, poniedziałek 22 kwietnia 2024
Eklektyczny duet Smolik & Kev Fov w Cavatina Hall
Cavatina Hall fot: mat. prasoweDodaj do Facebook

Eklektyczny duet Smolik & Kev Fov w Cavatina Hall

ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Melancholijne melodie, eklektyczny duet i hipnotyzujący wokal – to cechy charakterystyczne duetu Smolik & Kev Fox. Panowie wyruszają w trasę koncertową promującą ich najnowsze wydawnictwo, czyli „Belly Of The Whale”. Już 18 listopada z tym właśnie materiałem odwiedzą Cavatina Hall. Jak dostać się na koncert w Bielsku-Białej? Podpowiadamy.

Andrzej Smolik – producent uznanych kapel

Zanim Andrzej Smolik został uznanym producentem, sam grał w kilku zespołach. Rozpoczął karierę muzyczną od jazzowo-bluesowej kapeli J.Pies. Później przez ponad dziesięć lat pełnił rolę klawiszowca w zespole Wilki. Po zawieszeniu działalności bandu kontynuował muzyczne kolaboracje z jego liderem i wokalistą, Robertem Gawlińskim. W tym samym czasie współpracował zarówno z zespołem Hey, jak i jego wokalistką Kasią Nosowską przy jej solowym projekcie.
Równocześnie nagrywał solowe albumy, które pokrywały się złotymi płytami. Na koncie ma takie tytuły jak: Smolik z 2001 roku, Smolik 2 z 2003 roku, 3 z 2006 roku, 4 z 2010 roku, The Trip z 2012 roku, Smolik XX z 2021 roku. W 2015 roku wraz z brytyjskim wokalistą Kevem Foxem nagrał debiutancki w tym składzie album pod tytułem Smolik / Kev Fox. Krążek uzyskał statusu platynowej płyty, a także otrzymał statuetkę Fryderyka w kategorii elektronika i alternatywa.

Kev Fox – Brytyjczyk zafascynowany Polską

Kev Fox rozpoczął przygodę z muzyką od nauki gry na pianinie. Z czasem zainteresował się grą na gitarze, dzięki której pracował jako muzyk uliczny. Koncertował w całej Europie, wydawał solowe albumy, by w końcu trafić do Polski. Andrzeja Smolika poznał na jednym ze swoich koncertów w Warszawie i podjął współpracę z tym znanym producentem.
Oprócz debiutanckiego albumu panowie wydali wspólnie epkę Queen of Hearts w 2017 roku. W 2023 roku nagrali wspólnie nowy krążek Belly Of The Whale i właśnie z trasą o takim tytule wyruszają w trasę koncertową po Polsce. Koncert Smolik & Kev Fox odbędzie się m.in. w bielskiej Cavatina Hall. Najnowsze utwory oraz znane przeboje duet panów zagra już 18 listopada.

Cavatina Hall – wspaniała sala koncertowa w Bielsku-Białej

Cavatina Hall to nowoczesna przestrzeń w sercu Bielska-Białej, w której rozbrzmiewa kulturalna część miasta. Na scenie tego miejsca grali już muzycy z całego świata reprezentujący takie gatunki muzyczne jak: rock, jazz, blues, soul, funk, a nawet pop. Byli to m.in. Lizz Wright, Stace Kent, Dawid Podsiadło, Daria Zawiałow, Mitch & Mitch, Mioush, Youssou N'Dour, Leonora Armellini, Voo Voo, Jesse Cook oraz Meruert Karmenova.
Bielsko-Biała nie zwalania tempa! W kolejnych miesiącach Cavatina Hall ma dla nas jeszcze ciekawszy line-up. W sali koncertowej pojawią się kolejni artyści z całego świata, m.in. Tony Momrelle zapowiadający Cavatina Guitar Festival, czyli wydarzenie zaplanowane na maj 2024 roku. Ponadto zagrają dla nas np. Tomek Lipiński, Piotr Cugowski, Another Pink Floyd, Varius Manx, Richard Bona, Renata Przemyk, Myslovitz czy Andrzej Piaseczny. Do zobaczenia!

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama