, poniedziałek 15 lipca 2024
Nieruchomość z poczuciem bezpieczeństwa
Nieruchomość z poczuciem bezpieczeństwa fot: mat. prasoweDodaj do Facebook

Nieruchomość z poczuciem bezpieczeństwa

ART. SPONSOROWANY
Jedna z bardziej znanych firm produkujących i sprzedających meble i elementy wyposażenia wnętrz przeprowadza regularnie badania dotyczące życia domowego ich klientów. Także w ubiegłym roku zapytano o kilka kwestii mieszkańców 37 krajów, w tym Polski. Być może niektórych zaskoczy, a innych zupełnie nie – informacja, że aż 90% respondentów z Polski uznało za najważniejszą potrzebę posiadanie własnego domu lub mieszkania. Niestety nie wszyscy mają szansę spełnić to marzenie, z różnych powodów.

Nie zawsze chodzi o niewystarczające zasoby finansowe. Dużo zależy również od sytuacji na rynku nieruchomości, który jest złożonym systemem, podatnym na wpływy wielu czynników. Bywa zmienny i niepewny, na tyle, na ile trudno nam przewidzieć niektóre z wydarzeń politycznych, czy ekonomicznych do jakich dochodzi na świecie. A wiele z nich, nawet tych pozornie odległych i mało znaczących, jednak oddziałuje na sytuację na naszym lokalnym rynku. Nie bez znaczenia jest też kondycja gospodarki krajowej, co przekłada się na sytuację finansową obywateli, którzy w zależności od stanu swoich kont podejmują decyzję o zakupie nieruchomości lub wstrzymują się z takim krokiem. Istotnym elementem tej układanki jest również poziom stóp procentowych, co wpływa na koszty kredytów i poziom popytu na nieruchomości. Rynek nieruchomości kształtuje też prawo podaży i popytu – gdy popyt przewyższa podaż, ceny nieruchomości rosną. Czynnikiem wpływającym na ten aspekt, może być decyzja wielu osób o kupnie mieszkania w celach inwestycyjnych. Jak widać, jest to „system naczyń połączonych” – wiele tu zmiennych, które decydują o skokach lub spadku cen mieszkań. Jest to nieustanny proces, w który wpisany jest pewien stopień nieprzewidywalności.

Podjęcie decyzji o zakupie mieszkania na własność nie jest łatwe, i może wynikać z różnych motywacji – oprócz potrzeby znalezienia miejsca do zamieszkania. Mowa oczywiście o sytuacji, w której przyszły nabywca posiada zasoby finansowe czy zdolność kredytową, żeby stać się właścicielem nieruchomości. Bez wątpienia taki krok oznacza dla kupującego określone korzyści, jak możliwość oszczędzenia w długoterminowej perspektywie, zdobywania kapitału przez spłacanie hipoteki, czy ingerowania w architekturę i wystrój wnętrza własnego lokum. Jednak proces kupowania mieszkania jest zwykle bardzo kosztowny i wymaga dużego wkładu finansowego przed jego zakupem. Oznacza też przyjęcie długoterminowych zobowiązań w formie kredytów, które trzeba spłacać przez wiele lat.

Niestety na rynku nieruchomości brakuje tańszych mieszkań – deweloperom bardziej opłaca się budować takie, które przynoszą im wyższe zyski. To oznacza, że nie wszyscy chętni mają szansę kupienia mieszkania na własność. Pozostaje im opcja wynajmu, co ma swoje plusy. Przede wszystkim można wynająć mieszkanie, nie posiadając możliwości finansowych czy kredytowych, niezbędnych do jego zakupu. Unika się także kosztów związanych z utrzymaniem nieruchomości. Wynajem mieszkania daje większą elastyczność, bo nie utrudnia przeprowadzki w dowolnym momencie, bez ryzyka ponoszenia kosztów związanych z rezygnacją z kredytu hipotecznego. Z drugiej strony, wynajmowanie mieszkania wiąże się z koniecznością ponoszenia określonych opłat.

Czas pandemii, który „zamknął” nas w domach, sprawił że wzrósł popyt na kupno domów i działek budowlanych, ale i rekreacyjnych. Wielu z nas zamarzyło o posiadaniu własnego kawałka ziemi, czy ogrodu by móc w każdej chwili wyjść na zewnątrz, odpocząć i zrelaksować się. Plany te pokrzyżowała części osób sytuacja na świecie – stracili oni zapał do nabycia działek i rozpoczęcia budowy lub zakupu gotowego domu. To efekt rosnących cen materiałów budowanych i robocizny oraz kosztów utrzymania, m.in. ogrzewania, prądu. Sytuacja ta zmusza też niektóre rodziny do sprzedaży swoich domów, bo po wyprowadzce dzieci stały się one za duże dla rodziców lub jednego z nich, co więcej – trudno poradzić sobie z utrzymaniem nieruchomości o większym metrażu. Tego typu domami bywają zainteresowane wielopokoleniowe rodziny, które sprzedają mieszkania, by kupić lokum do wspólnego zamieszkania przez rodziców, dzieci i dziadków. Niekiedy budynek jest też miejscem prowadzenia działalności gospodarczej, przez którego z członków rodziny. Najczęściej jednak klienci poszukują niewielkich i stosunkowo niedrogich działek budowlanych, parterowych domków o mniejszym metrażu oraz mieszkań na niższych kondygnacjach lub lokali w budynkach z windą.
Bez względu na to, która z opisanych ścieżek wydaje się najbardziej odpowiadająca Państwa potrzebom, wierzymy że możemy pomóc Wam spokojnie i bezpiecznie przejść przez proces zakupu lub sprzedaży czy wynajmu mieszkania albo domu. Nasi agenci znajdą dla Was dobre miejsce do zamieszkania. Zapraszamy do kontaktu.

Oferta:

Budynek, apartamenty, usługi
Hażlach powiat cieszyński

- węzeł komunikacyjny Cieszyn - Jastrzębie Zdrój - Katowice.
Oferujemy na sprzedaż nowoczesny budynek wielofunkcyjny, który składa się z mini galerii, usług, apartamentów, biznesu, warsztatu oraz stacji diagnostycznej.
Inwestycja ta znajduje się w doskonałej lokalizacji, co zapewnia duży ruch klientów i potencjalnych klientów.

Powierzchnia działki: 2,000 m2
Rok Budowy: 2011
Ilość pięter: 2

www.remax-polska.pl/470131058-107

RE/MAX Home Professional
anna.nieboras@remax-polska.pl
www.remax-polska.pl/anna_nieboras
ul. Lipnicka 4, 43-300 Bielsko-Biała
tel. (33)8165189 881511088

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama