, poniedziałek 4 marca 2024
Z Wisły do AngliiDodaj do Facebook

Z Wisły do Anglii

Zespół Szkół Gastronomiczno – Hotelarskich w Wiśle
Z Wisły do Anglii


Z Wisły do Anglii


Z Wisły do Anglii


Z Wisły do Anglii


Z Wisły do Anglii

Dziesięć uczennic z Zespołu Szkół Gastronomiczno – Hotelarskich w Wiśle odbyło czterotygodniowe staże w Anglii w Portsmouth realizowane i finansowane w ramach Funduszu Europejskiego PO WER - „Mobilny Technik w ZSGH w Wiśle”.

Dziewczęta zdobywały doświadczenie zawodowe pracując w hotelach: Ibis i Premier Inn, restauracji Akash oraz w salonie Pure Sun na stanowiskach housekeeping, hostessa, kelnerka i recepcjonistka. Uczennice mogły nabyć nowe umiejętności zawodowe z zakresu obsługi klienta, poszerzyć swoją wiedzę na temat specyfiki kuchni angielskiej oraz innych kultur gastronomicznych, które zadomowiły się na Wyspach Brytyjskich. Pobyt w Anglii był także doskonałą okazją do obserwacji wielokulturowego społeczeństwa, które pomimo różnic religijnych, światopoglądowych czy obyczajowych może funkcjonować poprawnie. W zakładach pracy dziewczyny miały możliwość poznania ludzi pochodzących z różnych krajów europejskich, Azji czy Afryki, którzy potrafią z sobą współpracować i wspólnie dbać o jakość oferowanych klientom usług.
Praktykantki mieszkały u rodzin angielskich, dzięki czemu mogły poznać tutejsze tradycje rodzinno – kulinarne, kulturę oraz doskonalić umiejętności językowe.
W weekendy uczennice zwiedziły urocze miasta na południu Anglii : Oxford, z siedzibą najstarszego anglojęzycznego Uniwersytetu świata, Brighton, znany z Royal Pavilion – królewskiego pałacu w stylu hindi oraz Winchester, pierwszą stolicę Anglii, gdzie mogły zobaczyć Okrągły Stół legendarnego władcy Brytów króla Artura oraz XI- wieczną katedrę.
Wolne chwile przeznaczały na spacery po Portsmouth wzdłuż cieśniny Solent i kanału La Manche.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama