, środa 24 lipca 2024
FotoVoltaika Kamil Pozniak – oszczędność, ekologia i estetyka
FotoVoltaika Kamil Pozniak – oszczędność, ekologia i estetyka fot: mat. prasoweDodaj do Facebook

FotoVoltaika Kamil Pozniak – oszczędność, ekologia i estetyka

ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Ceny energii elektrycznej stale rosną, dlatego coraz więcej osób decyduje się na instalację fotowoltaiki w swoich domach. 

Choć ta technologia jest znana na całym świecie od kilkudziesięciu lat, to w ostatnim czasie zyskuje na popularności także w Polsce.

Powodów, dla których to rozwiązanie cieszy się rosnącym zainteresowaniem, jest wiele. Główną motywacją najczęściej jest czynnik ekonomiczny. Dlatego też, aby zmniejszyć koszty związane z korzystaniem z energii elektrycznej z sieci, rozważamy alternatywne rozwiązania, które pozwolą nam stać się niezależnym dostawcą energii we własnym domu. Drugą istotną motywacją jest jej aspekt ekologiczny – od dawna bowiem pozyskiwanie niezbędnej do funkcjonowania energii elektrycznej z promieni słonecznych jest określane jako zielona energia.

Dla wielu gospodarstw domowych instalacja paneli fotowoltaicznych staje się często ekonomiczną koniecznością, zapewniając jednocześnie niezależność energetyczną oraz troskę o środowisko naturalne. Wśród licznych rozwiązań fotowoltaicznych znajdują się także takie, które nie tylko spełniają podstawowe oczekiwania, lecz również harmonijnie łączą funkcjonalność z estetyką. Coraz bardziej popularne są pergole fotowoltaiczne, często występujące w postaci zadaszeń tarasów, wiat samochodowych lub swobodnych konstrukcji. Zalet takiego rozwiązania jest wiele – chroni przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, takimi jak promieniowanie słoneczne, deszcz czy śnieg, a przede wszystkim integruje się z modułami fotowoltaicznymi, co pozwala na generowanie ekologicznej, zielonej energii.

Pergola stanowi również alternatywę dla osób, które ze względów estetycznych nie są przekonane do instalowania naziemnego systemu fotowoltaicznego lub też nie dysponują odpowiednią przestrzenią. Najczęściej pergole są zadaszone poliwęglanem, a panele fotowoltaiczne umieszczone na zadaszeniach są zwykle bifacjalne, co oznacza, że absorbują promienie słoneczne i wytwarzają energię zarówno z góry, jak i od spodu. Ponadto są częściowo przezroczyste, co zapewnia więcej światła pod zadaszeniem. Pergole są dostępne w różnych rozmiarach, a ich wielkość zależy od preferencji zleceniodawcy.
Firma FotoVoltaika Kamil Pozniak coraz częściej wykonuje innowacyjne rozwiązanie w postaci pergoli. Oczywiście, jej oferta jest szeroka i obejmuje przygotowywanie wielu innych rozwiązań fotowoltaicznych, w tym konstrukcji naziemnych oraz tych montowanych na dachach. Oprócz instalacji paneli fotowoltaicznych, firma specjalizuje się także w montażu magazynów energii, stacji ładowania pojazdów elektrycznych oraz systemów inteligentnego zarządzania energią. Każda instalacja jest dostosowana do konkretnego projektu, a proces opracowania indywidualnego rozwiązania poprzedza analiza potrzeb inwestora.

Dziś firma może pochwalić się bogatym doświadczeniem – w swoim dorobku ma ponad 240 zrealizowanych instalacji oraz niemal 7 tysięcy zamontowanych paneli. Zrealizowane przez nią inwestycje znajdują się głównie w okolicach Bielska-Białej, Żywiecczyzny oraz na Śląsku Cieszyńskim.

Firma FotoVoltaika Kamil Pozniak pomaga również w uzyskaniu dofinansowania oraz w przeprowadzeniu formalności związanych z podłączeniem instalacji do sieci energetycznej.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama