remont budynku teatru. Jej wizja teatru zatytułowana ,,Teatr im. Adama Mickiewicza Cieszyn – Duma Cieszyna” przewiduje kontynuację impresaryjnego charakteru miejsca, rozszerzając go o Scenę Adaś – dla młodego widza i Scenę Przeobrażeń – dla lokalnych twórców. Teatr postrzegany jest przez nią jako przestrzeń edukacyjna dla młodzieży, jak i salonowa dla spotkań z poezją, która nosiłaby imię zmarłego w listopadzie cieszyńskiego poety Jerzego Kronholda. Proponuje moduł „Klasyka nad Olzą” z przeglądami laureatów konkursów muzycznych, „Solówki” czyli scenę jednego aktora.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama