, czwartek 18 kwietnia 2024
Najlepsi młodzi łyżwiarze figurowi Polski znów w Cieszynie
Najlepsi młodzi łyżwiarze figurowi Polski znów w Cieszynie fot: mat. prasoweDodaj do Facebook

Najlepsi młodzi łyżwiarze figurowi Polski znów w Cieszynie

ART. SPONSOROWANY
Od czwartku, 21 marca br., przez cztery kolejne dni czekają nas nie lada emocje. Łyżwiarstwo figurowe - dyscyplina olimpijska, która zachwyca miliony kibiców z całego świata – podbije cieszyńską Halę Widowiskowo-Sportową im. Cieszyńskich Olimpijczyków. Zapraszamy do oglądania i udziału w imprezie, przygotowywanej z wielką starannością przez Klub Sportowy „Cieszyn”.

Niejako równolegle do światowego czempionatu w Montrealu (Kanada) publiczność w Cieszynie obejrzy potencjalnych następców wielkich mistrzów – uczestników Młodzieżowych Mistrzostw Polski ( solistki, soliści, soliści, pary taneczne oraz pary sportowe ), a także Mistrzostw Polski Młodzików ( solistki, soliści w klasach brązowej , srebrnej oraz złotej, w zależności od wieku ) i dodatkowo pary taneczne w klasie srebrnej do 11. roku życia. To jednak nie wszystko. Swoje Mistrzostwa Polski będą też miały pary taneczne z klasy junior młodszy A.

W tych dniach odbędzie się także „Piastowski Piruet” 2024 – ogólnopolska impreza z kilkunastoletnią tradycją, jeden z najbarwniejszych symboli cieszyńskiego sportu ostatnich lat. Rokrocznie w zawodach biorą udział zawodnicy z klubów z całego kraju. Współzawodnictwo solistek i solistów, ale także par tanecznych, w ramach „Piruetu” przewidziano dla kilkunastu kategorii dziecięcych i młodzieżowych. Szczególny punkt programu to „Piastowski Piruet Amatorów” 2024, czyli sportowa rywalizacja dla początkujących lub niezrzeszonych łyżwiarek i łyżwiarzy.

Warto w tym miejscu przypomnieć, że w ubiegłym roku w Mistrzostwach Polski Młodzików, które też odbywały się w miesiącu marcu w Cieszynie, doskonałe wyniki osiągnęli zawodnicy KS „Cieszyn” zdobywając trzy tytuły Mistrzów Polski ( Julia Jarco – Klasa Srebrna U11,Emma Kulig – Klasa Brązowa U9, Mikołaj Słobodzian – Klasa U11) oraz tytuł Wicemistrza Polski,który wywalczyła Zarianna Zapolska – Klasa Złota U13 . Trzymajmy kciuki za start cieszyńskich zawodników i kibicujmy im w tegorocznej edycji Mistrzostw Polski.

Zawody będzie można też oglądać na żywo na kanale YOUTUBE Polskiego Związku Łyżwiarstwa Figurowego.

Program zawodów jest dostępny między innymi na stronach www.sport.cieszyn.pl , www.pzlf.pl .

Zawody są finansowane ze środków Miasta Cieszyn oraz budżetu Powiatu Cieszyńskiego zaś współorganizatorem jest

Polski Związek Łyżwiarstwa Figurowego wspierany przez Ministerstwo Sportu i PGE.

Partnerem imprezy jest Fundacja Santander Bank Polska .

Sponsorami będą Lakma Strefa sp. z o.o. producent SIDOLUXU, PI „IMB Podbeskidzie” sp. z o.o. , Darma sp. z o.o. ,Instal Cymorek sp. z o.o., Koh-i-nor Hardtmuth sp. z o.o., Canea .PL sp. z o.o.

ZAPRASZAMY WSTĘP WOLNY
KS „Cieszyn”

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama