, sobota 2 grudnia 2023
Za miesiąc do urn w Istebnej i Strumieniu
W niedzielę 10 lutego na nowych radnych zagłosują wyborcy w Istebnej i Strumieniu. fot: pixabay.comDodaj do Facebook

Za miesiąc do urn w Istebnej i Strumieniu

DR
Wybory samorządowe już dawno za nami, warto jednak przypomnieć o tym, że za miesiąc do urn ponownie pójdą mieszkańcy dwóch gmin powiatu cieszyńskiego. W niedzielę 10 lutego na nowych radnych zagłosują wyborcy w Istebnej i Strumieniu. Wiadomo już, które komitety wystawią swojego kandydata.

Skąd wzięły się wolne miejsca w obu radach? Zarówno gminę Istebna, jak i Strumień, obowiązuje zasada zorganizowania wyborów uzupełniających w przypadku, gdy zwalnia się miejsce w radzie gminy. Spowodowane jest to liczbą mieszkańców – jest ona mniejsza niż 20 tys.

W Istebnej mandatu radnej zrzekła się Łucja Michałek, wybrana w ostatnich wyborach na stanowisko wójta gminy Istebna. Do wyborów zgłosił się jeden komitet wyborców KWW Trzycatek z Jaworzynki. Mieszkańcy zagłosują w okręgu 7 (Korbasy, Waszuty, Łupienie, Klimasy, Wawrzacze, Szkawrany, Małejurki, Duraje, Za Groń).

Z kolei, w Strumieniu z mandatu w radzie zrezygnowała Lilla Salachna-Brzoza, która startowała również w wyborach na burmistrza Strumienia. Walkę o fotel włodarza przegrała jednak z Anną Grygierek. Na miejsce zwolnione przez Lillę Salachnę-Brzozę wystartują kandydaci z trzech komitetów wyborców utworzonych na terenie gminy Strumień – KWW Ireneusz Duda, KWW Janusz Hudziec, KWW Jerzego Hawełki. Radny zostanie wyłoniony przez mieszkańców z okręgu 4, do którego zaliczają się ulice: Azaliowa, Brodeckiego, Cieszyńska, Cyprysowa, Dworcowa, Jałowcowa, Jarzębinowa, Jemiołowa, Kolejowa, Księdza Brzuski, Lipowa, Orzechowa, Poddane, Polna, Promienna, Spokojna, Tęczowa, Topolowa, Towarowa, Wiązowa, Wiśniowa, Wspólna, Zielona oraz 1 Maja – numery nieparzyste od nr 17.

Termin zgłaszania kandydatów na radnych przez komitety upływa 11 stycznia.
Przypomnijmy, że wybory odbędą się w gminie Istebna i Strumień w niedzielę 10 lutego, w godzinach 7:00 – 21:00.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama