, środa 1 maja 2024
Pracowity weekend Stalowników
Gracze HC Oceláři Trzyniec i ich kibice wypatrują kolejnych rywali. Ten najbliższy - libereckie Białe Tygrysy - w Werk Arenie zaprezentuje się w piątek. fot: Robert Kania

Dodaj do Facebook

Marcin Mońka
Po reprezentacyjnej przerwie do ligowych zmagań powrócili hokeiści czeskiej Ekstraligi. Dwie najbliższe ligowe kolejki trzynieccy Stalownicy odegrają na własnym lodzie.

Tuż przed przerwą na kontrolne mecze reprezentacji Stalownicy osiągali wyniki trochę „w kratkę”. Bardzo dobre rezultaty (3:2 z praską Spartą po emocjonującym meczu) przeplatali słabszymi wynikami (porażki na własnym lodzie z Pilznem i Litwinowem). Na szczęście w czasie 10-dniowej przerwy zawodnicy nie próżnowali, choć trenerzy Oceláři nie mogli pracować z wszystkimi zawodnikami. Wszystko dlatego, że barwy narodowe przywdziewało na początku listopada kilku Stalowników - w reprezentacji Czech na turnieju w Finlandii wystąpili Šimon Hrubec i Milan Doudera, kapitanem reprezentacji Słowacji na turnieju w Niemczech był Vladimír Dravecký, a Aron Chmielewski wraz z reprezentacją Polski wywalczył 5. miejsce na zawodach EIHC w Budapeszcie. W reprezentacyjnych drużynach młodzieżowych występowali również Lukáš Doudera oraz Lukáš Jašek.

Do ligowych zmagań Oceláři powrócili w środę, rozgrywając skuteczne spotkanie w Karlowych Warach, gdzie grając na dużej świeżości pokonali rywali 3:0. Bardzo dobre zawody rozegrał w tym meczu Šimon Hrubec, broniąc aż 38 strzałów rywali. Warto pamiętać, że trzyniecki golkiper zachwał po raz 5. w sezonie czyste konto, i w tej klasyfikacji jest absolutnym liderem. A cały zespół Stalowników po tym zwycięstwie objął prowadzenie w ligowej tabeli, jednak dotychczasowy lider - Kometa Brno - w środę nie rozgrywała ligowego meczu.

Do drużyny powoli wracają kontuzjowani zawodnicy. Trenerskie trio Kýhos - Mucha - Kopřiva nadal jednak nie może korzystać z usług napastników - Cory Kane'a oraz Erika Hrňy. Przed Stalownikami jednak pracowity weekend - w piątek będą podejmować wciąż panującego mistrza z Liberca, który w końcu złapał właściwy rytm, i obecnie zajmuje czwarte miejsce w ligowej tabeli. W tym sezonie Białe Tygrysy bardzo dobrze spisują się w meczach wyjazdowych, i podobnie jak trzyńczanie zgromadzili w nich już 19 punktów. To najlepszy wynik spośród wszystkich zespołów. A już w niedzielę w Trzyńcu zaprezentują się ołomunieckie Koguty
Piątkowy mecz w Werk Arenie rozpocznie się o godz. 17, natomiast niedzielny o godz. 15.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.