, piątek 21 czerwca 2024
Inteligentne rozwiązania dla domu ułatwiają codzienne życie
Inteligentne rozwiązania dla domu ułatwiają codzienne życie fot: mat. prasoweDodaj do Facebook

Inteligentne rozwiązania dla domu ułatwiają codzienne życie

ART. SPONSOROWANY

Wyobraźcie sobie taki obrazek: Jest poranek. Budzą was delikatne promienie słoneczne, wpadające przez okno sypialni. Słońca jest tyle, ile trzeba, żeby miło i komfortowo zacząć nowy dzień. Na dodatek nie musieliście zrywać się z łóżka, żeby odsłonić okno albo przysłonić je, gdy promienie zaczynały oślepiać, bo zadziałał jeden ze scenariuszy zaprogramowanych w systemie inteligentnego sterowania urządzeniami.

To nie scena z filmu, a rzeczywistość wspierana przez technologię, dostępną na wyciągnięcie ręki. Już nie musimy jej sobie wyobrażać, a możemy zacząć z niej korzystać w codziennym życiu. Nowoczesne rozwiązania do domów, mieszkań i biznesu ma w swojej ofercie firma Anrol, autoryzowany partner europejskiej marki Somfy.

Uff, jak gorąco… 

Lato dopiero się rozpoczyna, a już przypominamy sobie, jak uciążliwe może być codzienne funkcjonowanie w upałach. Gorzej, gdy nasz własny dom nie zapewnia nam schronienia i możliwości wytchnienia od wysokich temperatur. Rozwiązaniem są rolety zewnętrzne, które pozwolą zabezpieczyć nasze lokum nie tylko przed zbyt intensywnym nasłonecznieniem, ale też hałasem, zanieczyszczeniami oraz włamaniem. Żeby dodatkowo ułatwić sobie życie, warto skorzystać z systemu inteligentnego sterowania urządzeniami, który m.in. dostosowuje położenie okiennych osłon do warunków pogodowych
i pory dnia. To rozwiązanie, które zapewnia nie tylko komfort, ale zyskuje się też spokój i poczucie bezpieczeństwa. Gdy wyjeżdżamy, nie musimy martwić się o swój dom. Możemy obsługiwać system, będąc w pracy, u znajomych albo na wakacjach – już nie będzie trwożyć nas perspektywa powrotu po dwutygodniowym wypoczynku do domu przypominającego saunę. Aplikacja w telefonie pomaga nie tylko regulować nasłonecznienie naszej przestrzeni mieszkalnej, ale też zadbać o jej bezpieczeństwo poprzez np. ustawienie symulacji ruchu rolet, sprawiającego wrażenie, że domownicy nigdzie nie wyjechali. Dzięki powiadomieniom wysyłanym przez system inteligentnego sterowania mamy wgląd w sytuację, zyskując dodatkowo spokój na wakacjach. Także w codziennych sytuacjach, np. gdy spędzamy czas poza domem, a nadciąga burza, możemy nie tylko sprawdzić zdalnie, czy zamknęliśmy poprawnie rolety, ale – w razie potrzeby – opuścić osłony okienne. 

Tworzenie scenariuszy

System jest łatwy w obsłudze, można go w prosty sposób rozbudować bez konieczności ingerencji w projekt domu. Sercem systemu jest moduł Tahoma Switch, odpowiedzialny za przesyłanie danych między domową inteligentną centralą sterowania (napędem) a aplikacją w urządzeniach mobilnych domowników. Możemy w intuicyjny sposób zarządzać wszystkimi podłączonymi do systemu urządzeniami – skoordynować i kontrolować między innymi osłony wewnętrzne, markizy, pergole. Sterowanie jest możliwe na miejscu, w domu, ale też poza nim – zdalnie, za  pośrednictwem telefonu, tabletu, smartwacha, a nawet... własnego głosu. Z drugiej strony, możemy zapomnieć, np. o codziennym odsłanianiu i zasłanianiu rolet czy żaluzji – wystarczy że zaprogramujemy taką opcję, a system zadba, by wszystko wydarzyło się automatycznie o odpowiedniej porze. Mamy możliwość tworzenia własnych scenariuszy dopasowanych do naszego stylu życia. Jedną z ważniejszych cech systemów inteligentnego sterowania jest możliwość racjonalnego zarządzania energią – w zależności od chociażby natężenia światła słonecznego system może zamknąć albo otworzyć rolety i zadbać o pożądaną temperaturę we wnętrzu. Tahoma Switch jest bardzo elastycznym rozwiązaniem, można połączyć pierwsze urządzenie a później dodawać kolejne.

Wsparcie Somfy Expert

Letnie popołudnie spędzane na tarasie… brzmi zachęcająco. Jeśli na dodatek możemy korzystać z markizy wyposażonej w napęd Somfy i podłączonej do systemu inteligentnego sterowania, to nie straszne nam pogodowe niespodzianki. Nawet, gdy nie ma nas w domu, możemy zdalnie rozwinąć markizę i osłonić taras od nagrzania albo ją schować, gdy zacznie zbyt mocno wiać. Oczywiście wszystkie te czynności można też zaprogramować automatycznie. Innym pomysłem dla posiadaczy ogrodów i przydomowych terenów zielonych są pergole, które również mogą automatycznie dostosowywać się do warunków pogodowych, a ich zabezpieczenie przed śniegiem, czy wiatrem –  dzięki inteligentnym rozwiązaniom – nie musi już oznaczać dla domowników skomplikowanych operacji logistycznych. Pozostaje kwestia, jak skorzystać z tego typu udogodnień technologicznych w swoim domu? Warto rozpocząć tę przygodę z doświadczoną w branży firmą Anrol, która jako partner marki Somfy bierze systematycznie udział w szkoleniach, a potwierdzeniem jej wiedzy i umiejętności
z zakresu automatyki są certyfikaty Somfy Expert. Możemy liczyć na fachowe doradztwo i pomoc
w wyborze inteligentnych rozwiązań oraz najlepszych dla naszego domu osłon okiennych typu rolety zewnętrzne i wewnętrzne, rolety screen, żaluzje poziome oraz fasadowe, ale też pergol, markiz tarasowych oraz bram segmentowych. Anrol jako autoryzowany partner marki Somfy zapewnia także instalację oraz serwis urządzeń, ułatwiających nasze codzienne życie i poprawiających komfort i bezpieczeństwo. 

PHU „Anrol ” Andrzej Czaderna
43-340 Kozy, ul. Modrzewiowa 41

Salon sprzedaży:

43-340 Kozy,
ul. Wapienna 2 (skrzyżowanie z ul. Bielską)
tel. +48 33 817 56 90 lub +48 601 80 85 72 

biuro@anrolrolety.pl 
www.anrolrolety.pl

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama