, sobota 25 maja 2024
Asystent Osobisty Osoby Niepełnosprawnej
Asystent Osobisty Osoby Niepełnosprawnej  fot: https://piekary.pl/program-asystent-osobisty-osoby-niepelnosprawnej-edycja-2021-w-mopr/Dodaj do Facebook

Asystent Osobisty Osoby Niepełnosprawnej

Iwona Włodarczyk
W grudniu 2022 roku zakończyła się kolejna edycja Rządowego Programu Asystent Osobisty Osoby Niepełnosprawnej, w ramach którego 32 mieszkańców Cieszyna skorzystało z tego rodzaju wsparcia.

Do dobrych rzeczy szybko można się przyzwyczaić, i tak też ma się sprawa dotycząca asystenta osobistego, który pomaga niepełnosprawnemu między innymi w dotarciu do lekarza, urzędu, na zakupy, czy w wykonywaniu niektórych czynności dnia codziennego. Wszystko było by dobrze, gdyby program miał swoją ciągłość, jednak tak nie jest i pierwsze miesiące każdego roku dla czekających na kolejną edycję są jedną wielką niewiadomą.

Mając na uwadze potrzeby osób z niepełnosprawnościami mieszkającymi na terenie naszego miasta pracownicy Cieszyńskiego MOPS realizują program, a każdego roku chętnych do skorzystania z tego rodzaju pomocy przybywa.

Luty był miesiącem składania przez osoby z niepełnosprawnościami wniosków, a w marcu zostały podpisane umowy, z osobami które do końca 2023 roku będą pełniły rolę asystenta osobistego osoby niepełnosprawnej.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama