, piątek 21 czerwca 2024
Karta kredytowa – jak rozsądnie z niej korzystać?
Karta kredytowa – jak rozsądnie z niej korzystać? fot: mat. prasoweDodaj do Facebook

Karta kredytowa – jak rozsądnie z niej korzystać?

ART. SPONSOROWANY
Karta kredytowa to produkt finansowy oferowany przez banki, który pozwala na szybkie uzyskanie dodatkowych pieniędzy. Korzystanie z niej jest świetnym rozwiązaniem w przypadku nieprzewidzianych wydatków. Zanim jednak zdecydujesz się na jej używanie, to dowiedz się, jak ona działa oraz jak robić to rozsądnie.

Czym jest karta kredytowa?

Jest to karta płatnicza, która ma określony limit pożyczkowy. Możesz więc płacić nią, a także wypłacać gotówkę z bankomatów do konkretnej sumy. Zostaje ona pobierana z konta kredytowego, a nie osobistego. Jest to więc swego rodzaju pożyczka, jednak w przypadku takiej karty nie trzeba za każdym razem składać wniosku do banku o jej przyznanie.

Do uzyskania karty niezbędna jest zdolność kredytowa. Na tej podstawie bank weryfikuje, czy może ją wydać, a także, jaki może mieć ona limit. O kartę kredytową może wnioskować osoba, która ukończyła 18 lat oraz otrzymuje regularne dochody na konto. W większości przypadków wniosek można złożyć także w banku, w którym nie ma się założonego rachunku osobistego.

Karta kredytowa wizualnie nie różni się od debetowej. Jeśli chcesz się dowiedzieć, jak w bezpieczny sposób z niej korzystać, aby uniknąć ryzyka kradzieży danych, zapoznaj się z podstawowymi zasadami jej ochrony. Znajdziesz je pod adresem https://finanse.rankomat.pl/poradniki/bezpieczna-karta-5-zasad/.

O czym musisz pamiętać, decydując się na kartę kredytową?

Karta kredytowa to wygodne rozwiązanie, ale musisz korzystać z niej rozsądnie. Dzięki temu unikniesz dużych kosztów. Pamiętaj o tym, aby:

· regularnie spłacać zobowiązanie – ustaw automatyczną spłatę lub wykonuj przelew odpowiednio wcześnie. Każdy dzień opóźnienia wiąże się z koniecznością zapłacenia odsetek, a następnie uruchomieniem procesu windykacyjnego;

· pokrywać zadłużenie w całości – pomoże Ci to uniknąć kosztów związanych z korzystaniem z karty. Jest to tzw. okres bezodsetkowy i w zależności od banku może wynosić średnio 50-60 dni;

· nie wypłacać pieniędzy z bankomatu – najbardziej opłacalne jest płacenie za zakupy w sklepach stacjonarnych oraz internetowych. Wypłata gotówki z bankomatu wiąże się z dodatkowymi kosztami.

Karta kredytowa – czy warto ją mieć?

Korzystanie z karty kredytowej jest rekomendowane przede wszystkim wtedy, gdy jesteś w stanie terminowo spłacać swoje zadłużenie. Jest to świetne rozwiązanie dla osób, które często potrzebują dodatkowych środków na nieprzewidziane wydatki. Może stanowić wygodniejszą alternatywę dla kredytów gotówkowych na niewielką kwotę.

Jeśli planujesz złożyć wniosek, zapoznaj się z najlepszymi ofertami, jakie są dostępne aktualnie na rynku. Znajdziesz je na stronie https://finanse.rankomat.pl/karty-kredytowe/. Dowiesz się m.in. ile dokładnie wynosi okres bezodsetkowy oraz RRSO, jaka jest opłata za wydanie i korzystanie z karty kredytowej.

Korzystając z niej rozsądnie, będziesz zawsze przygotowany na nieplanowane wydatki. Sprawdź oferty w kilku bankach i wybierz taką, która najbardziej odpowiada Twoim oczekiwaniom.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama