, poniedziałek 17 czerwca 2024
Ponad 100 zawodników walczyło o Błękitną Wstęgę Olzy
Początkowo wyścig o "Błękitną Wstęgę Olzy", miał odbyć się w niedzielę, 24 sierpnia jednak z powodu opadów deszczu został przełożony na 30 sierpnia.  fot: Janusz Wodyński

SM

Sporą reprezentację w wyścigu stanowili również zawodnicy z Cieszyna. fot. Janusz Wodyński

Ponad 100 zawodników m.in. z Bielska-Białej, Rybnika, Żor, Wrocławia oraz Tarnowskich Gór wzięło udział w II amatorskim wyścigu motocyklowym o "Błękitną Wstęgę Olzy". Sporą reprezentację w wyścigu stanowili również zawodnicy z Cieszyna.

Początkowo wyścig o "Błękitną Wstęgę Olzy", miał odbyć się w niedzielę, 24 sierpnia jednak z powodu opadów deszczu został przełożony na 30 sierpnia. Niestety i tym razem nie obyło się bez problemów. - Pomimo dużej pracy włożonej w przygotowania całej imprezy organizatorzy napotkali się na utrudnienia, które miały miejsce 2 dni przed wyścigiem, a związane były z umyślnym wylaniem oleju silnikowego w kilku miejscach na odcinku trasy wyścigu - informuje Małgorzata Nalepa z MotoBrothers Klub.

W ramach wyścigu uczestnicy ścigali się na 400-metrowym odcinku, który w tym roku wyznaczony został na ul. Płk. Gwido Langera w Cieszynie. Zawodnicy rywalizowali ze sobą w 10 kategoriach w zależności od rodzaju motocyklu jaki został zgłoszony do zawodów. W kategorii "Sportowe / Turystyczne - klasa powyżej 400 do 600 ccm", najlepszy okazał się Rafał Więgierkiewicz z Cieszyna z czasem 13.68 s. W kategorii "Naked-bike - klasa do 500 ccm", pierwsze miejsce wywalczył Radosław Kowalski z Żor z czasem 16.10 s. W kategorii "Naked-bike - klasa powyżej 500 ccm", najszybciej 400-metrowy odcinek pokonał Radosław Macura z Łaz z wynikiem 14.56 s. W kategorii "Sportowe / Turystyczne - klasa powyżej 600 ccm", najlepszy okazał się Tomasz Czech z Tarnowskich Gór, który wynikiem 13.17 s. dodatkowo ustanowił najlepszy czas przejazdu podczas sobotnich zawodów. Wśród kobiet najlepsza okazała się Monika Beyga z Bielska-Białej, która w drugim przejeździe uzyskała najlepszy czas tj. 16.12 s. W kategorii "Enduro / Cross - klasa OPEN", najlepszy okazał się Mariusz Zubek z Cieszyna z czasem 14.49 s. Wśród zawodników startujących w kategorii "Chopper - klasa powyżej 350 ccm", zwyciężył Andrzej Szczypka z Bażanowic, osiągając wynik 17.90 s. W kategorii "Classic (do 1993 r.) - klasa do 500 ccm", najlepszy okazał się Jacek Krentowicz z Cieszyna z wynikiem 20.17 s. W kategorii "Classic (do 1993 r.) - klasa powyżej 500 ccm", po raz drugi na podium wyszedł Tomasz Czech, który na motorze honda przejechał wyznaczony odcinek pokonał w 14.58 s. W ostatniej kategorii "Sportowe / Turystyczne - klasa od 125 do 400 ccm", najlepszy był Petr Cadek z Hawierzowa, który uzyskał wynik 17.58 s.

Wyścig zorganizował MotoBrothers Klub wraz z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Cieszynie. Szczegółowe wyniki znajdują się tutaj.

Komentarze: (1)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie