, piątek 19 sierpnia 2022
Kolejna edycja zawodów pływackich za nami
18 maja basen Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie znów stał się areną sportowych emocji. fot: MCDodaj do Facebook

Kolejna edycja zawodów pływackich za nami

Kolejna edycja zawodów pływackich za nami


Kolejna edycja zawodów pływackich za nami

18 maja basen Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie znów stał się areną sportowych emocji. To za sprawą zorganizowanych w tym dniu amatorskich zawodów pływackich Pływajmy Razem. Była to już III odsłona tej imprezy, która najwyraźniej na stałe wpisała się w kalendarz imprez sportowych w naszym regionie.

Zawody pod hasłem Pływajmy Razem skierowane są przede wszystkich do dzieci z lokalnych szkół pływackich oraz całych rodzin. Dla wielu zawodników są pierwszą w życiu okazją do sprawdzenia swoich sił w prawdziwej rywalizacji. W dniu zawodów na pływalni nie zabrakło głośnego dopingu i wspaniałych emocji. Ponieważ impreza zawsze ma charakter otwarty każdy rodzic, opiekun mógł zgłosić w swojego podopiecznego w startu w zawodach.

W zawodach 135 zawodników wystartowało w 12 konkurencjach indywidualnych w sześciu kategoriach wiekowych. Zwycięzcy otrzymali dyplomy i medale, których w sumie rozdano 158. W startach dopuszczone były deski i makarony co sprawiło, że do wyścigów stanęli dzieci, które nie ukończyły jeszcze 5 roku życia - najmłodszy zawodnik w dniu zawodów miał 4 lata i 8 miesięcy. Na zakończenie zawodów odbyły się wyścigi sztafetowe, w skład których wchodzili także rodzice i trenerzy.

Organizatorami zawodów były dwie cieszyńskie szkoły pływackie – Akademia Zdrowia oraz AT-sport. Impreza sportowa w całości sfinansowania była przez sponsorów. Dzięki ich wsparciu każdy zawodnik otrzymał drobny upominek, a organizatorzy zadbali także o słodki poczęstunek dla każdego oraz kawę.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama