, czwartek 20 czerwca 2024
Za nami II Cieszyński Bal AniołówDodaj do Facebook

Za nami II Cieszyński Bal Aniołów

Halina Małaszkiewicz/Soroptimist International Klub w Cieszynie
W środę, 27 stycznia niezwykle barwnie i wesoło było w Cieszyńskim Ośrodku Kultury "Dom Narodowy". Wszystko za sprawą licznej grupy dzieci biorących udział w II Cieszyńskim "Balu Aniołów".

Tegoroczna edycja balu organizowanego po raz kolejny przez Międzynarodową Organizację Soroptimist International Klub w Cieszynie skupiła aż 140 dzieci z OREW w Cieszynie, Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych oraz klas integracyjnych szkół podstawowych powiatu cieszyńskiego. Uczniowie ze Skoczowa, Wisły, Ustronia i oczywiście Cieszyna - bawili się pod okiem wychowawców i opiekunów oraz licznego grona wolontariuszy.

Sala Domu Narodowego przygotowana przepięknie przez studentów Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie rozbrzmiewała muzyką a dzieci biorące udział w integracyjnym balu tańczyły razem z harcerzami Hufca Ziemi Cieszyńskiej, uczniami z Zespołu Szkół im. Wł. Szybińskiego wyróżniającymi się swoimi mundurami oraz studentami Wydziału Etnologii i Nauk o Edukacji UŚ. Odpoczynek dzieci znalazły w czasie przedstawienia jasełek przygotowanego przez starszych kolegów z Zespołu Szkól Budowlanych im. gen .St. Grota -Roweckiego. Postaci ze znanych bajek odgrywane przez Klub Wolontariacki zebrały zasłużone brawa wszystkich zebranych. Jednym z najważniejszych punktów programu okazał się występ iluzjonisty, żywiołowo przyjęty przez dzieci, które chętnie brały udział w przygotowanych ”sztuczkach”. Niewątpliwie były to duże przeżycia!

Bal, bal... i po balu

Dzieciom zostały wrażenia, radość z otrzymanych słodkich upominków. Dorośli, którzy przyczynili się do jego zorganizowania zostali z poczuciem zadowolenia, że bal był niewątpliwie udany. Organizatorzy - stowarzyszenie Soroptimist International pragnie podziękować wszystkim partnerom i darczyńcom, dzięki którym tak duże przedsięwzięcie może odbywać się w naszym mieście. Szczególne podziękowania należą się dyrekcji oraz pracownikom Domu Narodowego w Cieszynie, którzy pomagali nam zarówno w przygotowaniach do balu, jak i w czasie przebiegu imprezy. Cenimy sobie także bardzo wsparcie ze strony pracowników naukowych oraz studentów Wydziału Etnologii i Nauk o Edukacji Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie. Zaangażowanie studentów, ich empatia i wrażliwość na potrzeby dzieci niepełnosprawnych, świadczą, o wartościach jakie wynoszą młodzi ludzie ze swojej uczelni.

Jesteśmy szczęśliwi, że działalność naszego stowarzyszenia na rzecz środowiska lokalnego znajduje tylu przyjaciół. Pragniemy zaliczyć do nich również wszystkich dyrektorów, nauczycieli, wychowawców, z zaangażowanych w "Bal Aniołów" szkół i ośrodków. Myślimy, że najlepszym podziękowaniem dla wszystkich była radość dzieci i uśmiech na ich twarzach.

II Cieszyński „Bal Aniołów” spotkał się również ze wsparciem ze strony Starostwa Powiatu Cieszyńskiego, które uznało naszą inicjatywę za potrzebną i znacząco przyczyniło się do tego, aby dzieci niepełnosprawne powiatu cieszyńskiego miały swoje święto, swój bal – "Bal Aniołów".

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama