, niedziela 19 maja 2024
WorldSkitest - Międzynarodowe testy sprzętu narciarskiego!
WorldSkitest - Międzynarodowe testy sprzętu narciarskiego! fot: pixabay.comDodaj do Facebook

WorldSkitest - Międzynarodowe testy sprzętu narciarskiego!

Redakcja
Wydarzenie które przez ostatnie 20 lat odbywało się w Austrii w tym roku po raz pierwszy miało miejsce od 21 do 25 marca w Skolnity Ski & Bike park w Wiśle, jednym z pięciu stacji narciarskich Grupy Pingwina. Chodzi oczywiście o WorldSkitest – jeden z najważniejszych wydarzeń testujących sprzęt narciarski na świecie.

Całe przedsięwzięcie jest na tyle ważne, że jego wyniki są publikowane są w 27 krajach i docierają do ponad 30 milionów narciarzy. Test kieruje się trzema zasadami. Główna zasada wszystkich testów jest taka, że muszą one podlegać pewnym regułom statystycznym, które mają na celu pokazanie poglądowego obrazu całego testowanego sprzętu i porównywalne wyniki dla różnych rodzajów nart. Druga ważna reguła polega na tym, że test przeprowadzany jest przez liczną i zróżnicowaną grupę narciarzy, gdyż co roku w teście bierze udział około 250 osób. Znaczenie ma też to że ocena każdego testera jest równie ważna. Ostatnia zasada sprawia, że tylko jeden model może zostać zgłoszony przez producenta do danej kategorii. W trakcie jazdy testerzy nie mają pewności na jakiej narcie się jeździ, gdyż jest ona zaklejona czarną folią.

Więcej informacji na stronie: https://skolnity.pl/worldskitest-2023/

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama