, czwartek 20 czerwca 2024
Inauguracja letniego cyklu Grand Prix w skokach narciarskich
Przez cały weekend w Wiśle będą królować skoki narciarskie w jej letniej odmianie.  fot: arch. PZN/Alicja KosmanDodaj do Facebook

Inauguracja letniego cyklu Grand Prix w skokach narciarskich

RED
Już w ten weekend do Wisły zjadą ponownie najlepsi skoczkowie narciarscy, aby zainaugurować kolejny sezon letniej rywalizacji w ramach FIS Grand Prix. Wisła stanie się areną zmagań nie tylko mężczyzn - na skoczni pojawią się również zawodniczki. Zarówno w sobotę, jak i w niedzielę rozegrane zostaną konkursy indywidualne.

Trener Thomas Thurnbichler ogłosił skład reprezentacji mężczyzn, do której powołanych zostało 12 biało-czerwonych. Polskie barwy w konkursie będą reprezentować: Dawid Kubacki, Aleksander Zniszczoł, Maciej Kot, Kamil Stoch, Paweł Wąsek, Piotr Żyła, Andrzej Stękała, Jakub Wolny, Jan Habdas, Tomasz Pilch, Kacper Juroszek i Jarosław Krzak. Dla niespełna 19-letniego Jana Habdasa będzie to debiut w zawodach z cyklu FIS Grand Prix. 
Natomiast dla Thomasa Thurnbichlera konkursy w Wiśle będą pierwszymi w roli szkoleniowca reprezentacji Polski. Austriak w kwietniu powołany został na stanowisko trenera głównego Kadry Narodowej A i wówczas rozpoczął współpracę z polskimi skoczkami. 
 Po pandemicznej przerwie znów będzie można spotkać czołowych skoczków w wiślańskim amfiteatrze, gdzie w piątkowy wieczór odbędzie się ceremonia wręczenia numerów startowych najlepszej dziesiątce klasyfikacji Pucharu Świata.

- Gdy tylko zakończą się kwalifikacje mężczyzn, najlepsi zjadą do centrum Wisły, aby spotkać się z kibicami i na scenie uroczyście odebrać plastrony z numerami na sobotnią rywalizację. Będziemy gościć czołowych dziesięć zawodniczek i zawodników zimowego cyklu. Wierzymy, że polscy kibice z radością i entuzjazmem przywitają ich w Wiśle - mówi Tadeusz Papierzyński, kierownik Referatu Promocji, Turystyki, Kultury i Sportu w wiślańskim magistracie. 
 Nie zabraknie akcentów muzycznych, gdyż na scenie pojawi się lokalna góralska kapela Horuk, a po ceremonii ponadczasowe hity zagra i zaśpiewa Tacjana Band.

Wstęp na ceremonię jest bezpłatny, dlatego gorąco zapraszamy wszystkich fanów skoków narciarskich. Początek już o godzinie 19 - zachęca Tadeusz Papierzyński. 

Program FIS Grand Prix kobiet i mężczyzn w skokach narciarskich Wisła 2022 
Piątek, 22.07.2022
12.15 kwalifikacje kobiet
18.15 kwalifikacje mężczyzn
19.00 uroczyste wręczenie numerów startowych w Amfiteatrze im. S. Hadyny w centrum Wisły:
- występ kapeli góralskiej Horuk
- ceremonia wręczenia numerów startowych
- koncert zespołu Tacjana Band. 
 Sobota, 23.07.2022
10.30 konkurs indywidualny kobiet
15.00 konkurs indywidualny mężczyzn  
 Niedziela, 24.07.2022
11.00 kwalifikacje mężczyzn
13.00 konkurs indywidualny mężczyzn
16.30 kwalifikacje kobiet
17.30 konkurs indywidualny kobiet 
Wciąż jeszcze można nabywać wejściówki, zarówno na kwalifikacje, jak i sobotnie czy niedzielne konkursy. Sprzedaż odbywa się poprzez stronę http://www.ebilet.pl/sport/pozostale/skoki-narciarskie/

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama