, sobota 25 maja 2024
Wisła: Nowi radni chcą obniżenia diet
14 z 15 radnych to nowicjusze. Z poprzedniej rady ostał się tylko Tomasz Bujok (pierwszy z prawej). fot. Katarzyna Koczwara fot: ARC SPOTDodaj do Facebook

Wisła: Nowi radni chcą obniżenia diet

KK
Wisła: Nowi radni chcą obniżenia diet

Od lewej: przewodniczący rady Janusz Podżorski i wiceprzewodnicząca Barbara Koczwara. fot. Katarzyna Koczwara

Wiślanie wymienili praktycznie całą Radę Miasta. Spośród 15 radnych szóstej kadencji aż 14 sprawować będzie tę funkcję po raz pierwszy. Przewodniczącym rady został Janusz Podżorski, wiceprzewodniczącą Barbara Koczwara.
Podżorski to policjant, w wyborach startował z listy Platformy Obywatelskiej. Przewodniczącym rady został stosunkiem głosów 9 do 6. Wiceprzewodnicząca Barbara Koczwara do rady weszła z listy Ruchu Samorządowego Jana Poloczka. Na sesji wybrano także skład komisji rewizyjnej. Weszli do niej: Grażyna Pruska, Władysław Pilch, Bronisław Pinkas, Jerzy Mitręga. Przewodniczącą komisji będzie Joanna Nogowczyk.

Podczas sesji inauguracyjnej nie zabrakło wolnych wniosków. Władysław Pilch w imieniu ośmiu radnych PO złożył wniosek o zmniejszenie liczby komisji z 5 do 4, a także obniżenie diet radnych. Są to jednak plany na dalszą przyszłość. - Naszą intencją było, aby radni nad tymi propozycjami się zastanowili. W przypadku likwidacji jednej komisji najpierw trzeba zmienić statut. Faktycznie decyzję o połączeniu dwóch komisji w jedną podejmować możemy za kilka miesięcy. Osoby, które teraz będą w niej pracować, nadal będą to robić - wyjaśnił Władysław Pilch.

14 z 15 radnych pełni tę funkcję po raz pierwszy. Tomasz Bujok jest jedynym reprezentantem poprzedniej rady. Były przewodniczący rady pozytywnie ocenił swojego następcę: - Myślę, że sprostał zadaniu. Był przygotowany, to dobrze rokuje na przyszłość.

Janusz Podżorski: - Chciałbym, abyśmy wszyscy w zgodzie i wzajemnym poszanowaniu pracowali, żeby nie było podziału na obozy, na komitety wyborcze. Czekamy na wybór burmistrza. Niezależnie kto nim zastanie, będziemy starać się z nim dobrze współpracować. Liczy się dobro Wisły, całej Wisły, nie dobro tylko swojej dzielnicy, czy swojego kandydata na burmistrza.

Foto
Alicja Pilch

Foto
Barbara Kedzior

Foto
Barbara Koczwara

Foto
Bronisław Pinkas

Foto
Dorota Chmiel

Foto
Ewa Sitkiewicz

Foto
Grażyna Pruska

Foto
Jan Szalbot

Foto
Janusz Podżorski

Foto
Jerzy Mitręga

Foto
Joanna Nogowczyk

Foto
Joanna Płaczek-Wrotniak

Foto
Tomasz Bujok

Foto
Witold Cichy

Foto
Władysław Pilch
Komentarze: (15)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

bravo Wisła !

Mamy najładniejszą radę w Powiecie!!! Mam nadzieję że również najlepszą. Życzę dużo sukcesów!!!

gratuluję Wiślanom Nowej Rady, szkoda, że w Cieszynie ostało się zbyt wielu "spadochroniarzy" :(

A kogo mom wom jutro wybrac na szefa !? pomozcie

w cieszynie ponoć nie być 2 tury, bo już i tak wszystko jest ustawione. Czy Szczurek czy Cybulski... ogólnie dno.

Nowych wiślańskich radnych trzymamy za słowo, że pobierac będą przysłowiową złotówkę za swoją "słuzbę". A co do pensji przyszłego burmistrza, to jesteśmy pewni, że będzie miał najmniejszą w województwie, a najlepiej Polsce. Jak oszczędzamy, to oszczędzamy! Wisła jest najwazniejsza (mamy nadzieję, że z wiślanami). Dlatego tylko patrzeć, jak idzie nowe..... Oj, nie jeden wislanin poczuje się wystrychniety na dudka, ale jest już za póżno! Jeżeli uroda radnych ma wpływ na kompetencje to chyba trzeba to ogłosić światu, bo to nowatrorska teoria!!!
Infantylnie a pieknie!!!!!

dobrze se zapamiętejcie swoje komentarze - worce do nich powrócic za cztery lata. Może Pón redaktor nóm to kany schowajóm.
Wybiyrejcie dobrze!!!!

Nie jestem z Wisły, ale chciałbym wiedzieć ilu z wybranych radnych to rodowici Wiślania?

Patrzę i słucham i zmysłom nie dowierzam! Czy do tego mogło dojść w Wiśle? Sporo zarzutów wobec p. Andrzeja słusznych, niestety… Szkoda, że niegdyś jeden z najlepszych dyrektorów zdecydował się cztery lata temu kandydować. Cóż, belfrom wydaje się, że są najmądrzejsi i pchają się do samorządów nie mając zielonego pojęcia o zarządzaniu czy pracy w instytucjach pozabudżetowych, takich gdzie trzeba wykazać się czymś więcej aniżeli gadaniem. Czym różnią się od niego pozostali, dzisiaj główni pretendenci do fotela ( nie do łopaty) burmistrza Wisły: Poloczek już kiedyś pokazał… nic! Były celnik. Kto szedł do takiego zawodu (czytaj: takiej fuchy)? Ma jednak pewną zaletę a mianowicie umie tworzyć wokół siebie dwór, który go wspiera a w zamian dostaje kawałki z „pańskiego stołu”. Jest swojski, choć z gruba ciosany. Drugi zaś ma wielką zaletę, bo jest przystojny i młody! Poza tym jest jeszcze przystojny no i niewątpliwie młody! Poza tym, jego młodość i uroda jest jego zaletą! Nie obawiajcie się, o jego wielkich osiągnięciach trudno coś powiedzieć, ale programy pisze niezłe i pewnie niedługo przekonamy się jak je realizuje. Szkoda mi Ciebie Wisło, szkoda mi Ciebie Ziemio Cieszyńska, żal mi mojego Kraju! A może to przez to, że najlepsi Wiślanie pracują w całej Polsce, bo wyjechali tam, aby pracować w innej atmosferze?

Panowie Bronisław i Witold w trakcie wiedzenia rozpinamy wszystkie guziczki w marynarce.

Panie redaktorze KK. Gazeta Codzienna , to jakaś było nie było "instytucja" , więc nieużywanie przez pana Alta w pisowni nazwisk jest dla mnie świadectwem , że jest pan zwykłym , niechlujnym gryzipiórem .

Do A. K. może Pan/Pani nie zauważyła ale artykuł odnosi się do innej miejscowości, komentarz nie na temat nie prawdaż? Pozdrawiam!

Eda z Wisły

A wy z tymi rodowitymi wiślanami wyjeżdżaćie co to za argument w dzisiejszych czasach! Ludzie do wisły przyjeżdżają wyjeżdżają i bardzo dobrze trzeba czasem świeżej krwi

W porownaniu z innymi nowo wybranymi
jedynie "wislanie" sa usmiechnieci/na zdj/
Milo popatrzec. Gratuluje

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama