, niedziela 26 maja 2024
Nowy samochód? Nie czekaj z ubezpieczeniem OC
Kupno samochodu a ubezpieczenie fot: mat. prasoweDodaj do Facebook

Nowy samochód? Nie czekaj z ubezpieczeniem OC

ART. SPONSOROWANY
Planujesz kupno samochodu? Bez wątpienia będziesz potrzebować także polisy OC. Jest to warunek konieczny, by móc korzystać z polskich dróg. Od czego zależy cena i jak nie przepłacać? Dowiesz się tego z poniższego artykułu.

Polisa OC – od czego zależy cena ubezpieczenia?

Polisa OC jest obowiązkowa. Ma ona na celu chronić użytkowników dróg. W razie wypadku czy kolizji spowodowanej ruchem twojego pojazdu, w której ucierpiały osoby trzecie, dostaną one rekompensatę za powstałą szkodę z twojej polisy ubezpieczeniowej. Ty już nie będziesz musiał ponosić żadnych dodatkowych kosztów. Co ważne, zakres ochrony jest zawsze taki sam, gdyż jest określony ustawą, jednak cena może być różna. To towarzystwo ubezpieczeniowe określa, ile zapłacisz za polisę. Na koszt ubezpieczenia OC mogą mieć wpływ takie czynniki jak:

  • Wiek kierowcy;

  • Doświadczenie kierowcy w prowadzeniu aut;

  • Marka i model samochodu;

  • Miejsce zamieszkania;

  • Rodzaj i pojemność silnika.

W zależności od ubezpieczalni kryteria te mogą być różne. Więcej na temat kupno samochodu a ubezpieczenie (ubezpieczeniaonline.pl) znajdziesz na stronie Ubezpieczeniaonline.pl.

Ile kosztuje polisa OC i jak obniżyć jej koszt?

Tak, jak już to zostało wspomniane, nie ma standardowej ceny za polisę OC. Na cenę ma wpływ wiele czynników. Różnice pomiędzy poszczególnymi ofertami firm ubezpieczeniowych mogą sięgać nawet kilkuset złotych. Jeśli nie chcesz przepłacać, dobrym pomysłem jest skorzystanie z porównywarki cen ubezpieczeń. Dzięki takiemu rozwiązaniu, szybko otrzymasz zestawienie ofert, co znacznie ułatwia wybór najkorzystniejszej oferty. Jeśli ceny ubezpieczenia są dla Ciebie zbyt duże, możesz rozważyć zakup innego auta bądź np. dopisać innego kierowcę, który posiada zniżki za bezszkodową jazdę jako współwłaściciela. Zdecydowanie to ona ma najbardziej znaczący wpływ na cenę ubezpieczenia danego auta (https://www.ubezpieczeniaonline.pl/komunikacyjne/a/ile-kosztuje-ubezpieczenie-samochodu-bez-znizek/549.html).

Rozszerzenie polisy – na jakie się zdecydować?

Kupując auto, masz obowiązek wykupić polisę OC, która chroni innych użytkowników dróg, jednak nie pomoże Ci, gdy to Ty ucierpisz. W tym przypadku będziesz potrzebować dodatkowego ubezpieczenia. Bardzo dobrym pomysłem jest zakup zarówno polisy AC oraz NNW, dzięki czemu otrzymasz pomoc nie tylko, gdy twoje auto lub TY, poniesienie straty w wyniku kolizji czy wypadku spowodowanego ruchem innego samochodu, ale także, gdy ucierpi ono w wyniku aktu wandalizmu, spadnie na niego drzewo lub uszkodzi grad. Możesz otrzymać także pomoc z holowaniem, jak również samochód zastępczy. Zakres może być różny w przypadku każdej firmy. Zanim zdecydujesz się na podpisanie umowy, zapoznaj się ze szczegółami oferty. Możesz zrobić to w siedzibie firmy lub przez internet przy pomocy porównywarki cen, co jest najwygodniejszą opcją. Wszystko odbędzie się szybko, bezpiecznie i legalnie. Nie musisz nawet wychodzić z domu. Zdecydowanie warto się zastanowić nad takim rozwiązaniem.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama