, wtorek 5 marca 2024
Profesjonalna pracownia językowa w Strumieniu
fot. materiały prasowe Dodaj do Facebook

Profesjonalna pracownia językowa w Strumieniu

Strumieńska Szkoła Podstawowa w znaczący sposób podniesie jakość nauczania języków obcych. Zakończyły się prace, których celem było utworzenie w placówce profesjonalnej pracowni językowej. Tuż przed świętami nowoczesna przestrzeń została oficjalnie otwarta.

W klasopracowni znalazły się 24 stanowiska dla uczniów oraz stanowisko nauczyciela z panelem sterującym. Nowoczesny sprzęt wraz z oprogramowaniem umożliwia m.in. bezpośrednią konwersację nauczyciela z uczniem, zapis rozmów na magnetofonie cyfrowym, wysyłanie audycji do wybranych uczniów czy prowadzenie wykładu przez wbudowany wzmacniacz.

Ponadto pracownia doposażona została w monitor interaktywny. Wystrój sali dopełniają nowe meble , odpowiednie oświetlenie LED oraz dekoracje nawiązujące do klimatów Londynu.

Z klasopracowni będą korzystać uczniowie klas od IV do VIII. Nowoczesny sprzęt będzie pomocny w nauce poprawnej artykulacji, wspomoże również naukę fonetyki. Nauka przy użyciu profesjonalnego sprzętu pozwoli na wyrównanie poziomu edukacji poszczególnych uczniów, co wpłynie również na wyniki egzaminów końcowych z języków obcych. 

Wartość przedsięwzięcia to 45 tys. zł. z czego aż 40 tys. zł pokryte zostało z darowizny jaką strumieńska szkoła otrzymała ze środków Fundacji JSW.

Radości z otwarcia sali nie kryli m.in. Zastępca Burmistrza Strumienia Magdalena Suchanek-Kowalska, przedstawicielka Jastrzębskiej Spółki Węglowej Aleksandra Burczyk oraz  dyrektor szkoły Beata Greń.

Każda inicjatywa ukierunkowana na rozwój dzieci, jest dla nas ważna, dlatego z wielką radością i satysfakcją oglądam dziś rezultaty wykonanych tutaj prac.  Komfortowe warunki w połączeniu z nowoczesnymi technologiami dają olbrzymie możliwości kreatywnej nauki. Drodzy uczniowie, życzę Wam, aby zdobywana tutaj wiedza przynosiła Wam mnóstwo radości i procentowała w przyszłości – mówiła Zastępca Burmistrza Strumienia Magdalena Suchanek-Kowalska.

Znajomość języka obcego to paszport w przyszłość, inwestycja na całe życie pozwalająca na bycie człowiekiem, dla którego świat stoi otworem. Dla naszej szkoły to zawsze był priorytet, a wielkim marzeniem była pracownia językowa, która dałaby nam jeszcze większe możliwości. To marzenie dziś się urzeczywistnia. Mamy wspaniałą pracownię ! – podsumowała dyrektor Szkoły Podstawowej im Powstańców Śląskich w Strumieniu Beata Greń.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama