, sobota 13 kwietnia 2024
Gabriela Staszkiewicz kandydatką na burmistrza
Cieszyński Ruch Społeczny, jako jeden z pierwszych komitetów, ogłosił oficjalną kandydaturę swojej przedstawicielki w wyborach na stanowisko burmistrza Cieszyna. fot: FJDDodaj do Facebook

Gabriela Staszkiewicz kandydatką na burmistrza

DR
Cieszyński Ruch Społeczny, jako jeden z pierwszych komitetów, ogłosił oficjalną kandydaturę swojej przedstawicielki w wyborach na stanowisko burmistrza Cieszyna. Jest nią Gabriela Staszkiewicz – obecna przewodnicząca Rady Miejskiej.

- Tutaj się urodziłam i tu z moją rodziną mieszkam. Skończyłam liceum im. Mikołaja Kopernika i Politechnikę Śląską w Gliwicach. Z zawodu jestem inżynierem chemikiem i od 21 lat pracuję w największej cieszyńskiej firmie – PPG Polifarb Cieszyn. Od zawsze byłam zaangażowana społecznie. Byłam przewodniczącą rad rodziców w szkołach moich córek. Jestem członkiem Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Przemysłu Technicznego, Koła Gospodyń Wiejskich „Cieszynianka” i prezesem Stowarzyszenia Cieszyński Ruch Społeczny. Cztery lata temu zostałam radną – powiedziała za pośrednictwem Facebooka Gabriela Staszkiewicz.

Komentarze: (43)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

macura jest beznadziejnym burmistrzem i co rusz daje dudy, bez dwóch zdań,
przeróżni cwaniacy i karierowicze to wykorzystują
całość żenująca
-
w tej sytuacji dzięki ci, panie boże, że jest joanna wowrzeczka, jedyna uczciwa, szczera i na dodatek inteligentna pośród tej zgrai obłudnych hien

Ja-nie, nie mam zamiaru pluć na nic, tylko jestem ciekaw jak chcesz to zmienić co wszyscy widzą. Daj ci Panie Boże jedyną uczciwą, szczerą i na dodatek inteligentna pośród tej zgrai obłudnych hien, która udźwignie rządzenie tym miastem bez zaplecza politycznego a tym bardziej urzędniczego. Marsze i wiece to niewiele - poparcia większości też nie widać chyba że większości liberałów.

Owszem gmina ma prawo do pobierania opłat za korzystanie z obiektów i urządzeń gminnych, ale może pobierać opłaty za parkowanie tylko w wyznaczonych strefach płatnego parkowania na drogach publicznych ustalonych uchwałą Rady Miasta.
Czy Plac Londzina jest w całości drogą publiczną czy plac przy obiektach Zakonu O. Bonifratrów ( parking) jest placem gminnym czy drogą publiczną?
Czy plac na ulicy Przykopa ( koło byłej Baltony- parking) jest placem gminnym czy drogą publiczną?
Czy plac pod Elimem na ul. Michejdy (parking) jest placem gminnym czy drogą publiczną?
Czy teren po byłym lodowisku ( parking) jest placem gminnym czy drogą publiczną?
Te brednie jako projekt uchwał przygotowuje burmistrz a bezkrytycznie przyjmuje Rada Miasta, pod kierownictwem członkini Koła gospodyń wiejskich lub komisji specjalistów od parkingów w mieście, z pod znaku CRS i CIS.
Te wszystkie placyki to dochód MZD a raczej przerostu zatrudnienia w tej jednostce.

Niekompetentna baba - zatwierdzi wszystko co jej dają do przegłosowania. Bez wiedzy prawnej w zakresie samorządu w imię szukania pieniędzy na drogach, parkingach oraz placach przeznaczone do ruchu pojazdów, niezaliczonych do żadnej z kategorii dróg publicznych i niezlokalizowane w pasie drogowym tych dróg utworzy płatne parkingi . W ten sposób na placach miejskich pobierane są opłaty za postój pojazdów bez podstawy prawnej.

Gmina ma prawo do pobierania opłat za korzystanie z obiektów i urządzeń gminnych.

A co z aferą w DN i burmistrzem, który nie został z niej rozliczony? Rada Miasta, której pani Staszkiewicz przewodniczy, ma obowiązek zająć się tą sprawą. Najpierw obowiązki, a potem kandydowanie.
Faktycznie fryzura nietrafiona, ale nie fryzura jest ważna, a to, co proponuje i jak się zachowuje kandydatka.

Pani Staszkiewicz jako przewodnicząca Rady Miejskiej dawno miała skorzystać z uprawnień jakie w tym zakresie posiada i poprzez Radę Miejską w której jej ugrupowanie CRS ,posiada większość drogą uchwały winna była zlecić zadanie Komisji Rewizyjnej RM przeprowadzenie wnikliwej kontroli. To RM poprzez komisję rewizyjną kontroluje burmistrza i podległe gminie jednostki pomocnicze jakim niewątpliwie jest Dom Narodowy. art.18 ustawy o samorządzie gminnym. Dlatego ta kandydatura w mojej opinii na stanowisko burmistrza jest kiepska -po tak długim okresie bycia przewodniczącą RM powinna to wiedzieć i dawno społeczeństwo powinno znać raport komisji rewizyjnej w tej bulwersującej aferze sms-owej w DN.

Jeżeli tylko ten argument przeciwko pani Staszkiewicz to słabo. Temat z COK pojawił się w sierpniu, burmistrz zareagował jak zareagował. Na ostatniej sesji RM zleciła zadanie kontroli Komisji Rewizyjnej. Podobno kontrola trwa. Jeśli tak to nie było zbędnej zwłoki we wdrożeniu właściwej procedury.

Pan MACH znowu się uaktywnił i karmi nas pozorami wszechwiedzy na temat funkcjonowania samorządu. Otóż kontrolę zleca Rada Miejska , a zlecić ją może wyłącznie poprzez podjęcie Uchwały, co nie jest możliwe gdy nie ma posiedzeń Rady Miejskiej .Sesji Rady nie było w okresie wakacyjnym tj. od 28 czerwca do 30 sierpnia .A na ostatniej sesji podobno z wniosku CRS zlecono kontrolę . I co Pan na to ?

_>kto i on.. Jak donosi jeden z portali temat pojawił się na forum publicznym w lipcu. To właśnie ten portal promuje jedynie panią Staszkiewicz na urząd- więc mniemam,że właśnie CRS portal utworzyło. Oczywiście ponieważ plebiscyt na osobowość roku miał miejsce na na jego początku, zatem zawyżone koszty rachunku za telefony słuzbowe dla osób "dobrze poinformowanych" znane już były w kwietniu. Zatem nasuwa się szereg pytań- 1) kto zwlekał z ujawnieniem owej sensacji; 2) w czyim interesie upowszechnienie tej sensacji leżało w okresie poprzedzającym wybory, a nie w momencie kiedy należało ścigać złodzieja, 3) kogo tak naprawdę obciąża manipulowanie tą wiedzą? 4) czy tak naprawdę chodzi o interes społeczny czy jedynie o sensacje przed wyborczą mającą wypromować zarówno portal jak i promowaną przez portal kandydatkę.? Czy milczące dobrze poinformowane środowisko CRS posiadające dobre wtyki w wydziale finansowym UM i jednocześnie posiadające większość w RM 11 mandatów na 20 udawało przez 4 lata lojalność wobec burmistrza zbierając w tym czasie haki na niego (także informacja o 36 tysiącach złotych wydanych na otwarcie dworca) zechce poinformować opinię społeczną ile w tym czasie wydrenowano kasy miejskiej na działalność "być razem"? czytajcie (on i kto) także inne portale bo na ox całą sprawę już wam wyłożyłem. Więc nadal cięko wypadacie i tak zresztą zakończycie.

Dobre pytania a zwłaszcza " on i kto" ? a raczej jeżeli nie on to kto?
Chyba nie była przewodnicząca rady rodziców w szkołach córek, członkini Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Przemysłu Technicznego, Koła Gospodyń Wiejskich „Cieszynianka” i świeżo powołany prezes Stowarzyszenia Cieszyński Ruch Społeczny dla celu wyborczego?

A może inne pytanie „ czy może nastąpić zbycie(...)obiektów przy ulicy Wałowej 4 w Cieszynie? Jeśli tak to na jakich zasadach?Czy możliwe jest zastosowanie maksymalnej bonifikaty w związku z faktycznym zarządzaniem przedmiotowym obiektem przez (...)8 lat ( w którym gmina zobowiązała się do finansowania projektu po zakończeniu inwestycji? Czy jest możliwe podpisanie przez Burmistrza Miasta Cieszyna umowy o współpracy z (...)w okresie 3 najbliższych lat Gmina zobowiązuje się do pokrywania kosztów utrzymania i remontów bieżących budynków przy Wałowej 4 jako formy rekompensaty(...)? Czy istnieje możliwość zawarcia umowy dzierżawy( lub w innej formie prawnej)obiektów na ul. Wałowej 4z (…) na okres dłuższy niż 10lat?
Czy istnieje możliwość przekazania środków trwałych stanowiących wyposażenie budynków na ul Wałowej 4 na własność(....) Dotyczy to zarówno środków zamortyzowanych, jak i posiadających jeszcze wartość księgową?"

Te pytania na razie należy uznać za retoryczne, ale po wyborach, kto wie?

Może pani kandydatka wie jaka będzie odpowiedź na tak zadane pytania przez CRS, gdy uzyskają większość w Radzie Miasta i stanowisko Burmistrza?

Rzeczniku BMC (Burmistrza MC czy kogo?) - odpowiedzi na pytania są oczywiste. Po wygranych wyborach przez GS i CRS Sam Wiesz Kto - zdobędzie władzę nieograniczoną i zamieni miasto w świat pełen ciemnych sił, upiorów, strzyg i tylko M - ąż A - lbionu C - zysty H - onor jest w stanie uratować gród przed zarazą Obcych i Innych.

To, jak wygląda sytuacja kraju zdominowana przez jedną opcję polityczną doświadczamy na co dzień. Katastrofą dla Cieszyna było by nie wątpliwie zdominowanie lokalnej polityki przez środowisko związane z "być razem"czytaj CRS, które od kilkunastu lat żeruje na majątku i budżecie gminnym, Jeśli dodamy do tego doklejone prywatne firmy żon,najbliższych krewnych, które na budynkach i urządzeniach i przy udziale "rehabilitowanych", zwolnionych z obciążeń pracowników(np.ZUS) którzy nocą odrabiają produkcję na rzecz tychże to mamy pełny obraz patologii gospodarczej tego środowiska. To środowisko korzysta z bierności urzędniczej gminy nie tylko w zakresie wykonywania zadań własnych gminy w zakresie pomocy socjalnej ale także w zakresie kontroli nad środkami finansowymi przeznaczonymi na ten cel nie mówiąc o kontroli obiektów miejskich im przeznaczonych i czy są wykorzystywane zgodnie z przeznaczeniem.. Dla całkowitego rozpasania w tym zakresie potrzebna im jest władza kompletna-a więc u gminnego stołu.Rozdziobią was kruki i wrony- Jolu Kurka to obraz, który po zdobyciu kompletnej władzy przez CRS jest bardzo realny. Myślę ,że kampania wyborcza odkryje jeszcze wiele rzeczy przed wyborcami.

To, jak wygląda sytuacja kraju zdominowana przez jedną opcję polityczną doświadczamy na co dzień. Katastrofą dla Cieszyna było by nie wątpliwie zdominowanie lokalnej polityki przez środowisko związane z "być razem"czytaj CRS, które od kilkunastu lat żeruje na majątku i budżecie gminnym, Jeśli dodamy do tego doklejone prywatne firmy żon,najbliższych krewnych, które na budynkach i urządzeniach i przy udziale "rehabilitowanych", zwolnionych z obciążeń pracowników(np.ZUS) którzy nocą odrabiają produkcję na rzecz tychże to mamy pełny obraz patologii gospodarczej tego środowiska. To środowisko korzysta z bierności urzędniczej gminy nie tylko w zakresie wykonywania zadań własnych gminy w zakresie pomocy socjalnej ale także w zakresie kontroli nad środkami finansowymi przeznaczonymi na ten cel nie mówiąc o kontroli obiektów miejskich im przeznaczonych i czy są wykorzystywane zgodnie z przeznaczeniem.. Dla całkowitego rozpasania w tym zakresie potrzebna im jest władza kompletna-a więc u gminnego stołu.Rozdziobią was kruki i wrony- Jolu Kurka to obraz, który po zdobyciu kompletnej władzy przez CRS jest bardzo realny.

A przyjrzałbyś się rzeczywistym problemom miasta a nie ciągle ten odgrzewany kotlet grillujesz. Jakby z tym być razem coś Cię osobiście łączyło. Jakbyś jakiejś krzywdy doznał. Może tak właśnie. Gdyby było tak źle to już dawno kolejni burmistrzowie coś by zdziałali. Po prostu jak zostają włodarzami miasta to przekonują się, że to dobra robota i tyle. I choćbyś nie wiem ile jadu wylał to prawda - nawet opluta po prostu się obroni. Popatrz na ZGK, MZD, Teatr, promocję miasta, MOPS, ostatnio COK, sport w mieście, drogi koślawe, pensje, nagrody itp. - to Cię nie boli? Naprawdę?

Co Ciebie boli gdy patrzysz na ZGK, MZD, Teatr, promocję miasta, MOPS, ostatnio COK, sport w mieście, drogi koślawe, pensje, nagrody i co proponujesz - by to zmienić, poza własnym wylewaniem jadu, by prawda - nawet opluta po prostu się broniła? Może, naprawdę należy wyliczać od końca? Gdy to zrobisz, może zagłosuję na Twój program wyborczy - tylko niestety - nie proponuj anonimowo!!!

podpowiem, jeśli nie widzisz albo udajesz ślepego - wymienione przez ciebie instytucje to od bizantyjskie monstra, generatory synekur dla wybrańców i pospolitych etatów dla BMW znajomych króliczka - miasto z nich tyle ma pożytku co ci, którzy tam pracują
-
a teraz możesz zacząć pluć na prawdę

Nie sądzę by M - ąż A - lbionu C - zysty H - onor chciał zdobywać władzę jak GS z CRS lub z KGW „Cieszynianka”. Jest jednak oczywistym, że GS i CRS chcą władzy absolutnej i być ze sobą razem. Cóż takie ich prawo, jak i prawo przedstawiania listu intencyjnego z zapytaniem przewodniczącego CRS. Przynajmniej wiadomo jaki mają Program Wyborczy.
Przywłaszczenie marki cieszyńskich kanapek śledziowych do organizacji spotkania wyborczego jest znamienne dla spotkania z burakiem w Dniu Ziemniaka roku 2018 r. organizowanego przez KGW „Cieszynianka”. Może GS to też Konsum robotniczy PSS Społem w Cieszynie?

Program, program, program. Wszyscy wiemy, że Sam Wiesz Kto ma tylko jedno pragnienie, tylko jedna myśl splątała mu obłąkany umysł - jak zniszczyć światło w tym grodzie co samymi cnotami od wieków słynie. Jak dopaść niezłomne serce, które niczym stróż niepodległości na flankach reduty miasta bije. Sam Wiesz Kto to potwór, który na zdrowej piersi miasta wychowan, nauki pobrał i niczym wampir wysysa, wysysa, wysysa...Wysysa wszystko. Larum grają. Mąż Albionu Czysty Honor nadchodzi. Nadchodzi nadzieja.

Krzyczy Harry Potter przez okno;
Jestem poetą i wysłannikiem boga.
Na to Kiep(Ron) z drugiego okna krzyczy:
Nie słuchajcie tego wieśniaka!
Ja nikogo nie wysyłałem.

Trzeba być " poetą i wysłannikiem boga', by komentować wpis -rzecznik BMC 05 września 2018 - 23:30 - >05 września 2018 - 22:12

Masz rację rzeczniku. manipulacja czasem, to sprawka redakcji? Czy też Harry Potter żyje w innym wymiarze?

Trzeba być " poetą i wysłannikiem boga', by komentować wpis - rzecznik BMC 05 września 2018 - 23:30 - >05 września 2018 - 22:12.
Wynika z tego, że rzecznik BMC to Kiep(Ron) - logika na medal.

No cóż. Jestem niezwykłym zjawiskiem:) Tak jak rzecznik BMC, Anonim_1, Tom Lem, Mach i jeszcze kilku innych...Moja różdżka dotyka wielu miejsc. Nawet nie wysilaj się aby zgadnąć ilu. Jesteś bez szans

Nie dość, że Potter to jeszcze Narcyz?

Nie, rzeczniku- wynika z tego ,że Harry Potter to Kiep.Co nie zmienia faktu ,że ingerencja w tekst powinna do czasu pierwszej publikacji dodawać czas poprawek w tekście .. Za każdym razem rzeczniku kiedy ingerujesz w swój tekst ukaże ci się godzina w której tej ingerencji dokonałeś ja pisałem o 6.08, potem o 7 47 a teraz będziesz miał kolejny czas ingerencji..Redakcja publikuje godziny aktualizacji tekstu, niestety nie możesz tego wyczytać z komentarzy kiedy tekst komentujący korygują.

Uuu. Nikt nie krzyczy. Tylko Ty o największy odzywać się raczysz. Dotykaj więc miejsc trudnych, newralgicznych. Piętnuj patologię. Nauczaj maluczkich. Obnażaj niecne scenariusze. Bądź jak Prometeusz co kafkowską rzeczywistość labiryntu intryg odkrywa. Dotykaj prawdy o mieście. Szczególnie o jego zamkowych korytarzach, podziemiach, buduarowych koteriach dyskutuj. O Ty. Jedyny. Machuuuu:)

Harry Potter Mniejszy, jedzie samochodem na wycieczkę z Harrym Potterem i zauważa- Jaki piękny las. Gdzie nie widzę mówi Harry Potter, tyle drzew mi go zasłania.

Te Harry Porter nie używaj słownictwa i konstrukcji niezrozumiałych dla oponenta !!!

" Te" to najbardziej literackie po 0,5 litra.

Mach - to już na prawdę są urojenia.

Jest oświadczenie Pani Staszkiewicz, w którym mówi o zajęciu się RM sprawą dyrektorki DN i o zarządzeniu kontroli.

Czy kontrolą w imieniu komisji rewizyjnej powinien się zajmować jej przewodniczący, dla którego kampanię wyborczą na urząd burmistrza wykonywała wówczas pani z "uwarzonych" pełniąca obecnie funkcję dyrektorki DN-osobowość roku?Czy to nie z poparcia pana Heroka ta pani objęła to stanowisko?A może i senator udzielił wsparcia.?

W tym aspekcie, to akurat, nie sposób nie przyznać racji Machowi. Tym bardziej, że druga pani , z której telefonu (służbowego) wysyłano smsy na " osobowość roku" tj. pani Pawlitko znajdowała się na liście wyborczej KWW pana K. Heroka.
Jaki będzie wynik kontroli jeżeli swój kontroluje swojego? Chyba wiadomo . Z tą kontrolą to najwyraźniej to jakaś farsa.

Do on...od Heroka nie startowała Pawlitko tylko Pawlita

Faktycznie nie Pawlitko. Pomyłka od K. Heroka startowała G.Pawlita i jest w RM ale również PAWŁOWSKA TERESA, która jest zatrudniona w COK ( 110 głosów otrzymała i startowała bodajże z okręgu 6).I o ile się nie mylę to to właśnie to nazwisko gdzieś było skojarzone z smsami wysłanymi ze służbowych komórek na "osobowość roku".

Kobietą Orginalną Śląska Cieszyńskiego w 2016 została osoba biorąca udział
z panią dyr. COK w 'uwarzonych'. Miejmy nadzieję, że bez pomocy ' służbowego"
poparcia koleżanek z Domu Narodowego.
Wierzę w rzetelność przeprowadzanej kontroli.
" Uwarzony Orginał " startował z listy K. Heroka.

Czy to ta baba od odrolnienia rodzinnego pola na początku mijającej kadencji?

Przecież Pani Gabrysia działa dla dobra wspólnego a w dalszej kolejności dla własnego. czy to źle?

od lat obserwuję, jak ładne, młode dziewczyny kiedy przychodzi dzień ich ślubu zamieniają się przy wydatnej pomocy fryzjerek i kosmetyczek w nonsensownie postarzone, wypacykowane jak cyrkowi klauni dziwadła - ten syndrom najwyraźniej dotknął kandydatkę

Twój wpis wydaje się, najdelikatniej mówiąc, jako osobliwy, zwłaszcza gdy pamiętamy, że po grecku „osobliwy” tłumaczy się na - idiotropos.

dziękuję za komentarz - chciałbym dopytać, cóż takiego osobliwego w mojej opinii na temat wyborczego wizerunku kandydatki?...

Ja-nek, założę się, że taki cham jak ty nigdy nie widział dziewczyny

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama