, poniedziałek 20 maja 2024
Browar Cieszyński niedostępny dla zwiedzania
Browar w obiektywie fot: https://www.browarcieszyn.pl/w-obiektywie/browar?o=gay&i=58Dodaj do Facebook

Browar Cieszyński niedostępny dla zwiedzania

Halyna Malynovska
Browar jest jedną z ważniejszych atrakcji turystycznych miasta, na którego terenie od kilku lat odbywają się różne kulturalne wydarzenia. Zmiana właściciela piwowarni spowodowała wprowadziła wiele wątpliwości i niewiadomych, ponieważ z poprzednim właścicielem była zaplanowana seria wydarzeń, które miały odbywać się na terenie Wzgórza Zamkowego, w tym browaru.

- Na dzień dzisiejszy zamknięta jest dla zwiedzania Komnata Browaru Cieszyńskiego. Spowodowano to rozpoczętym wcześniej remontem i modernizacją, w funkcjonującej na terenie Browaru restauracji, które nie zostały ukończone, a w obecnym stanie obiekt nie spełnia wymagań budowlno-technicznych, aby prowadzona była w nim działalność gastronomiczna — wyjaśnia sytuację nowy zarząd Browaru.

Władze Cieszyna są zaniepokojone tym, co dzieje się wokół Browaru. Zmiana właściciela miała miejsce na początku lutego, jednak do tej pory miasto nie otrzymało żadnej informacji o dalszych planach nowego zarządu, a to pociąga za sobą konkretne konsekwencje dla miasta.

- Wiadomo, że bez Noszaka trudno będzie kontynuować Dni Noszaka - mówi Gabriela Staszkiewicz, Burmistrz Miasta Cieszyn i dodaje: - Jednak na inne wydarzenia czy na budżet miasta zamknięcie Browary nie będzie mieć dużego wpływu. Musimy po prostu mieć oficjalne informacje o planach nowego zarządu, pomysły na dalsze funkcjonowanie zakładu. Podkreślam jednak, że władze miasta nie mają żadnego wpływu na los Browaru, który jest prywatną własnością. Z mojej perspektywy ważnym aspektem toczących się właśnie zmian jest kwestia zatrudnienia, los pracowników. Pracuje tam obecnie około 80 osób, docierają do nas sygnały, że Browar zwalnia pracowników i nie warzy piwa. To stanowi istotny społecznie problem. Na razie nie mam odpowiedzi od nowych właścicieli, kiedy zamierzają spotkać się z kierownictwem miasta, więc przygotowujemy się do uruchomienia ścieżki oficjalnej - wyjaśnia burmistrzyni Cieszyna.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama