, piątek 21 czerwca 2024
Prezydent Komorowski z wizytą w Cieszynie
Prezydent Komorowski tym razem będzie gościł w Cieszynie Dodaj do Facebook

Prezydent Komorowski z wizytą w Cieszynie

Dzisiaj, 1 września, na Wzgórzu Zamkowym odbędzie się spotkanie z prezydentem Bronisławem Komorowskim. Głowa państwa weźmie udział w modlitwie ekumenicznej o pokój dla świata.
- Spotkanie z prezydentem na Wzgórzu Zamkowym odbędzie się o godz. 16.00. Wraz z zaproszonymi gośćmi oraz mieszkańcami Cieszyna Bronisław Komorowski wysłucha pieśni chóralnych w wykonaniu chórów parafii Ewangelicko-Augsburskiej oraz parafii św. Marii Magdaleny Lutnia - informuje Edyta Subocz, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Cieszynie.

Mieszkańcy chcący wziąć udział w uroczystościach proszeni są o przybycie na Wzgórze Zamkowe i zajęcie miejsca w sektorze dla publiczności w godzinach 14.30-15.45.
Komentarze: (39)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

i tak powinno być jeżeli jesteśmy w Unii. Byłoby chore gdyby "każdy sobie rzepkę skrobie". Unia, jak już niejednokrotnie tutaj podkreślałem została stworzona po to, żeby nie było u nas wojen. Historia pokazała na co nas stać ludzkość Europy, zostało tyle powiedziane na ten temat, że nie potrzeba moich komentarzy. Większość naszego narodu w wyborach zdecydowała o wejściu do Unii, a więc należy respektować tę Unię. Jest natomiast pytanie, czy nasz rząd, a raczej PO reprezentuje dobrze nasz kraj i nasz naród w tejże Unii. Tu już mam duuuuuże wątpliwości. Nie jestem też zwolennikiem robienia wszystkiego na chama i w pełnej nienawiści i wrogości do wszystkiego co się wokół dzieje. Patrząc nieco wstecz to najlepiej, moim zdaniem, potrafiła to partia SLD, zdecydowanie ale bez wrogości i nienawiści. Oczywiście błędy też mnożna wytykać, nie chce ich tu bronić. Styl w jaki to robili mi odpowiadał. Należy zdecydowanie "walczyć" o swoje prawa, ale nie należy tego robić tak jak PiS - jakby ruszał na wojnę ani też tak jak robi to PO - do wszystkich się uśmiecha i używa: proszę, dziękuję i przepraszam.

Wprowadza on podległość państw członkowskich władzom Unii nie tylko poprzez tzw. zasadę lojalnej współpracy (państwo członkowskie musi powstrzymać się przed każdym działaniem, które mogłoby zagrozić urzeczywistnieniu celów UE), ale również m.in. przez nakaz podporządkowania się „bez zastrzeżeń” decyzjom unijnego ministra spraw zagranicznych. W tej sytuacji „strzeżenie” niepodległości państwa oznaczałoby podjęcie niezwłocznych działań zmierzających do uwolnienia się od tych zależności i to bez względu na okoliczności – bo takie właśnie znaczenie ma słowo „niezłomnie” – że nic prezydenta w tym postanowieniu nie złamie. Mówiąc krótko – zacytowana przysięga zobowiązuje prezydenta do niezwłocznego wypowiedzenia traktatu lizbońskiego. Tymczasem nie jest żadną tajemnicą, że Bronisław Komorowski nie ma absolutnie takiego zamiaru, ponieważ od początku był i jest zwolennikiem traktatu lizbońskiego.

zgadza się, Polska w tym zestawieniu lokuje się zaraz za Stanami Zjednoczonymi

zobaczyłem, że Indeks Nędzy (Polska), podniósł się o 0,7% i wynosi 14% procent!

wróć na oddział, pora na zastrzyk

Polska utraciła niepodległość z dniem wejścia w życie traktatu lizbońskiego w którym poprzez swoich przedstawicieli zrzekła się dobrowolnie swej suwerenności. Ktoś kto wierzy cytowanej przysiędze, że urzędujący prezydent będzie strzegł niepodległości Polski żyje w matriksie a nie w realu.

prezydent w świetle prawa jest prezydentem RP. nigdzie nie pisze, że wszystkich Polaków. Interes RP z interesem jakiejś grupy Polaków może być w konflikcie, dlatego też nigdzie nie jest napisane w konstytucji, że Prezydent winien być prezydentem wszystkich Polaków.
a oto cytat z przysięgi, którą składa prezydent przed objęciem urzędu: "Obejmując z woli Narodu urząd Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, uroczyście przysięgam, że dochowam wierności postanowieniom Konstytucji, będę strzegł niezłomnie godności Narodu, niepodległości i bezpieczeństwa Państwa, a dobro Ojczyzny oraz pomyślność obywateli będą dla mnie zawsze najwyższym nakazem". pozdrawiam:-)

Były korki.I tyle.Opluwacze poprzedniego prezydenta,teraz rżną głupa-kulturalnego-i po wizycie.

Jak widać wybory są tuż, tuż.

BRAWO PANI HALINO ZA GŁOSZENIE PRAWDY ! Nie damy sie zakrzyczec tej komunistycznej zarazie !

i znowu jest normalnie

Na oksie odnotowano gafę dotyczącą wyniku odejmowania.

Sympatyczny fotograf prezydencki bardzo pozytywnie był zaskoczony zmianami w Cieszynie. Cieszynioki - trochę mniej malkontenctwa :)

Ten lokator Belwederu nie umie uszanować niczego, nawet modlitwy

Chciałbym widzieć wasze geby, pożal się Boze komentatorzy.....

Pan Prezydęt to marionetka wielkiego kapitału zmieniająca partie polityczne jak skarpetki, zresztą podobnie jak cała nasza klasa polityczna.

a czynami udowadniał, że jest prezydentem tylko 20% społeczności tego kraju.

jeżeli rodzi ci się w głowie myśl o rozróżnianiu w pluciu - znaczy, że nie wiesz, co to prawo i sprawiedliwość.

Też tylko marudzisz. Żadnej pozytywnej klaki.

Serio - pogratulować talentu do obsmarowywania w komentarzach wszystkich i wszystkiego. miast się cieszyc, że ktoś zagląda do Cieszyna, nie, będą się błoskiem i guffnami obrzucać bo prezydent X jest lepszy od Y a Z to w ogóle, był zajebisty. jak się nie podoba, nie komentujemy. Niektóre komentarze świadczą tu zwyczajnie o płytkości umysłów, jakie je wystawiły...

Lech Kaczyński był prezydentem wszystkich Polaków bo tak stanowi Konstytucja RP. Wiem do czego zmierzasz, czy rzeczywiście L. Kaczyński był prezydentem wszystkich Polaków czy tylko jednej partii politycznej, ale - to już musi osądzić historia....

"Partia PO podkreśla, że za jej rządów przeciętna emerytura wzrosła o 438 złotych w porównaniu z rządami PiS. PO przestrzega jednak, by działacze nie popełnili gafy, bo coroczna zwiększona waloryzacja emerytur jest możliwa dzięki ustawie uchwalonej za rządów... PiS."

Nie trzeba kogoś czynnie obrażać wystarczy milczeć gdy dzieje się zło.

Lech Kaczyński był prezydentem wszystkich Polaków?, a to coś nowego. Prezydentem wszystkich Polaków był Aleksander Kwaśniewski i dotychczas, moim zdaniem, najlepszym politykiem i prezydentem.

Nie głosowałam na Lecha Kaczyńskiego w wyborach prezydenckich, miałam swojego kandydata. Jednak gdy wygrał wybory Lech Kaczyński stał się prezydentem wszystkich Polaków, nie był to prezydent PiS tylko Prezydent RP. Czy ten wybór mi się podobał czy nie, musiałam ten fakt zaakceptować. Nie znoszę podziału na Wasz czy nasz - kto dał takim ludziom prawo do zawłaszczania kogokolwiek? Prezydent jest jeden dla wszystkich obywateli i to niezależnie od popierającej go partii. Nigdy Lecha Kaczyńskiego nie obrażałam. nigdy nie używałam w stosunku do niego słów uważanych za obelżywe choć nigdy bym na niego nie zagłosowała. Myślę, że tak większość ludzi w Polsce tak samo uważa jak ja, choć są wyjątki ale one potwierdzają regułę.

z tym się zgadzam, co nie zmienia faktu, że koszt utrzymania naszego prezydenta jest wyższy niż utrzymanie królowej Anglii.

No i miło, że prezydent lubi nasze piękne okolice. Zawsze reklama jakaś jest.

masz a względzie tylko obecnego, czy poprzedniego prezydenta również?

jest - na zamku!

jest to gdzies na żywo?

Jak wiadomo, wojny w zasadzie są potępione – ale oczywiście nie wszystkie. Potępione są wojny o wojnę, natomiast wojny o pokój nie tylko są dozwolone, ale nawet pożądane, bo nie ma takich ofiar, których znękana ludzkość nie poniosłaby dla pokoju – nawet, gdyby miała tego eksperymentu nie przeżyć. Obecni nasi sojusznicy traktują Polskę już niemal wyłącznie jako jako rezerwuar darmowych żołnierzy na różne egzotyczne wojny o pokój.

za twarz i wynocha z tego kraju. Nie dorośliście do niepodległej i demokratycznej Polski.

z cieszyniakami

Było by jeszcze bardziej miło bo reklama byłaby po stokroć większa gdyby w naszych pięknych okolicach na zamku w Cieszynie ukrywałby się Muammar al-Kaddafi.

Czas przyszły.

operatywności tego portalu !
Ubolewanie!

Przed wyborami była obietnica wycofania polskich żołnierzy z Afganistanu. I co? Gołym okiem widać, że kto inny rządzi WP. Widać jak na dłoni bezsilność jak mawiał Tusk "żyrandola". Została nam choć modlitwa na pocieszenie.

Jasiek modli się o pomoc -Panie dlaczego nie pozwolisz mi chociaż raz wygrać na loterii, żebym mógł sobie poukładać życie?
Nagle niebiosa otwierają się przy oślepiającym błysku światła i Jasiek słyszy Boga:
- Jasiek, pomóż mi trochę, kup chociaż los... Analogicznie, może zamiast poprzestać tylko na modlitwie ekumenicznej o pokój zacząć od wycofania naszych wojsk okupacyjnych?

Bronek ! Zawiodłeś mnie ! Przejeżdżałeś kole mej chaty a nie wpadłeś ! A żona fajną nalewkę zrobiła... No cóż. Ty wolisz stać i pierdoły w mikrofon pociskać... Władza czyni cuda.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama