, wtorek 27 luty 2024
Kajetan Kajetanowicz – sezon okiem Rajdowego Mistrza Europy
Ubiegły rok był szczególnie szczęśliwy dla Kajetana Kajetanowicza i jego zespołu. fot: mat.pras.Dodaj do Facebook

Kajetan Kajetanowicz – sezon okiem Rajdowego Mistrza Europy

mat.pras.
Kajetan Kajetanowicz – sezon okiem Rajdowego Mistrza Europy


Kajetan Kajetanowicz – sezon okiem Rajdowego Mistrza Europy

Kajetan Kajetanowicz to niewątpliwie jeden z najlepszych kierowców rajdowych na świecie. Rok 2016 był dla niego i jego zespołu LOTOS Rally Team pełen sukcesów, ale i ciężkiej pracy. Co udało się osiągnąć? Jak przygotowuje się do sezonu 2017? Co zaplanował dla kibiców na nowy rok i dlaczego Polacy w ubiegłym roku stanowili czołówkę światowego sportu? O tym wszystkim opowiada Kajetan Kajetanowicz – dwukrotny Rajdowy Mistrz Europy.

2016 rok sukcesów Kajetana Kajetanowicza. Liczby mówią same za siebie.

Ubiegły rok był szczególnie szczęśliwy dla Kajetana Kajetanowicza i jego zespołu. LOTOS Rally Team wywalczył drugie z rzędu Mistrzostwo Europy, a Kajetan Kajetanowicz i jego pilot Jarosław Baran zdobyli drugi z rzędu tytuł Rajdowych Mistrzów Europy. Dodatkowo uzyskali 4 miejsce w debiucie w WRC Rajdowych Mistrzostwach Świata – Rajdzie Polski, praktycznie ocierając się o podium. To jednak nie koniec sukcesów Kajetana Kajetanowicza. W ubiegłym roku zdobył on m. in.: 187 punktów wywalczonych w 8 rundach FIA ERC – to aż o 28 więcej niż drugi z zawodników, 3 rundy Mistrzostw ukończone na 2. miejscu (Rajd Wysp Kanaryjskich, Rajd Irlandii oraz Rajd Estonii), 71 na 106 (67 proc.) odcinków specjalnych ukończonych w pierwszej trójce klasyfikacji generalnej rund FIA ERC – wysokie i równe tempo Kajetana i Jarka w całym sezonie rajdowych ME, 5 z 8 rund FIA ERC ukończonych na podium, Na 27 proc. (29 na 106) odcinków specjalnych tegorocznych rund FIA ERC Kajetanowicz 
i Baran byli najszybsi, 1. miejsce w 25. Rajdzie Rzeszowskim, Czwarta z rzędu wygrana w Rajdzie Barbórka oraz piąte zwycięstwo na legendarnym Kryterium Asów na Karowej.

Wszystkie te zwycięstwa i sukcesy nie byłyby możliwe, gdyby nie wsparcie sponsorów i oczywiście kibiców. „Zawsze powtarzam, że kibice są częścią zespołu. Bez ich wsparcia to wszystko nie byłoby możliwe. Chciałbym podziękować wszystkim za energię, którą mi przekazujecie każdego dnia i za obecność na rajdach. Jestem szczególnie wdzięczny, że tak licznie dopingujecie nas na rajdach, które odbywają się w Polsce. To dzięki waszemu wsparciu udało się nam wygrać m.in. Rajd Rzeszowski, Rajdowe Mistrzostwa Europy, czy Rajd Barbórki. Nie zapominam oczywiście o kibicach, którzy docierają nawet w najdalsze zakątki Europy, tylko po to, żeby wspierać załogę LOTOS Rally Team. To wspaniałe! Bardzo za to dziękuję i mam nadzieję, że mogę liczyć na wasze wsparcie również w tym roku” – podsumował Kajetan Kajetanowicz, zawodnik LOTOS Rally Team.

Działalność charytatywna Mistrza Europy

Sezon 2016 to nie tylko rajdy. Kajetan Kajetanowicz brał również udział w licznych akcjach charytatywnych i wspierał kampanie propagujące bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Nasz Mistrz wspierał m.in.: Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, spełnianie marzenia z Radiem ZET, czy charytatywne licytacje dla Amelki przy Rajdzie Barbórka, gdzie do wygrania był m.in. przejazd po ulicy Karowej z Kajetanem Kajetanowiczem. W ramach swojej działalności Kajetan jest również ambasadorem i aktywnym uczestnikiem programu „LOTOS Mistrzowie w pasach”, który ma na celu propagowanie bezpieczeństwa w ruchu drogowym i popularyzację doskonalenia umiejętności jazdy samochodem.

Polacy górą!

2016 rok to nie tylko Rajdy. Kajetan Kajetanowicz wspierał naszych skoczków narciarskich podczas zawodów w Wiśle. To był również bardzo ważny rok dla naszych Olimpijczyków i Reprezentacji Polski. Polski sport pokazał się od najlepszej strony w wielu kategoriach i dyscyplinach i z tego możemy być szczególnie dumni. Kajetan Kajetanowicz został również doceniony w plebiscycie na Najlepszego Sportowca Warszawy, gdzie zajął najlepsze miejsce wśród sportowców spoza olimpiady. Za sukcesem Kajto stoją jak zawsze cyfry. W ubiegłym roku przejechał on w samochodzie rajdowym ponad 3100 kilometrów w ramach treningów, jak i samych rajdów. Wiele godzin ciężkiej pracy za kierownicą dało spektakularny efekt.

Przygotowania do nowego sezonu

Obecnie Kajetan Kajetanowicz przygotowuje się do startów na sezon 2017. Zespół prowadzi treningi psycho-fizyczne. Ich celem jest rozwinięcie wiedzy i doświadczenia zarówno kierowcy, jak i pilota. Trzeba być szczególnie dobrze przygotowanym, ponieważ tegoroczne kalendarze Mistrzostw Europy i Mistrzostw Świata są bardzo atrakcyjne dla polskich kibiców. Nasz kraj po raz drugi w historii będzie gościć oba z tych cyklów. Jeden z rajdów FIA ERC odbędzie się w Rzeszowie, gdzie w pierwszy weekend sierpnia rozegrany zostanie Rajd Rzeszowski. Dodatkowo na przełomie czerwca i lipca do Mikołajek przyjedzie kawalkada Mistrzostw Świata (WRC), gdzie uczestnicy rywalizować będą w Rajdzie Polski. „Każde z tych wydarzeń to ważny punkt na mapie rajdowej zarówno Polski, jak i Świata. Doskonalimy swoją technikę jazdy, analizujemy i przygotowujemy się do podejmowania kolejnych wyzwań sportowych. Musimy być gotowi do rywalizacji o najwyższe trofea. W sezonie 2017 postaramy się dostarczyć kibicom maksimum emocji. Wierzymy w to, że wspólnie z naszymi kibicami będziemy mogli świętować kolejne zwycięstwa” - dodaje Kajetan Kajetanowicz.

Kajto dla Fanów! Nowości od Kajetana Kajetanowicza

Nowy rok to nowe wyzwania, ale i nowe aktywności. W tym roku Kajetan Kajetanowicz wraz 
z zespołem zaplanował działania, które będą nie tylko gratką dla fanów rajdów. Ich celem będzie również zwrócenie uwagi na tematy związane bezpieczeństwem i techniką jazdy. Dodatkowo pomogą rozwijać pasje i zaproszą do kreatywnego działania. Kibice będą mogli nawiązać bezpośredni dialog z naszym Mistrzem. Pierwszy projekt został już uruchomiony w mediach społecznościowych na fanpage’u Kajetana Kajetanowicza, gdzie fani mogą zadawać Mistrzowi pytania. Odpowiedzi w formie wideo Kajetan Kajetanowicz opublikuje na swoich profilach społecznościowych. To jednak nie koniec. Kolejne akcje będą ogłaszane cyklicznie i już dziś serdecznie zapraszamy kibiców do czynnego udziału.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama