, poniedziałek 22 kwietnia 2024
Gluza, Trybuś, Kopeć w parlamentarnych komisjach
Posłowie zdecydowali o wyborze członków sejmowych komisji. fot: Krzysztof Białoskórski/sejm.gov.plDodaj do Facebook

Gluza, Trybuś, Kopeć w parlamentarnych komisjach

JM
Posłowie i senatorowie zdecydowali członkami jakich komisji będą w obecnej kadencji Sejmu i Senatu. Gdzie zasiądą Gluza, Trybuś i Kopeć?

Podczas odbywającego się od 17 do 19 listopada kontynuacji pierwszego w tej kadencji posiedzenia Sejmu posłowie zdecydowali o wyborze członków sejmowych komisji.

Czesław Gluza został członkiem Sejmowej Komisji Zdrowia, a Aleksandra Trybuś - Sejmowej Komisji Mniejszości Narodowych i Etnicznych.

Zgodnie z regulaminem Sejmu do zakresu działania Komisji Zdrowia "należą sprawy ochrony zdrowia", a Komisji Mniejszości Narodowych i Etnicznych "sprawy związane z utrzymaniem dziedzictwa kulturowego mniejszości narodowych, etnicznych i językowych oraz ochrony ich praw, a także realizacją zasady równego traktowania osób bez względu na ich pochodzenie etniczne i rasowe oraz narodowość."

17 listopada Senatorowie zdecydowali o powołaniu senackich komisji oraz dokonali wyboru ich składu. Tadeusz Kopeć został członkiem Komisji Budżetu i Finansów Publicznych oraz Komisji Ustawodawczej.

Komentarze: (2)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Nie ma idealnej siły politycznej. Tego hasła polecam się trzymać. Tak właśnie głosowała większość wyborców a mniejszość społeczeństwa nad Wisłą.. Platformie przyda się to wskazanie szczególnie, gdyż ewidentnie zawiodły w niej czynniki wewnątrzpartyjne chroniące przed patologiami (najdelikatniej mówiąc) lub inaczej mówiąc przed skłonnościami do "interesowności". Mam przy tym nadzieję że Nikt z naszej pary poselskiej nie rechotał dwuznacznie podczas sejmowej wypowiedzi "znanego" Posła. Nie wierzę w realnie skuteczny udział naszej pary (również Pana Stanisława) w wymagalne zmiany w R.P. - choćby te zmierzające ku jakiejś formie społeczeństwa obywatelskiego - lecz gotów jestem być "zaskoczonym". Nie omieszkam tego zaznaczyć. Myślę jednak że Pan Poseł-Starosta ma nikły potencjał argumentów aby rozważać takie np. sprawy jak: likwidacja Powiatów, NIE dla nepotyzmu, likwidacja Senatu, dostęp obywateli do wymiaru sprawiedliwości (reforma), ograniczanie biurokracji, ograniczenie (likwidacja już nie jest możliwa!?)nieprawidłowego lobbingu, czy też korupcyjnych w charakterze powiązań na linii polityk-urzędnik-mafia.

Nie tak dawno, zresztą w wywiadzie dla GC, pani Trybuś rozwodziła się na temat problemów polskiej szkoły, praw kobiet i ochrony środowiska wskazując te trzy zagadnienia, jako priorytetowe dla jej parlamentarnej pracy. Tymczasem trafiła do komisji Mniejszości Narodowych, co tak jakby sie gryzie. No, chyba że te mniejszości są odpowiedzialne za zanieczyszczenie środowiska lub sprzeciwiają się parytetom, to co innego.,

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama