, niedziela 19 maja 2024
Rusza Rajd Estonii, Kajetanowicz i Szczepaniak gotowi do rywalizacji
Kajetan Kajetanowicz w czwartek rozpocznie walkę o zwycięstwo w Rajdzie Estonii. fot: mat.pras.Dodaj do Facebook

Rusza Rajd Estonii, Kajetanowicz i Szczepaniak gotowi do rywalizacji

RED
W czwartkowy wieczór rusza Rajd Estonii, siódma runda Rajdowych Mistrzostw Świata. Na jej starcie pojawią się reprezentanci LOTOS Rally Team, Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak, którzy liderują w kategorii WRC 2. Po świetnych rajdach Chorwacji, Portugalii i Kenii, gdzie stawali na podium, czas na bardzo szybkie i szutrowe odcinki Estonii.

Sezon 2022 jak na razie należy do Kajetanowicza. Ustronianin po historycznym zwycięstwie w Rajdzie Safari jest na pierwszym miejscu w klasyfikacji sezonu swojej kategorii. To wszystko za sprawą fenomenalnej passy. Wcześniej w tym sezonie Kajto stawał na podium w Portugalii oraz Chorwacji. Kajetanowicz wie doskonale, jak walczyć o podium także w Estonii. Sukcesy świętował tu w 2021, 2016 i 2015 roku. 

- Uwielbiam estońskie odcinki specjalne i to uczucie prędkości. Pokonywanie wąskich dróg z odpowiednią precyzją i dalekie skoki to coś, co daje bardzo dużo frajdy, ale wymaga też zachowania koncentracji od początku do końca. Emocje towarzyszące każdej rozpoczynającej się rundzie Rajdowych Mistrzostw Świata są wspaniałe, a my przystępujemy do niej jako liderzy swojej kategorii. To na pewno wynik, o którym nawet nie myślałem przed startem sezonu. Jednak to dopiero półmetek sezonu i nie wolno nam osiadać na laurach. Na każdym oesie musimy udowadniać swoją wartość. Mamy do tego narzędzia. Samochód jest odpowiednio przygotowany, a ja czuję się dobrze za jego kierownicą. Jak zawsze damy z siebie wszystko! - mówi reprezentant LOTOS Rally Team, Kajetan Kajetanowicz. 

Start rajdu zaplanowano na czwartek 14 lipca. Rywalizację zainauguruje krótki odcinek ERM o długości 1,66 km. Wielkie prędkości i dalekie skoki będziemy mogli oglądać od piątku. Rywalizacja będzie się toczyć na odcinkach Peipisääre (24,35 km), Mustvee (17,09 km), Raanista (21,45 km) i Vastsemõisa (6,70 km). Każdy zostanie przejechany dwukrotnie. Sobota to dwa przejazdy oesów Elva (11,73 km), Mäeküla (10,27 km), Otepää (17,08 km), Neeruti (7,79 km), a także powrót na piątkowy odcinek ERM (1,66 km). Wyjątkowo wymagająca będzie również niedziela, na którą złożą się odcinki Raadi (6,58 km), Kanepi (16,48 km) i Kambja (15,95 km). Dużym utrudnieniem dla zawodników będzie brak serwisu przed ich ponownym przejazdem. Łącznie zawodnicy będą walczyć na 313,26 km oesowych.
Starty Kajetana Kajetanowicza wspierają strategiczny partner LOTOS Rally Team – Grupa LOTOS, a także partner techniczny Delphi Technologies, Pirelli, SJS Driving Experience oraz Grupa Sikora.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama