, niedziela 23 czerwca 2024
Dobry czas  na zakup  nieruchomości
Dobry czas na zakup nieruchomości fot: mat. prasoweDodaj do Facebook

Dobry czas na zakup nieruchomości

ART. SPONSOROWANY

Kolejne dobre wiadomości dla osób starających się o zakup mieszkania na rynku wtórnym. Od września został zniesiony podatek PCC, a to oznacza, że przy kupnie pierwszego mieszkania oszczędność może wynieść od kilku nawet do kilkunastu tys. zł. To kolejna ważna informacja dla nabywców – nowe przepisy fiskalne wzmacniają bowiem pomoc, jaką gwarantuje funkcjonujący również od niedawna Bezpieczny kredyt 2 %.

Niższe obciążenie podatkowe

Podatkiem od czynności cywilno-prawnych (PCC) w myśl polskich przepisów jest objętych wiele umów. Wśród nich jeszcze do niedawna znajdowały się umowy związane ze sprzedażą i zakupem nieruchomości. Podatek wynosił 2 %, a do jego uiszczenia byli zobowiązani nabywcy domu lub mieszkania. W myśl nowelizacji przepisów na zwolnienie z PCC mogą liczyć osoby fizyczne, które na rynku wtórnym kupią prawo własności lokalu mieszkalnego stanowiącego odrębną nieruchomość, prawo własności budynku mieszkalnego jednorodzinnego oraz spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu dotyczące lokalu mieszkalnego albo domu jednorodzinnego. Nowelizacja jest więc ukłonem w stronę osób, które po raz pierwszy w życiu będą kupować nieruchomość. Zniesienie podatku, jak wyliczają analitycy, może wynieść od kilku do kilkunastu tys. zł, wszystko rzecz jasna zależy od wartości nieruchomości. I tak np. przy zakupie mieszkania o wartości 300 tys. zł oszczędzamy 6 tys. zł, a przy wartości 400 tys. oszczędność wyniesie już 8 tys. zł.

Skorzystają też beneficjenci Bezpiecznego Kredytu

Nowelizacja związana ze zniesieniem podatku PCC zbiega się w czasie z uruchomieniem Bezpiecznego kredytu 2%, z którego mogą korzystać nabywcy nieruchomości do 45 roku życia, gdzie budżet państwa pomaga w spłacie części zobowiązań kredytowych. Korzystanie z tych dwóch form udogodnień przy zakupie nieruchomości jest jak najbardziej możliwe, należy jednak pamiętać, że zniesienie podatku PCC dotyczy wszystkich kupujących, bez względu na wiek. Kluczowym jest, aby była to pierwsza nieruchomość zakupiona w życiu. Beneficjenci programu Bezpieczny Kredyt korzystają zatem podwójnie, otrzymując dopłaty do rat i oszczędzając na podatku.

Przez wszystkie procedury i procesy związane z zakupem nieruchomości przy wykorzystaniu możliwości jakie daje Bezpieczny kredyt a także po nowelizacji po nowelizacji przepisów podatkowych przeprowadzą Was nasi specjaliści:

Anna NIEBORAS

anna.nieboras@remax-polska.pl

remax-polska.pl/anna_nieboras

ul. Lipnicka 4, 43-300 Bielsko-Biała

tel. (33) 8165189, 881511088

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama