, sobota 25 maja 2024
Cieszyn: Burmistrz się zrzeka
Pierwsza sesja cieszyńskiej Rady Miejskiej odbyła się we wtorek. fot: RCDodaj do Facebook

Cieszyn: Burmistrz się zrzeka

RC, MM
Po raz pierwszy na sesji spotkali się nowi cieszyńscy radni. Otrzymali nominacje oraz złożyli uroczyste ślubowanie.
Na wtorkowej sesji odczytano również wnioski urzędującego burmistrza Cieszyna Bogdana Ficka oraz jego drugiego zastępcy Jana Matuszka o zrzeczeniu się funkcji radnych.

Burmistrz Ficek swoją decyzję argumentuje tym, że nie do końca sprecyzowane przepisy sprawiają, że zdecydował się jako wciąż urzędujący burmistrz, zrezygnować z mandatu miejskiego radnego. Bowiem w świetle obowiązujących przepisów nie mogą łączyć tych dwóch funkcji.

Żadne wnioski nie były jednak rozpatrywane, ponieważ podczas pierwszej sesji nie wybrano nowego przewodniczącego Rady Miejskiej. Takiego wyboru radni dokonają w przyszłym tygodniu - 7 grudnia.
Komentarze: (119)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Big Fake Team

naprawdę...

kosztem cieszyńskiego podatnika - takich mieliśmy i będziemy mieć burmistrzów

Oj, fotka znów fatalna - masakra

no chyba, że Pan Panie Ficek nie rozumie po co były te przepisy. Więc ja Panu powiem, rada jest między innymi organem kontrolnym, to znaczy - kontroluje też pracę burmistrza. Jak Pan chciał, siebie kontrolować? Jest szczytem bezczelności, żeby udawać niedouczonego, będąc jakby nie było, 12 lat burmistrzem, wcześniej radnym. Nie przystoi kłamać, że Pan nie wie po co były te przepisy o nie łączeniu niektórych funkcji publicznych.

być w radach nadzorczych spółek z udziałem miasta. O ty m też Pan nie wiedział? Najlepiej udawać niedouczonego i powiedzieć, że przepisy są niesprecyzowane. Za dużo przebywa Pan z Placebo i to są skutki.

Poszłam na sesje z ciekawości, eh szkoda naszych podatków na takie cyrki, fotka no nie dziwie się sala sesyjna byla bardzo ciemna i do tego ma ciemne kolory widzialam ja fotografowie z mediow sie pocili aby cokolwiec cyknac ale to juz ich zmartwienie.

w takim razie strasznie małe podatki pani płaci bo o ile wiem to radni Cieszyna maja najmniejsze diety w Polsce hehehe..

Skoro są tak małe to o co się tam na stołeczki tak cisną? bez urazy ciekawość po prostu

Takich wspaniałych gospodarzy Cieszyn nigdy nie miał. Takiego wspaniałego rozwoju miasta jak za ich czasów nigdy nie było. Tylko Cybulski może uratować miasto i uchrnić go od upadku !!!!!!!!

W tych pełnych jadu i nieprawdy komentarzach przebija ton radnego Czesława B. Czy się nie mylę?

hehehhehe dobre, dam Ci miedziaka za dobry dowcip...

Ja się nie dziwię panu Fickowi. Musieć współpracować z Bocheńską, Raabem , Cichomską itd. to już lepiej się pochlastać!

Ile warta jest ta Rada widać po tym co uchwaliła na pierwszej sesji - dokładnie nic! Ala dietę za posiedzenie wzięli...

do emerytury się nie liczy?

Jeżeli jest tak jak mówią Ficek i Matuszek , to kwestą najbliższego czasu jest zrzeknięcie się mandatu przez Cybulskiego. Jeżeli Cybulski zachowa mandat radnego to tamci dwaj kręcą!

Trzeba mieć w sobie bardzo dużo zła, aby obrażać p.Ficka za uczciwe postawienie sprawy.To tyle.

Z twojego rozumowania wynika,że ustępujący burmistrz nie ma prawa startować w wyborach do rady. To są wg ciebie dobrze sprecyzowane przepisy?

No nieźle się Ficek pożegnał z polityką w mieście.... Zrobił w balona swoich wyborców jak się patrzy. Nie wierzę, że nie miał pojęcia o tym, że nie można łączyć funkcji radnego i burmistrza (bo sam był burmistrzem 12 lat!). Chodziło o wybory, Ficek wystartował i za jego sprawą Wspólnota Dla Cieszyna zyskała 3 mandaty w Radzie. Gdyby Ficek rzeczywiście uczciwie zrezygnował z funkcji publicznych w mieście (a przecież burmistrzem nie chce być bo tam ma jakieś problemy w rodzinie) to nie kandydowałby na radnego, ale wtedy Wspólnota by nie miała takiej pozycji jak ma. Ludzie Fickowi uwierzyli (jego wyborcy), uznali "Tak chcę by został radnym jak nie burmistrzem", a on z nich zwyczajnie zadrwił. WSTYD PANIE FICEK!

Prawdopodobnie nie zrozumiałeś istoty sprawy. P.Ficek zapewne wiedział,że nie można łączyć funkcji burmistrza i radnego. Chodzi tutaj jednak o krótki okres pomiędzy I i II turą wyborów burmistrza. W tym czasie 2 tygodni pan Ficek jest burmistrzem czekając na wybór nowego , a równocześnie pani Bocheńska zwołała sesję nowej kadencji i radni ślubowali. Gdyby p. Ficek złożył ślubowanie złamałby prawo. O to chodziło prawdopodobnie p. Bocheńskiej i z radością złożyłaby donos na burmistrza. To bardzo paskudne...

Ciekawe co was tak kręci w całej tej sprawie? Czy boli was to ,że ficek dostał tyle głosów pomimo waszej krytyki, czy też może bardziej boli,że sami dostaliście tak mierne poparcie?

A ja z dwojga złego wybiorę Szczurka ,gdyż z pod jego brody bije sympatia ,a z pod fusa Cybulskiego widać chytrą, chciwą liszkę.
Zresztą Cybulski już się zasiedział w Ratuszu i powinien się nieco przewietrzyć ,tak samo jak jego formacja „Wspólnota dla Cieszyna.”
Nazwa ta to jakiś potworek językowy i odnoszę wrażenie ,że autor jej chodził na wagary zamiast na lekcję języka polskiego. A przecież są tam ludzie po wysokich szkołach.
Zapytałem kiedyś znajomego radnego dlaczego taka nielogiczna nazwa i co ona znaczy,a ten z euforią powiedział „to są my co chcemy dobrze dla Cieszyna” No przecież jest oczywistą oczywistością jak mawiał pewien klasyk bon motu ,że nie Ustronia ani Skoczowa skoro jesteście radnymi w Cieszynie. Z zapałem omawiał sukcesy swojego ugrupowania zachęcając mnie do głosowania oczywiście na jego ugrupowanie jako najlepsze dla Cieszyna.
A ja po prostu z tego potoku pustych słów wysnułem wniosek ,że nazwa tego ugrupowania to” Wspólnota radnych kombinująca dobrze dla siebie, a już niekoniecznie dla mieszkańców Cieszyna” w skrócie WdC Czyż nie prościej byłoby nazwać się Wspólnota Radnych z placu Dominikańskiego, albo wspólnota katolików ,ewangelików ,elektryków ,kupców, rzemieślników itp. itd. Albo po prostu Grupa Ficka ,Swakonia ,Żurka ,Lizonia ,parafialna itp.
A co znaczy „Przyjazne miasto” to nie wiem ,gdyż nie mam znajomych radnych z tego ugrupowania i nie mam kogo zapytać. Wprawdzie chciałem podejść do p. Raabe spotykając go na Głębokiej, ale ten wężykiem toczył się gdzieś ulicą, a na twarzy widać było zmęczenie ,a było to już po ogłoszeniu wyników wyborów .
Zresztą nie ma się co dziwić ,przykład idzie z góry „Platforma” powinna być Pańska „ bo obywatelami byliśmy w PRL a teraz jesteśmy Panami ,Paniami. A już zupełnie nie rozumiem nazwy „Polska Jest Najważniejsza” co jest nieprawdą ,gdyż to „Ameryka” a nie Polska decyduje o losach świata czy nam się to podoba czy nie . No ale taki już jest świat.

Ludzie !Nie dajcie się zwariować! Gdyby burmistrz został wybrany w I turze to nie byłoby problemu "radnego Ficka"!

burmistrza wybrali w pierwszej turze Ficek i Matuszek również zrzekliby się mandatów, to oczywiste.A Bocheńska miała obowiązek zwołać w ciągu 7 dni od ogłoszenia wyników posiedzenie sesji, co też uczyniła . Jeżeliby tego nie uczyniła to zostałaby oskarżona o łamanie prawa.WdC z Martą Kawulok, która nigdy nie pogodziła się z utratą wiceprzewodnictwa RM z lubością oskarżyłoby Bocheńską o niedopełnienie obowiązków.

...a Placebow powiecie bez funkcji.
"Gdzie nie ma złudzeń tam nie ma rozczarowań" panie Brachaczek

a ja zagłosuję na Pana Cybulskiego,to mądry facet zna temat -pomógł nie raz .Można do niego zawsze zwrócić się o pomoc i nie zawiedzie!

Ciekawe czym uraczy nas w tym temacie Wars.Czekamy niecierpliwie.

Kochana po pomoc to do MOPS-u.I jest tam taki pan Jakub Wąsik i dużo pań.

Wybory wyborami a niestety sprzedaż mieszkań komunalnych po niskich cenach [bonifikaty do 90 procent ] wciąż wstrzymane,...całkiem wstrzymane od lutego...Ficek wstrzymał i co dalej...pozdrawiam kandydatów na prezydentów naszego miasta

wcale nie musiał rezygnować z funkcji,wystarczyło, żeby nie przystapił do ślubowania.LOGICZNE. Ślubowanie mógł złożożyć po wyborach.PROSTE.Prawda jest taka, ze Ficek nie miał zamiaru być radnym.I zostaliście WYSTRYCHNIĘCI na dudka. TO OCZYWISTE

nasi kochani ziomkowie zawsze się czegoś przyczepią,nikt nie jest idealny -jeszcze się taki nie urodził,żeby wszystkim dogodził,ciekawe co będą pisać za rok o swoich protegowanych;]

Mam nadzieję, że p. Cybulski wygra - będzie normalniej.

Co to znaczy normalniej ?Cybulski był w wice ibyło normalnie ? Czyżby to Ficek tak fermencił ?

Pan Cybulski,to dobry człowiek,możecie mówić co chcecie jako zastępca w wielu sprawach nie miał możliwości podejmowania samodzielnych decyzji

Jak wygra cybulski to będzie normalnie... normalnie tak jak teraz, miasto upada, drogi najgorsze chyba w całym kraju, zero inwestorów(bo np. kilka lat nie idzie zrobić podziału geodezyjnego) to jest normalne dla WDC.

Skoro Mach się loguje to się dekonspiruje. Coś mi tu nie pasuje. Moje wcielenie mieszka na al.Łyska i to moje nazwisko.

kochani moi chwalcie szefa swego bo możecie mieć gorszego:)

Szkoda,że wybory tak dziwnie się potoczyły.Bez Cybulskiego Cieszyn będzie wiochą!

jasne bedzie wiochą, bo Cybulski to rasowy"światowiec" i "menager" .Będzie super!

jako człowiek niekonfliktowy bez wizji, czy stagnacja gwarantowana, jego konkurenta nie znam i siedzę cicho...

bez znaczenia

panie CYBULSKI daj pan spokój ...!

raz tylko miałam okazję spotkać się z zastępcą burmistrza i odniosłam wrażenie ,że to normalny,miły,człowiek chcący wyjść na przeciw problemom ludzi z różnych środowisk.

jorg II widac fachowiec od foto no ba pokaz jakie ty robisz a nie komus ublizasz wiesniaku jeden, gdyby nie tacy co do textu robia zdjecia nicbysmy nie wiedzieli FACHOWIEC SIE ZNALAZŁ

Ja też oddam na pana Cybulskiego głosik,bo wiem kim jest!Odpowiedzialny i wie o co chodzi................w naszym pięknym mieście (1200 letnim)gdyby ktoś zapomniał.
A te niektóre wypowiedzi ??????BÓJCIE SIĘ BOGA!!!!!!

a te wszystkie życzliwe Cybulskiemu to Koło Gospodyń czy też może kółko różańcowe pod przewodnictwem M. Liwczak ?

W Cieszynie mamy cisze wyborczą .Kandydaci się wypalili nie mają pomysłu na kampanię przed II turą.Zero debat, zero spotkań z wyborcami.A wybierać trzeba.Tylko czym sie kierować.

ani Koło Gospodyń ani inna rasa UWIERZ CZŁOWIEKU

Cybulski to przynajmniej szansa na jakieś konstruktywne decyzje w mieście!!! Ludzie jak wygra Szczurek to będzie masakra - on nie ma w radzie ANI JEDNEGO swojego radnego, będzie się musiał układać z innymi ugrupowaniami i tyle z jego rządów. Cybulski się dogada z jakimś jednym ugrupowaniem i razem ze swoją Wspólnotą dla Cieszyna pociągnie miasta do przodu, przynajmniej pod względem inwestycyjnym i infrastrukturalnym Tego jestem pewien. Dlatego w niedzielę tylko Cybulski.

Oto wasi wspaniali kandydaci na burmistrza! Gratulacje mądrale.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama