, poniedziałek 15 lipca 2024
Powołania do kadry z naszego regionu
Wśród powołanych są zawodnicy z naszego regionu. fot: PZNDodaj do Facebook

Powołania do kadry z naszego regionu

DR
Prezydium Zarządu Polskiego Związku Narciarskiego zatwierdziło składy zawodnicze oraz sztaby szkoleniowe m.in. Kadry Narodowej A mężczyzn oraz kobiet w biegach narciarskich. Wśród powołanych są zawodnicy z naszego regionu.

W Kadrze Narodowej A mężczyzn jest teraz czterech zawodników. Znaleźli się w niej olimpijczycy: Maciej Staręga z UKS Rawa Siedlce oraz Dominik i Kamil Bury z MKS Istebna. Do tej grupy dołączył również Mateusz Haratyk z NKS Trójwieś Beskidzka. O powołaniach do Kadry A kobiet zdecydował duet Aleksander Wierietielny - Justyna Kowalczyk. W kadrze A znalazło się osiem biegaczek narciarskich. Wśród nich jest Eliza Rucka z MKS Istebna oraz Agata Warło z NKS Trójwieś Beskidzka. Skład uzupełniają: Sylwia Jaśkowiec z LKS Markam Wiśniowa-Osieczany, Urszula Łętocha z LKS Markam-Osieczany, Monika Skinder z MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski, Izabela Marcisz ze Stowarzyszenia Sportowego Prządki Ski, Klaudia Kołodziej LKS Witów Ski Mszana Górna oraz Magdalena Kobielusz SSR LZS Sokół Szczyrk.

Po długich poszukiwaniach zagranicznego trenera dla kadry A mężczyzn przez PZN, ostatecznie na to stanowisko zatwierdzono kandydaturę Tadeusza Krężeloka. Do tej pory pełnił funkcję trenera grupy śląsko-beskidzkiej w kadrze młodzieżowej, trenera klubowego MKS Istebna, a później tymczasowo przejął obowiązki trenera kadry A. Z kadrą zostanie jednak na dłużej jako trener główny.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama