, niedziela 19 maja 2024
Energia, która grzeje i chłodzi
Energia, która grzeje i chłodzi fot: mat. prasoweDodaj do Facebook

Energia, która grzeje i chłodzi

ART. SPONSOROWANY
Za nami kolejne, upalne lato, a i wrzesień przywitał nas wyjątkowo gorąco. W tak wysokich temperaturach potrzebujemy znaleźć sposoby na ochłodę, a naszych myśli raczej nie zaprząta kwestia ogrzewania. Przynajmniej chwilowo. Jednak nawet po najcieplejszej jesieni nadchodzą chłodniejsze wieczory i poranki, a potem już zimowe dni, które miło jest spędzać w ciepłym domu.

Może więc czas na zmianę sposobu ogrzewania i przyjrzenie się opcji, oferującej energooszczędne źródło ciepła wykorzystujące energię z powietrza, wody lub gruntu? Jeśli dodamy, że jest to rozwiązanie, które pozwala nie emitować do atmosfery szkodliwych substancji, na dodatek nie wymaga budowy kotłowni i cechuje go długa żywotność, to całkiem dobry powód, by dowiedzieć się więcej na ten temat.

Dlaczego warto?

Spółka Free Energy Technology z Bielska-Białej proponuje, by postawić na pompy ciepła. Ponieważ mogą być wykorzystywane nie tylko do ogrzewania, ale też klimatyzowania pomieszczeń. Jeśli czekają nas coraz upalniejsze lata, a wciąż chłodne zimy to możliwość grzania, ale i chłodzenia będzie na wagę złota. Oczywiście pompy ciepła mogą być wykorzystywane do podgrzewania wody użytkowej. Free Energy Technology ma w swojej ofercie urządzenia dwóch wiodących marek w tej dziedzinie. Pierwsza z nich – OChSNER – to międzynarodowy lider nowoczesnych, ekologicznych systemów pomp ciepła, korzystający z osiągnięć Przemysłu 4.0. Na całym świecie pracuje już ponad 150 tys. pomp ciepła tej marki. Druga z firm – ROTENSO – produkuje jedne z najnowocześniejszych, niezawodnych, energooszczędnych i przyjaznych dla środowiska systemów klimatyzacji i pomp ciepła. Jej misją jest dostarczanie innowacyjnych rozwiązań klimatyzacyjnych, wentylacyjnych i grzewczych opartych o wysokowydajną technologię inwerterową. Urządzenia oferowane przez obie marki są ekonomiczne, ekologiczne i bezobsługowe. Mają niskie koszty eksploatacji, bo nie wymagają budowy komina czy kotłowni.

Jak to działa?

Pompy ciepła to najnowocześniejsze rozwiązanie grzewcze dla indywidualnych gospodarstw domowych, jak i obiektach firmowych czy użyteczności publicznej. Wykorzystują energię ze środowiska i zamieniają ją na ciepło dla naszych potrzeb. Ciepło, pozyskiwane z wody, gleby, powietrza zewnętrznego lub powietrza wywiewanego, trafia do czynnika chłodniczego za pośrednictwem wymiennika ciepła, tzw. parownika. Czynnik chłodniczy odbiera tę energię za pomocą sprężarki o wyższym poziomie temperatury. Tak uzyskana energia służy do ogrzewania pomieszczeń lub produkcji ciepłej wody dzięki zastosowaniu jeszcze innego wymiennika ciepła – skraplacza. Rodzaje pomp zależą od źródła pozyskiwania ciepła – z powietrza, wody, czy też gruntu. Plusem jest możliwość tworzenia wariantów hybrydowych, w których pompy mogą współdziałać z innymi instalacjami grzewczymi. W oferowanych przez Free Energy Technology systemach poszczególne urządzenia, dostarczające energię do obiektów, przełączają się automatycznie. A jednym z ekonomicznych rozwiązań jest zintegrowanie możliwości pompy ciepła z instalacją fotowoltaiczną. Oczywiście pompy mogą też pracować jako samodzielne urządzenia. Wysokiej jakości pompa ciepła to rozwiązanie na lata, z którego mogą skorzystać także właściciele starszych budynków, zainteresowani tematem energii odnawialnych.

Profesjonalne wsparcie

Ponieważ każda zmiana jest wyzwaniem, warto skorzystać z profesjonalnego wsparcia. Spółka Free Energy Technology to zespół inżynierów i fachowców innych specjalności, który pomaga klientom uniezależnić się od wzrostu kosztów za użytkowanie energii elektrycznej. Firma specjalizuje się w budowaniu instalacji – fotowoltaicznych i klimatyzacyjnych, pomp ciepła, oświetlenia przemysłowego – wykorzystujących odnawialne źródła energii. Zajmuje się doradztwem i montażem, prowadzi audyty i optymalizacje kosztów energii. Technologie, które oferuje są nie tylko przyjazne dla środowiska, ale również opłacalne dla inwestorów. Firma Free Energy Technology towarzyszy klientom na każdym etapie realizacji – od przeprowadzenia audytów, poprzez diagnostykę i kontrolę systemów z użyciem nowoczesnych urządzeń, po pomoc w pozyskiwaniu finansowania. Przypomnijmy, że osoby modernizujące swoje domy mogą skorzystać ze wsparcia programu „Czyste Powietrze”, który pokrywa do 60% kosztów wymiany nieefektywnych źródeł ciepła na pompy ciepła. Dobrze wiedzieć, że wprawdzie zakończenie prac, objętych tym programem, potrwa do 30 czerwca 2029 roku, ale umowy są podpisywane do końca 2027 roku. Z kolei właściciele nowych budynków mieszkalnych mają możliwość uzyskania pomocy w ramach programu „Moje Ciepło”.

Free Energy Technology Sp. z o.o.

ul. K.I.Gałczyńskiego 6
43-300 Bielsko-Biała

M: +48 733 20 20 20
www.freeenergy.pl

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama