, piątek 21 czerwca 2024
Sport na weekend: Po tygodniowej przerwie wraca parkrun Cieszyn
W najbliższą sobotę 24 maja o godz. 9.00, po tygodniowej przerwie spowodowanej intensywnymi opadami deszczu, na alejki Sport Parku wraca parkrun czyli bieg z pomiarem czasu.  fot: parkrun CieszynDodaj do Facebook

Sport na weekend: Po tygodniowej przerwie wraca parkrun Cieszyn

Kolejny sportowy weekend przed nami. Najwięcej wydarzeń odbywać się będzie w sobotę. I tak po tygodniu przerwy miłośnicy biegania wzdłuż Olzy będą mogli spotkać się w ramach inicjatywy parkrun.

24 maja

Parkrun Cieszyn

W najbliższą sobotę 24 maja o godz. 9.00, po tygodniowej przerwie spowodowanej intensywnymi opadami deszczu, na alejki Sport Parku wraca parkrun czyli bieg z pomiarem czasu. Aby rozpocząć przygodę z bieganiem w ramach parkrun należy dokonać bezpłatnej rejestracji, wydrukować nadany kod i przynieść go ze sobą na bieg. Dzięki rejestracji możliwe jest stałe monitorowanie swojej formy oraz postępów. Wyniki uzyskane w ramach każdego z biegów dostępne są w ramach tworzonego dla każdego uczestnika indywidualnego profilu.

Cieszyńska trasa parkrun zlokalizowana jest SportParku po polskiej i czeskiej stronie granicy. Start umiejscowiony jest przy bramie na stadion miejski w Cieszynie, skąd uczestnicy pobiegną aleją Łyska w stronę mostu sportowego, przez który wbiegną do Czeskiego Cieszyna, dalej w prawo po łuku i wzdłuż rzeki Olzy biegną w kierunku Mostu Wolności. Przed Mostem Wolności biegacze nawrócą i pobiegną z powrotem wzdłuż rzeki Olzy aż do Parku Sikory, dalej ścieżką wokół Parku Sikory (wewnątrz parku), mijając restaurację "Sikorak" przy wyjściu i ponownie wbiegną na most sportowy w stronę Polski. Za mostem uczestnicy skręcą w prawo po łuku do ścieżki wzdłuż rzeki Olzy w stronę boiska "Pod Wałką". Za boiskiem w lewo, ścieżką wokół miejsca piknikowego, a następnie powrót tą samą trasą w kierunku mostu sportowego, dalej aleją Łyska, aż do mety, która podobnie jak start zlokalizowana będzie przy boisku miejskim.


View Cieszyn parkrun in a larger map

KS Wisła Ustronianka - KS Spójnia Landek

W najbliższą sobotę, 24 maja o godz. 17.00 na terenie ośrodka "Jonidło" w Wiśle (ul. Wyzwolenia 67) ruszy XXVII kolejka rozgrywek grupy drugiej IV ligi śląskiej, w której drużyna KS Wisła Ustronianka podejmie zespół KS Spójnia Landek.

VIII Bieg Wiosny

W sobotę 24 maja w Dębowcu odbędzie się VIII Bieg Wiosny w ramach akcji Polska Biega. W biegu może wziąć udział każdy. Bieg odbywać będzie się ulicą Szkolną (droga powiatowa 2619S), ok. 350 m do budynku "Agronomówki" (dawna biblioteka gminna), w prawo = ok. 200 m nawierzchnią szutrową, następnie w lewo drogą zakładową gospodarstwa rybackiego (nawierzchnia asfaltowa ok. 2000 m) do mostu na potoku Knajka, w ciągu drogi powiatowej 2619S. W lewo - podbieg ok. 250 m do skrzyżowania ul. Szkolnej z Rajską, dalej ul. Rajską, Sadową do ul. Szkolnej (powiatowa 2619S). Następnie ulicą Szkolną aż do parkingu przy Szkole Podstawowej w Dębowcu. Bieg dla kobiet odbędzie się ulicą Szkolną z Dębowca Podlesie (skrzyżowanie ulicy Szkolnej z ul. Rajską) do parkingu przy Szkole Podstawowej w Dębowcu. Organizatorem VIII Biegu Wiosny jest Gminny Ośrodek Sportu i Turystyki w Dębowcu, Łączka, ul. Widokowa 10. Zapisy pod numerem tel. 33 858 83 51 oraz gok@debowiec.cieszyn.pl

SZCZEGÓŁOWY PROGRAM:

 • godz. 8.30 - 9.30 - rejestracja zawodników
 • godz. 9.45 - ustawienie zawodników na starcie
 • godz. 10.00 - start biegu
 • godz. 11.00 - przewidywane zakończenie biegu (limit czasowy 50 min.)
 • godz. 11.30 - dekoracja zwycięzców
 • godz. 12.00 - zakończenie biegu

  MKS Cieszko Cieszyn - LZS Orion Branda Bukowice

  W sobotę, 24 maja w hali szkolnego schroniska młodzieżowego w Cieszynie (ul. Błogocka 24), odbędzie się I mecz barażu o awans do I ligi tenisa stołowego kobiet. W meczu tym zmierzą się drużyny MKS Cieszko Cieszyn oraz LZS Orion Branda Bukowice. Początek spotkania o godz. 14.00.

  Cała Polska biega w Hażlachu

  Gminny Ośrodek Kultury w Hażlachu serdecznie zaprasza na bieg w ramach akcji Cała Polska Biega 2014, która odbędzie się na terenie sołectwa Rudnik.

  Kategorie wiekowe:

 • Kat. I - klasy IV – VI SP (chłopcy, dziewczęta)
 • Kat. II - od klasy I Gimn. - do 18 lat (chłopcy, dziewczyny)
 • Kat. III - 19 - 30 lat (mężczyźni, kobiety)
 • Kat. IV - 31 lat i powyżej (mężczyźni, kobiety).
 • Kategoria I: start godzina 9.00 (zbiórka godz. 8.30) - skrzyżowanie ulicy Centralnej z Grabową
 • Kategoria II: start godzina 9.20 (zbiórka godz. 8.50) - skrzyżowanie ulicy Centralnej z Wiejską
 • Kategoria III i IV: start godzina 9.30 (zbiórka godz. 9.00) - ul. Słoneczna, obok stacji uzdatniania wody

  Cała Polska biega w Brennej

  Ośrodek Promocji Kultury i Sportu Gminy Brenna zaprasza na imprezę sportową organizowaną w ramach akcji Cała Polska Biega. W ramach zaplanowanej na sobotę imprezy odbędzie się bieg na dystansie około 4000 m, który przebiegać będzie wałami rzeki Brennicy. Zgłoszenia chęci udziału przyjmowane będą w dniu biegu w Biurze Zawodów (Park Turystyki) od godz. 8.00 do 9.50. Początek biegu o godz. 10.00.

  VII Otwarte Mistrzostwa Skoczowa w Triatlonie

  Skoczowski Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza na VII Otwarte Mistrzostwa Skoczowa w Triatlonie, które odbędą się w sobotę 24 maja w Skoczowie. Część zawodów poświęcona pływaniu odbywać się będzie na krytej pływalni "Delfin" w Skoczowie. Z kolei jazda na rowerze i bieg odbywać się będą na ścieżce rowerowej na wale rzeki Wisły w kierunku Ochab (start i meta na wysokości Krytej Pływalni "Delfin"). Szczegółowe informacje na temat imprezy można znaleźć na stronie www.basendelfin.pl.

  SZCZEGÓŁOWY PROGRAM ZAWODÓW:

 • godz. 7.30 - otwarcie biura zawodów i rejestracja zgłoszonych zawodników
 • godz. 8.00 - przejście zawodników na rozgrzewkę w basenie
 • godz. 8.15 - 10.15 - start zawodników w pływaniu według grup w tabeli
 • godz. 10.30 - start zawodników pierwszej grupy wiekowej do części rowerowo - biegowej według kolejności w tabelach (kolejność startu poszczególnych grup może ulec przyśpieszeniu lub opóźnieniu w zależności od liczby zawodników
 • godz. 13.00 - 14.00 - zakończenie zawodów i dekoracja zwycięzców w poszczególnych kategoriach
 • Gastronomiczne Mistrzostwa Cieszyńskiej Krainy w Piłce Nożnej

  Ludowy Klub Sportowy Goleszów serdecznie zaprasza na Gastronomiczne Mistrzostwa Cieszyńskiej Krainy w Piłce Nożnej, które rozegrane zostaną w sobotę, 24 maja w godz. 12.00 - 20.00 na obiektach sportowo-rekreacyjnych przy ul. Sportowej 2 w Goleszowie. W mistrzostwach zagrają drużyny, stanowiące reprezentacje firm z branży gastronomicznej (restauracje, puby, pizzerie itp.) z terenu działania Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania "Cieszyńska Kraina".

  Rajd Rowerowy w Chybiu

  W sobotę 24 maja ruszy Rodzinny Rajd Rowerowy w Chybiu. Trasa rajdu wyniesie około 33 km. Start o godz. 10.30-10.45 z boiska przy SP w Mnichu, ul. Kopernika 12, półmetek (przyjazd około 12.00-12.15): gospodarstwo agroturystyczne "Wodna Dolina", meta (około godz. 15.00): Amfiteatr w Chybiu ul. Bielska 51. Zapisy na Rodzinny Rajd Rowerowy są już zamknięte jednak chętnych którzy nie zdążyli się zapisać, organizatorzy zapraszają na start tj. na boisko SP Mnich, gdzie od godz. 9.30 aż do wyczerpania zapasów będzie można się zapisać do udziału w rajdzie.

  Otwarcie basenu w Czeskim Cieszynie

  W najbliższą sobotę 24 maja zainaugurowany zostanie kolejny sezon na kąpielisku miejskim w Czeskim Cieszynie. Na terenie basenu trwają ostatnie przygotowania do otwarcia. Bilet dla osoby dorosłej kosztować będzie zatem 60 Kč, dla dzieci i młodzieży poniżej 18 r.ż. wyniesie 30 Kč. Dzieci do 6 r.ż. z basenu korzystać mogą za darmo. Dodatkowo obowiązywać będą bilety zniżkowe dla osób, które z kąpieliska korzystać będą od godz. 17.00 - wtedy koszt pojedynczego biletu wyniesie 30 Kč oraz bilet rodzinny (2 dorosłych i 2 dzieci) w cenie 120 Kč. Podobnie jak w latach ubiegłych darmowe będzie również korzystanie z leżaków. Nowością, którą chwalą się zarządcy basenu w Czeskim Cieszynie jest darmowe wi-fi na terenie całego obiektu. Więcej na ten temat można przeczytać tutaj.

  25 maja

  Dzień "Wędrowniczka"

  Turystyczny Klub Kolarski PTTK "Ondraszek" zaprasza na wycieczkę rowerową. - Spotykamy się w niedzielę 25 maja o godz. 9.00 na rynku w Cieszynie. Następnie drogami i dróżkami naszego powiatu pojedziemy do Koziej Zagrody w Brennej , gdzie możemy skosztować francka, jagnięciny, sera i oryginalnej kwaśnicy, ale też dowiemy się co to jest sałasz, kim zaś byli Wałasi - przekonują organizatorzy. Szczegółowe informacje na stronie: www.ondraszek.prv.pl.

  Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

  Dodaj komentarz

  Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

  Więcej informacji na temat formatowania

  Image CAPTCHA
  Wpisz znaki widoczne na obrazku.
  reklama
  reklama