, poniedziałek 29 kwietnia 2024
Porażka Beskidu w hicie. Zobacz wyniki i komentarze kolejki
Tempo Puńców (niebieskie stroje) i Beskid Skoczów (niebieskie) solidarnie przegrali po 1:0. fot: PS

PIOTR SZTEFEK
To nie była udana kolejka ligi okręgowej dla naszych zespołów. Honor ratowała ustrońska Kuźnia i niespodziewanie Morcinek Kaczyce. W a-klasie wykrystalizowała się już czołówka. Na czele nadal zespół z Pielgrzymowic.

W dziesiątej kolejce IV ligi Wisła Ustronianka przegrała u siebie z Jednością Przyszowice 1:0. Gol padł w 2 minucie. Piłkarze Mirosława Szymury w tabeli na miejscu dziesiątym.

W małych derbach lepiej zaprezentowali się piłkarze Kuźni Ustroń i pokonali Tempo Puńców 1:0. Spotkanie miało dodatkowy smaczek, gdyż na ławce trenerskiej Puńcowa zasiada były szkoleniowiec Kuźni - Marek Bakun. Puńcowianie do 83 minuty remisowali, lecz właśnie wtedy gola na wagę punktów strzelił Arkadiusz Brachaczek. - To nie było porywające widowisko. Spotkanie nie należało do atrakcyjnych. Na boisku było sporo walki i biegania- podsumował krótko Mateusz Żebrowski, trener Kuźni.

CENNE PUNKTY KACZYC

Zwycięstwo z Ciśca przywiózł Morcinek Kaczyce. Dla gospodarzy była to pierwsza porażka na własnym obiekcie. Bramkę dającą trzy oczka zdobył Tomasz Labza. Kaczyce mają tyle samo oczek co dziesiąty Cukrownik i jedenasta Bestwina, lecz zajmują 12 pozycję.
W hicie kolejki Beskid Skoczów podejmował lidera z Radziechów. W przypadku wygranej gospodarze wskoczyliby na fotel lidera. Po 90 minutach to goście byli w lepszych humorach, gdyż wygrali 1:0. Warto dodać, że skoczowianie kończyli pojedynek w dziewięciu, a grając w osłabieniu mieli okazje na bramki.

MINIMALNE PORAŻKI

Nie udał się wyjazd beniaminka z Pruchnej do Czechowic-Dziedzic. Gospodarze zapewnili sobie wygraną dopiero w 92 minucie gry. Jedną bramką przegrał także Cukrownik Chybie. Na wyjeździe w Dankowicach lepsi okazali się gospodarze. Wygrali oni z naszym reprezentantem 1:0.

W tabeli Beskid najwyżej, na 3 miejscu. Potem Kuźnia na 6, Pruchna na 8, Cukrownik na 10, Morcinek na 12. Tabelę zamyka niestety Tempo Puńców.

W A-KLASIE PRYM STRAŻAKA

W a-klasie Skoczów zgodnie z planem swoje pojedynki wygrywała pierwsza trójka. Lider – Strażak Pielgrzymowice skromnie, bo 1:0 wygrał w Pogwizdowie. Goleszów nie dał szans Istebnej i zaaplikował przyjezdnym dwie bramki.

Cieszyński Piast bez większych problemów pokonał Spójnię Zebrzydowice. – Muszę przyznać, że w końcu nie tracimy pierwsi bramki – mówił po meczu Michał Kurzeja, trener Piasta. – Cieszy skuteczność i fakt, że powoli zespół się zgrywa – znaczył. W zgoła innym humorze był szkoleniowiec Zebrzydowic Dariusz Owczarczyk: - W Cieszynie zawsze gra się trudno. Gdy w 46 minucie przegrywaliśmy 2:0 zdecydowałem się zmienić dwóch piłkarzy. Myślałem, ze ten manewr da nam chociaż gola kontaktowego. Skończyło się 3:0 – dodał.
Beniaminek z Kończyc Małych odniósł drugie zwycięstwo z rzędu. Tym razem pokonał Beskid Brenną 2:1. Bez niespodzianki było także w Kończycach Wielkich, gdzie Błyskawica „raziła” Victorię Hażlach i wygrała 4:2.

Największą niespodzianką kolejki było zwycięstwo Pogórza z Wisłą Strumień 1:0. Cenne trzy oczka sprawiły, że Pogórze z dolnej części tabeli przemieściło się na miejsce ósme.