, niedziela 14 sierpnia 2022
Prawie pięć tysięcy paczek dotarło na Ukrainę
Tir z 314 kartonami wypełnionymi paczkami dla ukraińskich dzieci wyruszył z Dzięgielowa 5 grudnia.  fot: mat. pras.Dodaj do Facebook

Prawie pięć tysięcy paczek dotarło na Ukrainę

JM, MAT. PRAS.
Już po raz dwunasty Centrum Misji i Ewangelizacji Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego wysłało do ubogich dzieci prezenty przygotowane przez darczyńców w ramach ogólnopolskiej akcji charytatywnej "Prezent pod choinkę” 201", współorganizowanej wspólnie z Diakonią Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego i Stowarzyszeniem Joannici Dzieło Pomocy Oddział Śląski.

Tir z 314 kartonami wypełnionymi paczkami dla ukraińskich dzieci wyruszył z Dzięgielowa 5 grudnia. Polski etap tegorocznej edycji akcji został zakończony. Wzięło w niej udział kilkadziesiąt instytucji i wolontariuszy. Przygotowano 4942 paczki, w tym 300 paczek wirtualnych. Po stronie ukraińskiej pozostaje rozwiezienie ich do konkretnych miejscowości i rozdanie dzieciom podczas świątecznych spotkań w szkołach, przedszkolach, domach dziecka, szpitalach, kościołach i innych placówkach

- Dziękujemy za każdy prezent - spakowany dar serca dla najmłodszych! Jesteśmy przekonani, zgodnie z mottem naszej akcji, że ”Więcej szczęścia jest w dawaniu niż w braniu” - mówi Bożena Giemza z Centrum Misji i Ewangelizacji Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama