, sobota 13 lipca 2024
BRZOZA - Z najwyższą troską o przestrzeń zieloną
BRZOZA - Z najwyższą troską o przestrzeń zieloną fot: mat. prasoweDodaj do Facebook

BRZOZA - Z najwyższą troską o przestrzeń zieloną

ART. SPONSOROWANY
Dla wielu z nas nadchodzą ulubione tygodnie i miesiące, gdy wszystko wokół się zazielenia, przebudzona z zimowego snu natura znów zaczyna zachwycać swoimi kolorami, kształtami i zapachami. Nadejście długo wyczekiwanej wiosny to także znak, aby zaopiekować się przestrzenią wokół domu, i pewnie wielu z nas zapragnie przeprowadzić niezbędne prace ogrodowe, a może w końcu zdecyduje się na stworzenie długo oczekiwanego ogrodu albo oczka wodnego. W naszym regionie od niemal ćwierćwiecza działa przedsiębiorstwo, przed którym prace związane z utrzymaniem terenów zielonych nie kryją żadnych tajemnic – Firma Ogrodnicza Brzoza.

Lubimy wyzwania

O tym, jak ważne jest prawidłowe utrzymanie przydomowego dobrostanu naturalnego z właścicielem firmy można rozmawiać długo. Od 24 lat bowiem zdobywał doświadczenie, pracując nad najróżniejszymi zleceniami, związanymi z zielenią. Ogrodnictwem zajmuje się bardzo wszechstronnie – wśród jego zleceniodawców znajdują się zarówno klienci indywidualni, jak i samorządy miast, spółdzielnie mieszkaniowe czy firmy deweloperskie. – Lubię wyzwania – mówi Tomasz Brzozowski, właściciel firmy. – A prace ogrodowe sprawiają, że na brak nudy nie możemy narzekać – dodaje. Pozornie mogłoby się wydawać, że praca ogrodnika polega na grabieniu liści i przycinaniu trawy. – Takie czynności również należą do obowiązków ogrodnika, jednak zakres naszych działań jest znacznie szerszy. Podobnie jak w innych dziedzinach, również w ogrodnictwie istnieją różne poziomy trudności, jednak do każdego zadania staramy się podchodzić indywidualnie, mierząc się z bardzo różnymi oczekiwaniami zleceniodawców – wyjaśnia. Dlatego w prowadzonej przez niego firmie wiele z usług możemy wykonać kompleksowo.

Tomasz Brzozowski jednym tchem potrafi wymienić niemal wszystkie działania, jakimi na co dzień zajmuje wraz ze swoimi pracownikami. A jest tego naprawdę wiele: pielęgnacja zarówno wysokiego jak i niskiego drzewostanu, pielęgnacja trawników, tworzenie dachów trawiastych, wycinka, mielenie gałęzi, frezowanie pni, zakładanie rybników, stawów i oczek wodnych, wywóz skoszonej trawy i innych pozostałości, podlewanie czy nawożenie. Właściwie nie ma zadania, którego Brzoza nie byłaby się w stanie podjąć. Dysponuje bowiem sprzętem, który ułatwia nam pracę nawet w trudnych warunkach. – Współcześnie sprzęt często jest na gąsienicach, a glebogryzarki separacyjne potrafią oddzielać kamień od ziemi. To już bardzo specjalistyczne działania – mówi właściciel.

Ogrodnictwo to działanie w zespole

Od początku jednak podkreśla zespołowy charakter swojej pracy. Wiele działań nie byłoby możliwych, gdyby nie zgrana ekipa pracowników, z niektórymi działa wspólnie już od kilkunastu lat. – Zaczynaliśmy w firmie od prac porządkowych na osiedlach, przede wszystkim zajmowaliśmy się sprzątaniem. Dopiero później pojawiły się prace związane z koszeniem, opieką nad drzewostanem, zakładaniem trawników – wspomina Tomasz Brzozowski. Przyznaje zresztą, że cały czas się doszkalał, kończąc specjalistyczne kursy, a gdy firma zaczęła się rozrastać, szkolili się również jego pracownicy, uczestnicząc m.in. w kursach alpinistycznych czy kursach pilarza. Sukces firmy nie byłby możliwy, gdyby nie zgrana i sprawdzona ekipa ludzi.

Firma zatrudnia pracowników przez cały rok, ponieważ jak przekonuje właściciel, bo choć działania pielęgnacyjne i porządkowe można prowadzić w wybranych miesiącach, to zimą Firma Brzoza zajmuje się dodatkowymi pracami, jak odśnieżanie dachów czy działania alpinistyczne na wysokości a także obsługą wewnętrzną budynków mieszkaniowych – m.in. sprzątaniem.

Firma Brzoza współpracuje również z wieloma partnerami, w rośliny zaopatruje się u Marka Moskały, Ewy Cienciały i Krystyny Abram.

Indywidualne podejście

Ogrodnictwo w życiu właściciela firmy nie jest dziełem przypadku. Zamiłowanie do pracy z ziemią i naturą przekazali mu rodzice, który bardzo cenili sobie prace ogrodnicze. – I choć uczyłem się w szkole mechaniczno-samochodowej, to już w pierwszych latach majster mi przepowiedział, że nie będę mechanikiem, lecz będę kosić trawę. Gdy spotkaliśmy się po niemal dwóch dekadach zapytał mnie, co robię, odpowiedziałem, że koszę trawę. Rzeczywiście przepowiedział mi przyszłość – wspomina Pan Tomasz.

Dziś na brak zleceń nie narzeka, klienci doceniają w pełni profesjonalne podejście do kolejnych zadań. Każdy klient może liczyć na indywidualne podejście. Każde zlecenie jest traktowane w sposób spersonalizowany, powstają projekty oraz wizualizacje. I jak przyznaje Tomasz Brzozowski – każde zlecenie jest poprzedzone rozmową na temat oczekiwań, planów i pomysłów ogrodniczych.

Firma ogrodnicza
tel. 795 594 061
885 381 000

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama