, piątek 19 sierpnia 2022
Zawody ogólnopolskie i regionalne w ujeżdżeniu w Ochabach
Jedną z najbardziej pamiętnych rywalizacji tegorocznych zawodów CDN, będzie sobotni konkurs Świętego Jerzego. fot: Łukasz KowalskiDodaj do Facebook

Zawody ogólnopolskie i regionalne w ujeżdżeniu w Ochabach

DR
W miniony weekend na Stadninie Koni w Ochabach odbyły się pierwsze zawody z cyklu Olimpic Champion Jan Kowalczyk Spring Tour, czyli CDN - ogólnopolskie i regionalne zawody w ujeżdżeniu. Nagrodą specjalną był puchar ufundowany i sygnowany podpisem mistrza olimpijskiego, Jana Kowalczyka. Za tydzień, regionalne i towarzyskie zawody w skokach.

Ujeżdżenie to sztuka, w której jeździec i koń stają się jednością. Tańcząca para musi stworzyć harmonijną całość - to widok którego publiczność oczekuje podczas zawodów ujeżdżenia. Nie inaczej było w ostatni weekend w Ochabach. Zawody były niezwykle wyjątkowym spektaklem, podczas którego publiczność mogła obejrzeć różnorodne figury i chody: stęp, kłus, galop, płynne przejścia pomiędzy chodami czy zmiany tempa. Następnie, w zależności od poziomu konkursu: ciąg, lotną zmianę nogi czy pasaż.

Jedną z najbardziej pamiętnych rywalizacji tegorocznych zawodów CDN, będzie sobotni konkurs Świętego Jerzego. Wystartowało w nim aż czterech członków jednej rodziny, ostatecznie trzech z nich znalazło się na podium. Na najwyższym stopniu stanął Tomasz Kowalski, drugie miejsce zajęła Małgorzata Kowalska, trzecie miejsce - Izabela Kowalska, a piąte - Filip Kowalski. Jak podkreśla rodzina triumfatorów, historia polskiego ujeżdżenia nie zna takiego przypadku, na tym szczeblu rywalizacji. Co więcej, to właśnie do Filipa Kowalskiego powędrowała nagroda specjalna – puchar przechodni ufundowany i sygnowany podpisem mistrza olimpijskiego z Moskwy z 1980 roku, Jana Kowalczyka, honorowego prezesa LKJ Ochaby, który do dziś jest jedynym w historii polskim mistrzem olimpijskim w skokach przez przeszkody.

Spektakl ujeżdżenia za nami, jednak to nie koniec wydarzenia Olimpic Champion Jan Kowalczyk Spring Tour. Za tydzień (1-2 czerwca) na Stadninie Koni w Ochabach odbędą się regionalne i towarzyskie zawody w skokach.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama