, sobota 18 maja 2024
Dlaczego warto rozwarzyć zamontowanie pompy ciepła?
Dlaczego warto rozwarzyć zamontowanie pompy ciepła? fot: mat. prasoweDodaj do Facebook

Dlaczego warto rozwarzyć zamontowanie pompy ciepła?

ART. SPONSOROWANY
Dlaczego warto rozważyć zamontowanie pompy ciepła? To pytanie stosunkowo często pada z ust osób, którym zależy na obniżeniu rachunków za ogrzewanie. Nie ma w tym nic dziwnego, gdyż w ciągu zaledwie kilku lat uległy one znacznemu wzrostowi. Nie są to jednak jedyne powody, dla których warto rozważyć zamontowanie pompy ciepła w swojej nieruchomości. Przyjrzyjmy się zatem wspólnie, jakie korzyści płyną z montażu pompy ciepła.

Znaczne oszczędności

Niewątpliwie, jednym z podstawowych powodów, z powodu którego coraz więcej osób decyduje się na montaż pompy ciepła, są znaczne oszczędności, wynikające ze specyfiki działań tego typu urządzeń. W około 75 procentach wykorzystują one ciepło pochodzące z powietrza, a jedynie 25 procent energii pochodzi ze specjalnie przystosowanej sprężarki, która napędzana jest elektrycznie. Oszczędności te mogą być jeszcze większe, jeżeli połączymy ją z fotowoltaiką. Wówczas w praktyce uzyskujemy źródło ciepła, które jest praktycznie bezkosztowe. Tym bardziej że na ich zakup oraz montaż można dofinansowanie z funduszy unijnych, czego przykładem mogą być pompy ciepła Radom. Dzięki dopłatom dostępnym w ramach funduszy europejskich można w znaczący sposób obniżyć koszty jej zakupu oraz montażu. Co równie ważne, decydując się na jej zakup oraz montaż w Radomiu i okolicach, mogą Państwo liczyć na nasze pełne wsparcie w sporządzeniu koniecznej do uzyskania dotacji, dokumentacji. Między innymi z tego właśnie powodu jeżeli zależy Państwu na zakupie oraz montażu pompy ciepła w Radomiu lub okolicach, warto wówczas rozważyć skorzystanie z naszej oferty.

Rozwiązanie dla osób ceniących ekologię

Kolejnym powodem, dla którego wiele osób decyduje się na zamontowanie pompy ciepła, są kwestie związane z szeroko pojętą ekologią. Doskonałym przykładem mogą być tutaj pompy ciepła Zwoleń, które pozwalają na:

Znaczną redukcję generowanych przez gospodarstwo domowe gazów cieplarnianych, zwłaszcza CO2.

Zwiększenie czystości powietrza. Pompy ciepła nie generują bowiem szkodliwych dla zdrowia spalin, czy też szeroko rozumianego smogu. Jest to szczególnie ważne w okresie grzewczym, kiedy to często znacząco spada jakość powietrza, którym oddychamy.

Oraz wiele innych. Między innymi z tych właśnie powodów pompy ciepła stają się coraz częstszym wyborem, jeżeli chodzi o ogrzewanie różnego rodzaju budynków. Wynika to w dużej mierze ze stale rosnącej świadomości społecznej dotyczącej szeroko rozumianej ekologii oraz korzyści z niej wynikającej dla na przykład naszego zdrowia. Jeżeli więc szukacie Państwo ekologicznego źródła ciepła, warto rozważyć montaż na przykład pompy ciepła Przytyk.

Korzyści finansowe i nie tylko

Oprócz wspomnianych przez nas wcześniej oszczędności warto pamiętać, że wybór pompy ciepła może podnieść wartość budynku. Innymi korzyściami finansowymi wynikającymi z jej wyboru na etapie sporządzania projektu budynku jest brak konieczności tworzenia oraz budowy:

  • Komina
  • Pomieszczenia do przechowywania opału.
  • Kotłowni.
  • Instalacji gazowej.

To z kolei wiąże się z jednej strony ze znacznymi oszczędnościami finansowymi, związanymi z ich budową oraz odpowiednią adaptacją. Z drugiej zaś strony pozwala na uzyskanie dodatkowej przestrzeni. Warto przy tym wspomnieć, że ich obsługa jest znacznie prostsza, niż w przypadku tradycyjnych systemów grzewczych wykorzystujących na przykład piece węglowe, czego przykładem mogą być pompy ciepła Szydłowiec. Tym bardziej że nie wymagają one dużych nakładów finansowych na serwisowanie, czy też okresowe przeglądy techniczne.

Podsumowanie

Decyzja o wyborze pompy ciepła, jako źródła ogrzewania budynku, może okazać się przysłowiowym strzałem w dziesiątkę, jeżeli zależy Państwu z jednej strony na szeroko rozumianych oszczędnościach, z drugiej zaś na efektywnym ogrzaniu budynku. Ponadto dzięki dopłatom z funduszy unijnych, ich zakup oraz montaż jest znacznie tańszy niż ich tradycyjnych odpowiedników, takich jak, chociażby piece węglowe. Między innymi z tych właśnie powodów warto rozważyć ich zakup oraz montaż w naszej firmie DB Service.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama