, wtorek 23 lipca 2024
Sport na weekend: 6. Cieszyński Fortuna Bieg
27 kwietnia rusza Cieszyński Fortuna Bieg. To już szósta edycja tego wydarzenia, które ze względu na swą rangę jest zaliczane do Pucharu Beskidów w biegach ulicznych. fot: www.fortuna.bieguliczny.plDodaj do Facebook

Sport na weekend: 6. Cieszyński Fortuna Bieg

SM
Bardzo bogato pod względem ilości wydarzeń sportowych zapowiada się najbliższy weekend. Wśród wielu propozycji jak aktywnie spędzić weekend, w sposób szczególny polecamy 6. Cieszyński Fortuna Bieg.

25 kwietnia

II kolejka GLS 2014

W piątek 25 kwietnia ruszy Goleszowska Liga Piłkarskich Szóstek o "Puchar Wójta Gminy Goleszów", organizowana przez Gminę Goleszów na kompleksie sportowo-rekreacyjnym "Moje Boisko-Orlik 2012" przy ul. Sportowej 2 w Goleszowie.

SZCZEGÓŁOWY HARMONOGRAM:

 • Grupa "A"
  - godz. 17.00: Megat Ustroń - Pogoń Połące
  - godz. 18.00: WZS Kończyce - Texas Hażlach
  - godz. 19.00: Canis Cieszyn - Piastowskie
  - godz. 20.00: Gold Team - Seniorzy Goleszów
 • Grupa "B"
  - godz. 21.00: Sąsiedzi FC - Kozakowice

  Rajd rowerowy oraz rowerowo-pieszy

  Fundacja "Sportu i zdrowia" zaprasza do udziału w rajdzie rowerowym oraz rowerowo-pieszym organizowanym w ramach projektu unijnego Beskidzka Akademia Zdrowia. Rajd odbędzie się w dniach 25-27 kwietnia na terenie Wisły, Ustronia i Istebnej. Udział w rajdzie bezpłatny! Szczegółowy program znajduje się tutaj.

  26 kwietnia

  Beskidzka 160 Na Raty

  W sobotę 26 kwietnia ruszy I wiosenna edycja ultramaratonu "Beskidzka 160 Na Raty", przebiegającego szlakami górskimi w Beskidzie Śląskim. Zawodnicy biorący udział to współcześni herosi gdyż dystans który mają do pokonania to 85 km i 3600 metrów przewyższeń.
  Do wyboru jest również trasa krótka licząca 45 km. Impreza skierowana jest do zawodowych biegaczy górskich (głównie trasa 85 km) jak i amatorów (45 km). Celem imprezy jest zachęcenie do uprawiania aktywnego stylu życia szczególności biegów, biegów górskich, trekkingu ale także pokazanie przepięknych szlaków górskich Beskidu Śląskiego. Bieg "Beskidzka 160 Na Raty" jest zaliczany jako bieg kwalifikacyjny do jednego z najtrudniejszych tego typu biegów na świecie czyli UMTB we Francji. Start i meta wiosennego biegu zlokalizowane będą na Górze Chełm w Goleszowie (dawna szkoła szybowcowa). Biuro zawodów znajdować się będzie w schronisku przy Rezydencji "M". W dniu imprezy biuro zawodów będzie czynne od godz. 3.30. Obowiązkowa odprawa techniczna o godz. 4.30. Zawodnicy będą wpuszczani na start od godz. 4.45 indywidualnie. Początek ultramaratonu godz. 5.00. Profile tras znajdują się tutaj. Kontakt do organizatora: Przemysław Sikora tel. 503 115 739, e-mail: mpsikora@xl.wp.pl.

  Inauguracja letniego sezonu na Cieńkowie

  Nadwiślańska Agencja Turystyczna - właściciel Kolei Linowej Cieńków w Wiśle zaprasza na inaugurację sezonu letniego, która odbędzie się w sobotę 26 kwietnia w godz. 10.00-18.00. W programie m.in. "Pętla Cieńkowska" czyli wyjazd koleją linową "Cieńków", spacer, zjazd koleją linową na skoczni im. A. Małysza, a także prezentacja skoczni im. Adama Małysza oraz wiele atrakcji dla całych rodzin. Szczegółowy program znajduje się na stronie www.cienkownarty.pl.

  Parkrun Cieszyn

  W najbliższą sobotę 26 kwietnia odbędzie się drugi bieg z pomiarem czasu w ramach inicjatywy parkrun. Biegi, których inauguracja w Cieszynie miała miejsce w sobotę 29 marca, organizowane będą przez cały rok, w każdą sobotę o godz. 9.00 na alejkach Sport Parku. W związku z faktem, że biegi organizowane są co tydzień, uczestnicy mogą stale monitorować swoją formę oraz postępy, a wyniki uzyskane w ramach każdego z biegów dostępne będą w ramach tworzonego dla każdego uczestnika indywidualnego profilu. Aby rozpocząć przygodę z bieganiem w ramach parkrun należy dokonać bezpłatnej rejestracji, wydrukować nadany kod i przynieść go ze sobą na bieg.

  Cieszyńska trasa parkrun zlokalizowana będzie w SportParku po polskiej i czeskiej stronie granicy. Start umiejscowiony będzie przy bramie na stadion miejski w Cieszynie, skąd uczestnicy pobiegną aleją Łyska w stronę mostu sportowego, przez który wbiegną do Czeskiego Cieszyna, dalej w prawo po łuku i wzdłuż rzeki Olzy biegną w kierunku Mostu Wolności. Przed Mostem Wolności biegacze nawrócą i pobiegną z powrotem wzdłuż rzeki Olzy aż do Parku Sikory, dalej ścieżką wokół Parku Sikory (wewnątrz parku), mijając restaurację "Sikorak" przy wyjściu i ponownie wbiegną na most sportowy w stronę Polski. Za mostem uczestnicy skręcą w prawo po łuku do ścieżki wzdłuż rzeki Olzy w stronę boiska "Pod Wałką". Za boiskiem w lewo, ścieżką wokół miejsca piknikowego, a następnie powrót tą samą trasą w kierunku mostu sportowego, dalej aleją Łyska, aż do mety, która podobnie jak start zlokalizowana będzie przy boisku miejskim.


  View Cieszyn parkrun in a larger map

  Puchar Europu w downhillu w Wiśle

  - Zapraszamy wszystkich rowerowych zajawkowiczów oraz miłośników sportów ekstremalnych 26-27 kwietnia br. do Wisły po solidną dawkę adrenaliny, którą zapewni rywalizacja w zawodach Diverse Downhill Contest 2014 na światowym poziomie - przekonują organizatorzy i zapraszają na jedne z najbardziej spektakularnych zawodów zjazdowych w Polsce. Legendarna góra Stożek w Wiśle przywita 430 zawodników pośród nich Elita europejskiego downhillu, m.in.: mistrza Polski - Sławka Łukasika, V-ce mistrza Europy oraz mistrz Austrii - Manuela Grubera, mistrz Słowacji - Martina Knapeca, mistrz Czech - Mateja Charvata oraz mistrz Rosji - Pukhira Nikolay'a.

  RAMOWY PLAN:

 • Sobota 26 kwietnia: Treningi: 10.00-18.00
 • Niedziela 27 kwietnia:
  - Treningi: 7.30-11.00
  - Eliminacje: 11.30-14.00
  - Finały: 14.30-16.00
  - Dekoracja zwycięzców: 16.30

  RKS Cukrownik Chybie - LZS Victoria Chróścice

  W sobotę 26 marca w hali RKS Cukrownik (ul. Sportowa 18) rozegrany zostanie meczXVIII kolejki rozgrywek grupy południowej I ligi kobiet w tenisie stołowym, którym RKS Cukrownik Chybie zmierzy się z drużyną LZS Victoria Chróścice. Początek spotkania o godz. 16.00.

  27 kwietnia

  6. Cieszyński Fortuna Bieg

  27 kwietnia rusza Cieszyński Fortuna Bieg. To już szósta edycja tego wydarzenia, które ze względu na swą rangę jest zaliczane do Pucharu Beskidów w biegach ulicznych. Uczestnicy mają do pokonania dziesięciokilometrową trasę, wiodącą ulicami polskiego i Czeskiego Cieszyna. Start usytuowany jest na stadionie miejskim przy Al. Jana Łyska, a meta na bieżni stadionu Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Organizatorzy zachęcają do udziału w biegu. Gwarantują niezapomniane wrażenia i proponują cenne nagrody. O sukcesie przedsięwzięcia świadczy również wzrastająca każdego roku liczba uczestników. Dość powiedzieć, że w biegu młodzieżowym w 2013 roku wystartowało ponad 850 osób, a w biegu głównym - ponad 600 uczestników! Szczegółowe informacje na temat biegu znajdują się na stronie www.fortuna.bieguliczny.pl.

  Otwarcie sezonu turystyki rowerowej

  Turystyczny Klub Kolarski PTTK "Ondraszek" zaprasza na 48. otwarcie sezonu turystyki rowerowej.

  SZCZEGÓŁOWY PROGRAM"
  - godz. 9.30-9.55 - zapisy, informacje organizatora (rynek w Cieszynie)
  - godz. 10.00 - start i przejazd przez: Zamarski, Hażlach, Kostkowice, Gumna
  - ok. godz. 13.00 -przyjazd na metę, grillowanie, konkurs sprawnościowy, ceremonia pasowania "Ondraszków"
  - wycieczka łatwa 23 km. Częściowo szlakami rowerowymi i drogami nieutwardzonymi
  - godz. 16.00 - zakończenie i powrót indywidualny we własnym zakresie.

  Wpisowe w wysokości 5 zł.

  Międzynarodowe Mistrzostwa Ustronia w skoku o tyczce

  W niedzielę 27 kwietnia o godz. 9.00 rozpoczną się XXVIII Międzynarodowe Mistrzostwa Ustronia w skoku o tyczce o Puchar Burmistrza Ustronia. Zawody rozegrane zostaną na boisku szkoły podstawowej nr 5 w Ustroniu (ul. Szkolna 1).

  Mistrzostwa Śląska w tenisie stołowym

  RKS Cukrownik Chybie oraz Śląski Związek Tenisa Stołowego zapraszają na XVII Indywidualne Mistrzostwa Śląska Żaczek i Żaków w tenisie stołowym. Zawody odbędą się w hala RKS Cukrownik w Chybiu (ul. Sportowa 18), w niedzielę 27 kwietnia o godz. 10.00.

  Międzynarodowe Zawody UCI C1

  W niedzielę 27 kwietnia na trasach Ośrodka Narciarskiego "Stożek" w Ustroniu (ul. Zjadowa) odbędą się Międzynarodowe Zawody UCI C1 "Diverse Downhill Contest" czyli zawody Pucharu Polski w zjeździe rowerowym. Początek zawodów godz. 11.30.

  PROGRAM ZAWODÓW:

 • Sobota 26 kwietnia:
  - godz. 8.00-9.00 - obowiązkowa piesza inspekcja trasy przez zawodników (dotyczy zawodników z licencją PZKol)
  - godz. 9.00-13.00 - przyjmowanie zgłoszeń, wydawanie numerów startowych
  - godz. 9.00-16.00 - obowiązkowy trening z zatrzymywaniem (dotyczy zawodników z licencją PZKol)
  - godz 16.00-18.00 - trening non stop dla zawodników z licencją PZKol
 • Niedziela 27 kwietnia:
  - godz. 7.30-10.00 - trening dla wszystkich kategorii
  - godz. 10.00-11.00 - trening tylko dla zawodników z licencją PZKol
  - godz. 11.30-14.00 - eliminacje
  - godz. 14.00 - finał

  30 minut po zakończeniu finału dekoracja zwycięzców

 • Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

  Dodaj komentarz

  Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

  Więcej informacji na temat formatowania

  Image CAPTCHA
  Wpisz znaki widoczne na obrazku.
  reklama
  reklama