, niedziela 23 czerwca 2024
Podsumowanie sezonu łyżwiarskiego KS Cieszyn
Można bez ogródek powiedzieć, że sportowo był to najlepszy sezon w dotychczasowej historii klubu. fot: KS CieszynDodaj do Facebook

Podsumowanie sezonu łyżwiarskiego KS Cieszyn

ŁP / MAT. PRAS
Podsumowanie sezonu łyżwiarskiego KS Cieszyn


Podsumowanie sezonu łyżwiarskiego KS Cieszyn

- Przygotowania do sezonu 2021/2022 idą pełną parą, ale zatrzymamy się na chwilę aby podsumować ten miniony. Można bez ogródek powiedzieć, że sportowo był to najlepszy sezon w dotychczasowej historii klubu – przekonuje Sekcja Łyżwiarstwa Figurowego Klubu Sportowego z Cieszyna i prezentuje podsumowanie minionego sezonu.

Zawodnicy KS Cieszyn wzięli udział w 13 ogólnopolskich zawodach i przywieźli z nich 40 medali. Rekordzistka – Julia Jarco, startująca w klasie brązowej zdobyła ich aż 7, w tym 2 złote. Na najważniejsze zawody w sezonie, Mistrzostwa Polski Młodzików, zakwalifikowało się 14 naszych zawodników, z których 3 zdobyło medale (Mikołaj Słobodzian – srebrny w klasie brązowej, Tereza Czernikova – brązowy w klasie srebrnej i Marcel Novak – srebrny w klasie złotej) . Bardzo dobrze zaprezentowała się też Julia Mrozek na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, plasując się na 10 miejscu w kategorii juniora młodszego B.

- Pierwszy raz wystawiliśmy zawodników w zawodach amatorskich, w dodatkowych grupach wiekowych. Niewątpliwym sukcesem i dowodem na to, że klub dobrze funkcjonuje, a łyżwiarstwo w Cieszynie staje się coraz bardziej popularne, jest fakt, że po sezonie aż 8 małych łyżwiarzy zdecydowało się dołączyć do grupy wyczynowej. To wszystko nie byłoby możliwe bez wspaniałej kadry trenerskiej w składzie: Lukáš Rakowski, Laura Raszyková, Jakub Kršňák oraz Terezie Houšková – informuje KS Cieszyn.

Klub jak co roku brał udział w programie „Chodź Na Łyżwy”, którego celem jest popularyzacja łyżwiarstwa figurowego. W ramach tego programu organizowane były zajęcia dla dzieci uczęszczających do przedszkola i szkoły podstawowej, dofinansowane przez Polski Związek Łyżwiarstwa Figurowego i jego partnerów: Grupę PGE, Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Klub jest wspierany finansowo także przez Miasto Cieszyn, które przyznało nam dotacje na prowadzenie zajęć.

- Warta podkreślenia jest współpraca polsko-czeska między KS Cieszyn a TJ Slavoj z Czeskiego Cieszyna, która w okresie pandemii okazała się szczególnie owocna. Dzięki niej dla obu klubów możliwe były treningi przez okrągły rok. W okresie wiosenno-letnim trenowaliśmy wspólnie w Czechach, natomiast od października do marca, podczas głębokiego lockdownu na Czechach, trenowaliśmy w Polsce. W tym czasie Czesi reprezentowali KS Cieszyn na polskich zawodach, gdzie osiągali bardzo dobre wyniki i znacząco przyczynili się do dorobku medalowego klubu. Oby tak dalej! - czytamy w podsumowaniu sezonu Sekcji Łyżwiarstwa Figurowego Klubu Sportowego z Cieszyna.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama