, czwartek 25 lipca 2024
Trzynieccy Stalownicy dobrze rozpoczęli 2023 rok
W piątkowy wieczór Stalownicy pokonali po dogrywce zespół HC Verva Litvinov.  fot: Robert KaniaDodaj do Facebook

Trzynieccy Stalownicy dobrze rozpoczęli 2023 rok

MARCIN MOŃKA
Trzynieccy Stalownicy dobrze rozpoczęli 2023 rok

fot. Robert Kania


Trzynieccy Stalownicy dobrze rozpoczęli 2023 rok

fot. Robert Kania


Trzynieccy Stalownicy dobrze rozpoczęli 2023 rok

fot. Robert Kania


Trzynieccy Stalownicy dobrze rozpoczęli 2023 rok

fot. Robert Kania

Choć za nami dopiero pierwsze dni stycznia, to czeska ekstraliga hokejowa nie próżnuje. Trzynieccy Stalownicy w nowym roku rozegrali już trzy spotkania, i z każdego w nich wychodząc zwycięską ręką.

Przełom roku to zawsze bardzo pracowity okres dla hokeistów występujących na co dzień w Tipsport Ekstralidze. Pod tym względem obecny sezon nie różni się od wcześniejszych - od drugiego dnia świąt do ostatniej niedzieli Stalownicy aż sześciokrotnie wyjeżdżali na lód, aby walczyć o ligowe punkty, i aż pięciokrotnie w tych pojedynkach zwyciężali. Po raz kolejny potwierdziła się zasada, że Stalownicy są trochę jak Janosik - lubią odebrać bogatym (w punkty) zespołom, by oddać tym biedniejszym. Spośród ostatnich sześciu spotkań w pokonanym polu trzyńczanie pozostawili drużyny Brna, Liberca, Hradca Kralove czy Pilzna, a podzieli się punktami z zespołem z Litwinowa, oraz oddali całą pulę ekipie z Kladna. 

Stalownicy jednak regularnie punktują, i dzięki temu pną się w ligowej tabeli. Po ostatnim, wysokim zwycięstwem 6:1 nad HC Pilzno drużyna z Trzyńca umocniła się na trzecim miejscu w ligowej tabeli. Przed nią znajdują się już tylko dwie rewelacje rozgrywek - Dynamo Pardubice oraz HC Vitkovice Ridera. Oceláři depczą po piętach jednak zespoły, które na koniec sezonu zasadniczego chciałyby zameldować się w czołowej czwórce, i zapewnić sobie awans dl fazy play-offs, a wśród nich praska Sparta, HC Olomouc czy Białe Tygrysy z Ołomuńca. 

Przed zawodnikami klubu spod Jaworowego kolejne ważne mecze. A wśród nich wyjątkowe spotkanie z Kometą Brno, który w najbliższy piątek 13 stycznia zostanie rozegrane w Bratysławie na stadionie Slovana w ramach Winter Classic. Mecz rozgrywany „pod gołym niebem” może obejrzeć na żywo nawet 24 tys. widzów.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama