, środa 1 maja 2024
Świetny mecz Adriana Sikory
Dzisiejszy gol jest pierwszym zdobytym przez Adriana Sikorę po powrocie w 2011 roku do polskiej Ekstraklasy. fot: piast-gliwice.eu

JT
Gol i asysta - to dorobek Adriana Sikory, zawodnika Piasta Gliwice, w wyjazdowym meczu z GKS Bełchatów. To pierwsza bramka zdobyta przez wychowanka Czantorii Nierodzim w tym sezonie w piłkarskiej Ekstraklasie. Mecz zakończył się zwycięstwem gliwiczan 3:1.

W piątkowe popołudnie w meczu 15. kolejki T-Mobile Ekstraklasy GKS Bełchatów podejmował Piasta Gliwice. W wyjściowej jedenastce gości po raz drugi w tym sezonie pojawił się Adrian Sikora. Wychowanek Czantorii Nierodzim pierwszą sytuację strzelecką miał już w 2. minucie, ale jego strzał na rzut rożny wybił Adam Stachowiak, bramkarz gospodarzy. W 11. minucie Sikora nieczysto uderzył w piłkę, która minęła słupek bramki bełchatowian.

Co się odwlecze, to nie uciecze. W 50. minucie przy stanie 1:1 Sikora zdobył bramkę po podaniu Wojciecha Kędziory. Dziesięć minut później dzięki Sikorze Piast Gliwice wyszedł na prowadzenie 3:1. Po podaniu Damiana Zbrozienia świetnie wycofał piłkę do Tomasza Podgórskiego, który precyzyjnym strzałem umieścił piłkę w bramce.

Sikora grał do 63. minuty, kiedy zastąpił go Tomas Docekal.

Dzisiejszy gol jest pierwszym zdobytym przez Adriana Sikorę po powrocie w 2011 roku do polskiej Ekstraklasy. Poprzednią bramkę w rodzimej lidze zdobył 4 maja 2008 roku jeszcze jako zawodnik Groclinu Grodzisk Wielkopolski. W latach 2008-2009 był zawodnikiem hiszpańskiego Realu Murcia, a w latach 2009-2011 cypryjskiego APOEL-u Nikozja. W poprzednim sezonie reprezentował barwy Podbeskidzia Bielsko-Biała.

Komentarze: (2)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie

po pierwsze, Nierodzim NIGDY nie był LKSem. Po drugie Adrian jest wychowankiem CZANTORII NIERODZIM!

Dziękujemy za zwrócenie uwagi na błąd. Został on już poprawiony.