, wtorek 6 czerwca 2023
Młodzi gracza Piasta zagrali na Stadionie Śląskim
Zespół CKS Piast Cieszyn U-10 zagrał w wielkim finale turnieju, rozgrywanego na Stadionie Śląskim.  fot: Śląski Związek Piłki NożnejDodaj do Facebook

Młodzi gracza Piasta zagrali na Stadionie Śląskim

MM
Młodzi gracza Piasta zagrali na Stadionie Śląskim

Zespół U-9 CKS Piast podczas turnieju Silesia Cup.

Młodzi piłkarze CKS Piast Cieszyn z dwóch roczników wzięli udział w Turnieju Piłkarskim dla Dzieci o Puchar Marszałka Województwa Śląskiego. Swoje mecze rozgrywali na boiskach legendarnego Stadionu Śląskiego.

Już samo pojawienie się na turnieju rozgrywanym w słynnym „Kotle czarownic” był ogromnym przeżyciem dla kilkuset graczy z całego województwa śląskiego. Wszystkie drużyny, które w nim uczestniczyły, wcześniej przeszły gry eliminacyjne w swoich podokręgach.
Turniej rozgrywano w nowej formule i zgodnie z zaleceniami Polskiego Związku Piłki Nożnej nie notowano wyników spotkań. Rezultaty osiągane przez młodych graczy okazywały się jednak ważne, ponieważ decydowały o awansie na „wyższe” boisko. Dlatego też zwycięzca spotkania z 12 kolejki na boisko numer 1 otrzymał tytuł Króla turnieju. Zespół CKS Piast U-10, który tworzyli zawodnicy z rocznika 2012, zagrał w finale, choć startował z boiska nr 4. - Bardzo fajny pomysł z formułą rotacyjnych rozgrywek na dwunastu boiskach z awansami i spadkami, bo choć nie notowano wyników w każdym meczu były emocje. W dodatku, co bardzo ważne, wszystkie drużyny rozegrały tyle samo spotkań. W każdym z nich dzieci rywalizowały o zwycięstwo, bo to jest natura gry. Dwie godziny zmagań w ciągu turnieju dla każdej drużyny to jest naprawdę dużo, a dzieci za każdym razem dawały z siebie wszystko więc jesteśmy zadowoleni. Co prawda przegraliśmy finał, czyli ostatni mecz na boisku numer 1, ale wynik to nie jest najważniejsza rzecz na tym etapie piłkarskiego rozwoju dziecka - mówił po zakończeniu turnieju Dawid Ciok, trener młodej ekipy Piasta. Drużyna CKS Piast U-10 na chorzowskim gigancie zagrała w składzie: Łukasz Fita, Igor Kobiela, Szymon Ogierman, Maciej Ożga, Jakub Parchański, Asam Purszke, Borys Węglorz oraz Mateusz Zielke.

Na Stadionie Ślaskim w miniony weekend wystąpili także młodzi gracze Piasta z rocznika 2013, uczestnicząc w zmaganiach Silesia Cup. - Wylosowaliśmy 4 boisko, na którym w pierwszym meczu zmierzyliśmy się z Sportową Częstochową. Po zwycięstwie grając na boiskach od 1 do 4 kolejne 12 tur rozegraliśmy na arenie głównej Stadionu Śląskiego. Kończymy turniej wygraną z SMS Tychy na boisku nr 3. Wielkie wielkie brawa dla całej drużyny za postawę na turnieju, chłopcy pokazali kawał dobrej piłki - informuje CKS Piast. Zespół U-9 w Chorzowie reprezentowała drużyna w składzie: Filip Jeleń, Ksawery Górnik, Mikołaj Sulich, Antoni Sembol, Oskar Słama, Krzysztof Matuszek, Ludwik Polak i Tymoteusz Volkmer. Zespół prowadzą trenerzy Maciej Pieczonka i Michał Gawlas.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama