, sobota 25 maja 2024
Okazałe zwycięstwo przed reprezentacyjną przerwą
Pokonując 8:0 Rycerzy z Kladna trzynieccy Stalownicy odnieśli najwyższe zwycięstwo w nowej Werk Arenie. fot: Robert KaniaDodaj do Facebook

Okazałe zwycięstwo przed reprezentacyjną przerwą

MARCIN MOŃKA
Okazałe zwycięstwo przed reprezentacyjną przerwą

fot. Robert Kania


Okazałe zwycięstwo przed reprezentacyjną przerwą

fot. Robert Kania


Okazałe zwycięstwo przed reprezentacyjną przerwą

fot. Robert Kania


Okazałe zwycięstwo przed reprezentacyjną przerwą

fot. Robert Kania


Okazałe zwycięstwo przed reprezentacyjną przerwą

Już dziś wieczorem reprezentacja Czech w hokeju na lodzie zagra swój pierwszy mecz na tradycyjnym Karjala Cup. Korzystając z reprezentacyjnej przerwy klub z Trzyńca organizuje wyjątkowe wydarzenie. Już w piątek 11 listopada w Werk Arenie odbędzie się pokazowy mecz, w którym oficjalnie zostaną pożegnane dwie wielkie klubowe legendy - Jiří Polanský i Martin Adamský.

Podczas wieczoru zostaną pożegnani także inni znaczący gracze, którzy w ostatniej dekadzie zapisali się w historii trzynieckiego hokeja. Oprócz dwóch znakomitych napastników, którzy stworzyli na ten wyjątkowy wieczór własną drużynę, swój pożegnalny zespół powołali również Peter Hamerlík i Lukáš Krajíček. W obu ekipach pojawią się gracze, którzy będą mieli oakzję przypomnieć się trzynieckiej publiczności, m.in. Zbyněk Irgl, Vladimír Roth, Lukáš Zíb, Rostislav Marosz, Jan Peterek czy Jan Výtisk. Składy obu drużyn wzmocnią również zawodnicy wciąż reprezentujący barwy Oceláři, m.in. Martin Růžička, Erik Hrňa, Aron Chmielewski czy Vladimír Dravecký (który zagra ze swoim synem w jednej drużynie). Początek meczu w Werk Arenie o godz. 17, choć samo wydarzenie rozpocznie się już 1,5 godziny wcześniej, gdy do dyspozycji kibiców będzie czwórka znakomitych graczy, żegnających się oficjalnie z trzynieckim hokejem. 

Do tego meczu kibice przygotowują się w niezłych nastrojach, nie tylko dlatego, że będą mieli okazję zobaczyć na lodzie swoich idoli sprzed lat, tych bliższych i dalszych. Oczekiwań fanów w ostatnich dniach nie zawiodła bowiem pierwsza drużyna HC Oceláři - w niedzielę pokonując drużynę z Kladna 8:0 odniosła najwyższe zwycięstwo w nowej Werk Arenie. To trzecie najwyższe zwycięstwo Stalowników w historii ich występów w Ekstralidze (w sezonie 2010/11 pokonali Litwinów 10:1, a w 2014 roku rozgromili Kometę Brno 10:2). Ta wygrana nieco osłodziła gorycz zeszłotygodniowej porażki w derbowym mieczu z HC Vitkovice po serii rzutów karnych. 

Obecnie w ligowej tabeli Stalownicy zajmują 5. miejsce z dorobkiem 27 punktów w 16 rozegranych meczach. Na czele tabeli wygodnie usadowiła się drużyna Dynama Pardubice, na której koncie znajdują się już 44 „oczka” (w 19 spotkaniach).

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama