, piątek 21 czerwca 2024
Powiat cieszyński: Silny wiatr oraz intensywne opady śniegu powodujące zawieje i zamiecie
Prognoza zagrożeń meteorologicznych wydana przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej zakłada, iż w najbliższych dniach na terenie powiatu cieszyńskiego może pojawić się silny wiatr, który w połączeniu z intensywnymi opadami śniegu może powodować zawieje i zamiecie śnieżne. fot: gazetacodzienna.plDodaj do Facebook

Powiat cieszyński: Silny wiatr oraz intensywne opady śniegu powodujące zawieje i zamiecie

REDAKCJA
Od czwartku do poniedziałku na terenie powiatu cieszyńskiego prognozowane są trudne warunki meteorologiczne. Prognoza zagrożeń meteorologicznych wydana przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej zakłada, iż w najbliższych dniach na terenie powiatu cieszyńskiego może pojawić się silny wiatr, który w połączeniu z intensywnymi opadami śniegu może powodować zawieje i zamiecie śnieżne. Meteorolodzy ostrzegają także przez możliwością wystąpienia marznących opadów, które mogą stanowić poważne zagrożenie zarówno dla pieszych, jak i kierowców.

Dwa kolejne niże, które znad Atlantyku będą przemieszczać się przez Skandynawię na wschód Europy, sprowadzą do Polski dwa epizody wietrznej i niebezpiecznej pogody. Przeplatające się zjawiska związane z frontami ciepłymi i chłodnymi oraz dynamiczne wahania ciśnienia i temperatury będą stanowić wyzwanie dla wszystkich w najbliższych dniach - czytamy na stronie IMGW-PIB

Silny wiatr oraz zawieje i zamiecie śnieżne prognozowane są od czwartku, 27 stycznia do poniedziałku, 31 stycznia, z tym że od piątku do soboty dodatkowo meteorolodzy przewidują intensywne opady śniegu, co może mieć znaczący wpływ na pogorszenie się warunków drogowych. Od soboty, 29 stycznia do niedzieli, 30 stycznia możliwe jest wystąpienie marznących opadów deszczu.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama