, piątek 1 lipca 2022
Podsumowanie sezonu łyżwiarskiego klubu sportowego Cieszyn
Zawodnicy i trenerzy naszego klubu wzięli udział w rewii „Sněhurka na ledě”, która w tym sezonie miała swoje tournée w Czechach i Słowacji. fot: mat. pras.Dodaj do Facebook

Podsumowanie sezonu łyżwiarskiego klubu sportowego Cieszyn

Paulina Mrozek/KS Cieszyn
Podsumowanie sezonu łyżwiarskiego klubu sportowego Cieszyn

Julia Jarco - Opolska Łyżwka 2020. fot. mat. pras.


Podsumowanie sezonu łyżwiarskiego klubu sportowego Cieszyn

Julia Mrozek - Mini Europa 2020. fot. mat. pras.


Podsumowanie sezonu łyżwiarskiego klubu sportowego Cieszyn

Julia Słobodzian - Oświęcim 2020, Puchar im. Krystyny Mydlarz


Podsumowanie sezonu łyżwiarskiego klubu sportowego Cieszyn

Kamila Paś - OOM Cieszyn 2020. fot. mat. pras.


Podsumowanie sezonu łyżwiarskiego klubu sportowego Cieszyn

Wanda Mrozek - Mini Europa 2020. fot. mat. pras.

Niestety, z powodu pojawienia się koronawirusa w Polsce i wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemicznego, sezon łyżwiarski w tym roku zakończył się wcześniej. Niemniej jednak sporo udało się osiągnąć. Dwie nasze zawodniczki Kamila Paś i Oliwia Gawęda wzięły udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, która w tym roku odbywała się w Cieszynie. Dwóm młodszym zawodniczkom Julii Mrozek i Wandzi Mrozek udało się zakwalifikować do Mistrzostw Polski Młodzików w Katowicach. Miał to być nasz powrót na tą imprezę po czterech latach nieobecności, niestety Mistrzostwa zostały odwołane z uwagi na epidemię.

W tym roku 8 naszych zawodniczek, w tym jedna debiutantka – Paulina Gunia, brało udział w 9 ogólnopolskich zawodach i jednych międzynarodowych. Dziewczyny zdobyły 2 miejsca na podium. Wanda Mrozek zajęła II miejsce w klasie brązowej na zawodach o Złotą Łyżwę Podhala, a Oliwia Gawęda III miejsce w klasie Junior Młodszy B na zawodach Opolska Łyżwa. Niewątpliwym sukcesem było też 7 miejsce Julii Jarco w klasie brązowej na zawodach w Opolu, która cały ten sezon rywalizowała z zawodniczkami starszymi od siebie. Sukcesów sportowych być może byłoby i więcej, gdyby nie przedwczesne, niespodziewane zakończenie sezonu w całym kraju. Jeszcze w tym roku nasz klub planował wystawienie nowego zawodnika w klasie wstępnej – Mikołaja Słobodziana oraz po raz pierwszy dwóch zawodniczek-amatorek Kamili Chmiel i Sary Kopoczek, które miały zadebiutować w kategoriach dodatkowych. Obydwie są wychowankami programu „Chodź na łyżwy”, w którym nasz klub uczestniczył już po raz drugi.

W tym sezonie podjęliśmy również działania mające na celu popularyzację łyżwiarstwa figurowego i miasta Cieszyna prezentując umiejętności naszych zawodników na pokazach przy okazji imprez na lodowiskach w regionie. Gościliśmy w ten sposób m.in w Jastrzębiu-Zdroju, Bielsku-Białej, Ustroniu i Żorach. Wzięliśmy także udział w charytatywnym FAScynującym Meczu Hokeja na Lodzie z Gwiazdami w Cieszynie, który był jednym z najciekawszych wydarzeń sportowych w tym sezonie. Zawodnicy i trenerzy naszego klubu wzięli udział w rewii „Sněhurka na ledě”, która w tym sezonie miała swoje tournée w Czechach i Słowacji. W przyszłym roku pod nazwą „Królewna Śnieżka on ice” zawita do Polski - zapraszamy!

Prężnie w tym roku działała nasza szkółka łyżwiarska, do której trafiło sporo wspaniałych dzieci, które mamy nadzieję, zasilą w przyszłości szeregi naszego klubu. Ponadto uruchomiliśmy zajęcia dla dorosłych, które cieszyły się ogromną popularnością.

Wszyscy liczymy na to, że zarówno dzieci, jak i nasi wspaniali trenerzy (Lukáš Rakowski, Laura Raszyková, Jakub Kršňák i Terezie Houšková) nie stracą formy w tym trudnym okresie i pełni energii rozpoczną nowy sezon. Zawodnikom i trenerom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama